כוחות צבא רוסיים וצ'צ'ניים נכנסו לדרעא שעל גבול ירדן. כוחות סוריים איראניים וחיזבאללה נסוגים מהעיר

כוחות צבא רוסיים, חלקם אנשי המשטרה הצבאית הרוסית, וחלקם צנחנים צ'צ'נים, הלבושים במדי צבא רוסיים   נכנסו, ביום ד' 12.7, לעיר הסורית הדרומית דרעא Darra מול גבול ירדן.
כך מדווחים בלעדית המקורות הצבאיים של תיקדבקה. שיירות של משאיות צבאיות רוסיות נראו כשהן נכנסות לעיר, והחיילים הרוסיים והצ'צ'ניים יורדים מהן ותופסים עמדות במרכז העיר.
במקביל, מדווחים המקורות הצבאיים שלנו, כי כל הכוחות הצבאיים הסורים, כולל הכוחות האיראניים ושל חיזבאללה שהשתתפו בקרבות בתוך דרעא ובאזורים מסביבה החלו לסגת צפונה לבסיסים בעומק השטח הסורי.
הכוחות הסורים וחיזבאללה שהשתתפו במבצע 'השחר הגדול'  Operation Big Dawn של צבא סוריה, המורכבים מגייס החמישי  5th Syrian Corps , דיוויזיית השריון מספר 5 הסורית 5th Armored Division, הפסיקו את התקדמות והחלו גם הם נסוגים מערבה.
מתוך העיר דרעא עצמה נראו הטנקים וחיילי דוויזיה מס' 4 הסורית 4th armed Syrian division, ולוחמי חיזבאללה, שהם נסוגים ממנה.
בכך החל למעשה היישום המעשי בשטח של הפסקת האש עליה החליטו  הנשיאים דולנד טראמפ וולדימיר פוטין, בפגישתם ביום ו' 7.7 בהמבורג.
ירדן המעוניינת ביותר בהמשך הפסקת האש נתנה בימים האחרונים את הסכמתה למהלך הצבאי הזה, ולהצבתם של כוחות רוסיים מול גבולה.
החיילים הרוסיים והצ'צ'נים הלבושים במדי קרב של המשטרה הצבאית הרוסית חמושים בנשק קל בלבד.
כבר בשבוע שעבר ביום ד' 5 ביולי, יומיים לפני פגישת טראמפ ופוטין, הודיע השליח המיוחד של נשיא רוסיה לענייני סוריה, אלכסנדר לאוורנטייב  Alexander Lavrentiev , כי החיילים הרוסיים שיוצבו באזורי הביטחון המפורזים בסוריה יצוידו בנשק קל בלבד The Russian military police, which will be deployed to Syria’s safe zones, will be equipped with small arms only.  השליח הרוסי שכבר אז ידע כנראה כי מדובר בכוח שבעיקרו יהיה מורכב מצנחנים צ'צ'נים, הוסיף ואמר, כי חלק חשוב מהכוח יהיה כוח של המשטרה הצבאית הרוסית-אבל לא כולו.
זו פעם ראשונה שכוחות צבא רוסיים מוצבים בדרום סוריה.
הצבת הכוח הרוסי מול ירדן, היא צעד ראשון של ארצות הברית ורוסיה, להציב כוחות רוסיים נוספים לאורך גבולות ירדן וישראל עם סוריה.
עד עכשיו התנגדה ישראל להצבתם של כוחות רוסיים לאורך הגבול שלה עם סוריה.
ישראל מעדיפה שאם לא קיימת אפשרות שכוחות אמריקנים ייכנסו לאזור קונטרה כדי לפקח על הפסקת האש לאורך גבולותיה משם, ששום כוח זר אחר לא יוצב מול רמת הגולן, וכי בשטח ימשיכו לשלוט ארגוני המורדים הסוריים.
אולם המקורות שלנו מציינים, כי עם כניסת הכוחות הרוסיים לדרעא, יתגבר הלחץ גם מצד וושינגטון וגם מצד מוסקבה על ישראל, להסכים להצבתם של כוחות רוסיים גם מול רמת הגולן.   

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות