כוחות מיוחדים של חיזבאללה ערכו פשיטה על מאגרי נשק של צה"ל ליד קיבוץ שומרה.

בלעדי ומיוחד למקורות הצבאיים של תיקדבקה: ביום ד` 27.9 נמסר מלבנון כי כוח של צה"ל נכנס לכפר מרווחין בדרום לבנון ערך שם חיפושים, הקים מחסומים, עצר מכוניות ערך בהן חיפושים וחקר את נוסעיהן. המקורות שלנו מוסרים כי מרווחין נמצא מול שומרה. ההנחה של צה"ל היא, כי אכן אנשי חיזבאללה הנמצאים בכפר או בסביבתו הם שחצו את הגבול ופשטו ביום ד` (27.9) או ג` בלילה, על מחסני כלי נשק ותחמושת צבאית של צה"ל בקיבוץ שומרה. נגנבה כמות גדולה מאוד של כלי נשק, ביניהם מטולים אנטי טנקיים,וטילי לאו רבים, מאות רימוני רסס קרביים, וכלי נשק אחרים. הערכה המודיעינית היא כי חולייה של כוחות מיוחדים של חיזבאללה שקיימה תצפיות על המקום, והבחינה כי אין עליו שמירה, חצתה את גבול ישראל לבנון,ביצעה את הפרצה והעבירה את הנשק ללבנון. שומרה נמצאת מערבית לעיטה-א-שאב. האזור מוכר היטב לכוחות המיוחדים של חיזבאללה. ב-12.7 הטמינו בו את המארב, לא רחוק ממקום הפריצה, בו נהרגו 8 חיילי צה"ל ונחטפו אהוד גולדווסר ואלדד רגב, פעולה שהציתה את מלחמת לבנון. חציית הגבול על ידי אנשי חיזבאללה ופריצת מחסני הנשק של צה"ל, הן לא רק הפרה של הסכם הפסקת האש, אלא היא מהווה התקפה גלויה ונועזת של חיזבאללה על מתקן של צה"ל בתוך שטח ישראל. השאלה היא כמובן איך הצליחו אנשי חיזבאללה, בפעם השנייה בשלושת החודשים האחרונים, לחצות את הגבול, לשהות בשטח ישראל, ולבצע את זממם מבלי שאיש ירגיש בכך?
פעולה צבאית זו של חיזבאללה סותרת את דבריו של ראש הממשלה אהוד אולמרט בישיבת הממשלה ביום ד` כי אנשי חיזבאללה מסתובבים באזור הגבול עם ישראל ללא נשק. עתה הם מסתובבים עם נשק צה"לי.
קודם לכן דיווחנו:
מיוחד ובלעדי למקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה: בעוד ראש השב"כ יובל דיסקין מדווח (ביום ד`) בישיבת הממשלה, כי מאז ההתנתקות הוברחו ממצרים לרצועת עזה כ-19 טונות של חומר נפץ, ולדבריו, `המצרים יודעים מי המבריחים ולא מטפלים בהם`, למרות שהם קיבלו מישראל מידע מודיעיני על כך, נוצר מצב לא פחות מסוכן בגבול סוריה-לבנון.
המקורות הצבאיים שלנו מוסרים כי ראש הממשלה אהוד אולמרט, שר הביטחון עמיר פרץ, והרמטכ"ל רב אלוף דן חלוץ, אינם מדווחים לממשלה על המצב האמיתי בתחום אספקת הנשק לחיזבאללה, מצב שהוא הרבה יותר חמור מהמצב ברצועת עזה. בניגוד למצרים שעוזרים להעביר את הנשק לתוך הרצועה, מעדיפים הסורים להקים מאגרי נשק איראנים-סוריים לאורך גבול סוריה-לבנון המאורגנים ומסודרים כך, כי תוך זמן קצר ביותר, הם יכולים להיות מועברים לידי חיזבאללה בגזרות השונות בלבנון.
המקורות הצבאיים שלנו מוסרים כי בצורה כזו מעמידים הסורים פנים כאילו הם מקיימים את החלטת מועצת הביטחון 1701 על אמברגו נשק לחיזבאללה, כאשר הם למעשה הם עוסקים כל הזמן בחימושו של הארגון והחלפת הציוד הצבאי שלו שנפגע במלחמה.
המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מדווחים בלעדית, כי המדובר לפחות ב-25 מצבורי נשק גדולים, הכוללים טילים מסוגים שונים, טילי קרקע-אוויר, וטילי נ"ט חדישים, הממוקמים כיום במחנות צבא סוריים, שדות תעופה צבאיים סוריים, ובמתקני ביטחון אחרים, כמו אלה של שירותי המודיעין והמשטרה הסוריים, הנמצאים קרוב לגבול סוריה-לבנון. המאגרים האלה מחולקים ומסומנים לפי כלי הנשק, התחמושת, ויחידות חיזבאללה אשר להן כמויות הנשק מיועדות.
המקורות שלנו מוסרים כי כחלק מהפקת לקחי המלחמה בלבנון, שבה חיל האוויר הישראלי הפציץ את שיירות הנשק שנכנסו מסוריה ללבנון, הקימו קציני חיל הספקה וההנדסה של משמרות המפכה האיראנים הממונים על אחזקת המצבורים האלה, מערכת הברחות ענפה אשר מיד התקבל ההוראה תעביר את כלי הנשק והתחמושת אל יחידת חיזבאללה הנמצאת בשטח.
השיטה תפעל כך: לכל יחידות חיזבאללה `הוצמדו` רשתות מבריחים. בצורה כזו לא תהיינה בדרכים, בעת חידוש המלחמה, שיירות נשק גדולות שחיל האוויר יוכל להפציץ אותן.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מדווחים כי מלבד הקמת מאגרי נשק אלה לאורך הגבול, ממשיכים הסורים להזרים כל הזמן לידי חיזבאללה בלבנון תחמושת ופגזים להשלמת מלאי התחמושת בהם השתמשו במלחמה. כמו כן מועברים לחיזבאללה, מרגמות, מקלעים, רימונים, טילי נ"ט, חומרי נפץ, ורובים אוטומטיים.
המצב הזה בדרום המדינה, ברצועת עזה, כפי שמתואר על ידי ראש השב"כ יובל דיסקין, והמצב המקביל בצפון בסוריה על גבולה עם לבנון, יוצרים מצב שבו עם חידוש הקרבות, גם לחיזבאללה בצפון וגם לפלסטינים ברצועה, יהיו מספיק טילים, כלי נשק חומרי נפץ ותחמושת לפתוח בשתי חזיתות בעת ובעונה אחת.
קצינים בכירים בצה"ל אומרים, כי מאחר והממשלה וצמרת צה"ל משותקים מאז סיום המלחמה ב-14 באוגוסט, איש איננו מטפל בבעיות הביטחון הבוערות האמיתיות של המדינה. ביטוי למצב זה אפשר היה למצוא בדבריהם ביום ד` 27.9 ,של יובל דיסקין ראש השב"כ, ושל האלוף המיל. עמי איילון, מי שהיה מפקד חיל הים שאמר כי הפיקוח הימי של כוחות יוניפ"יל איננו מצליח למנוע את המשך העברת הנשק באמצעות הים לידי חיזבאללה. דבריו של איילון המבוססים על המידע המודיעיני המצוי כיום בידי חיל הים, סותרים את דבריו של `קצין בכיר`, המתדרך בימים האחרונים את כלי התקשורת, והאומר כי אין העברות נשק מחוץ ללבנון לידי חיזבאללה.
התגובה של ראש הממשלה אהוד אולמרט לדבריו החמורים של ראש השב"כ כי הוא ידבר על הנושא עם שרת החוץ האמריקנית קונדוליסה רייס, רק מצביעה שוב על אוזלת ידו של ראש הממשלה ועל חולשתו. עד שאולמרט יידבר עם רייס ועד שרייס תפעל אם בכלל, הנשק וחומרי הנפץ ימשיכו לזרום לחמס, ולחיזבאללה.

Print Friendly, PDF & Email