כוחות שריון ורגלים גדולים תוקפים בכל חלקי הרצועה. צה"ל גייס עוד 18,000 חיילים

חיל האוויר, חיל, הים והארטילריה המתנייעת, של צה''ל פתחו ביום ה' 17.7 בלילה, הרעשה הכבדה ביותר עד כה שבוצעה על רצועת עזה. המקורות הצבאיים של תיקדבקה מדווחים, כי זהו השלב של ריכוך השטח, בשיטת מרבדי האש, עם כניסת כוחות משוריינים ורגליים של צה''ל לרצועה. צה''ל קרא בלילה, לכל תושבי רפיח וחאן יונס להתפנות  מבתיהם ולצאת את עריהן העומדות להיות מותקפות. בחאן יונס יש כ-380,000 תושבים. ואילו ברפיח יש כ-150,000 תושבים. במילים אחרות, כחצי מיליון פלסטינים נדרשו לעזו את בתיהם.  כל תושבי ישובי עזה נצטוו לרדת למקלטים.
קצת לאחר 22:00 ביום ה' בלילה, פרסם ראש הממשלה בנימין נתניהו, כי הוא הורה לצה''ל להיכנס לרצועת עזה ולבצע שם פעולה קרקעית נגד החמס. מיד לאחר מכן פורסמה בקהיר הודעה ללא תקדים בהיסטוריה של המזרח התיכון, המטילה את האחריות על פלישת צה''ל לרצועה על החמס. בכך הגיע לשיא התיאום המדיני-מודיעני בין ירושלים וקהיר. צה''ל גייס בלילה עוד 18,000 חיילי מילואים.   
קודם לכן דיווחנו:
ירושלים, הכחישה נמרצות, את הידיעה, ששודרה ביום ה' 17.7 ב-BBC, כאילו הושג הסכם בקהיר, בין ישראל לחמס, על הפסקת אש שתיכנס לתוקפה ביום ו' 18.7 בשעה 6:00 בבוקר. ממול הודיע צה''ל, כי הוא 'יגיב במסיביות'  על התקפת הטרור שהחמס ניסה לבצע בתוך שטח ישראל, בהפעילו מנהרת טרור, ליד מחסום 'סופה'. לפחות 13 אנשי קומנדו של החמס נצפו כשהם מגיחים מפתח המנהרה, רק כדי לגלות שהם נכנסו היישר לתוך מארב אש של כוחות אוויר וקרקע של צה''ל שהמתינו להם,כנראה על פי מידע מודיעני מוקדם. המחבלים ברחו חזרה לרצועת עזה.
קודם לכן דיווחנו: 
חוליית קומנדו של החמס, חדרה ביום ה' 17.7 לפנות בוקר באמצעות מנהרה לתוך שטח ישראל ליד קיבוץ סופה. החוליה שמנתה לפחות 13 אנשי טרור, ולפי מספר מקורות כ-30 איש, נתקלה עם צאתה מהמנהרה בכוח  צה''ל. התפתח קרב, בו נהרגו מספר גדול של אנשי חמס, כאשר שאר אנשי החוליה בורחים חזרה אליה ונמלטים לשטח הרצועה.
כוחות אוויר של צה''ל מנהלים מצוד אחר החוליה בדרום הרצועה. גורמים צבאיים ישראליים ומערביים העוקבים אחר המלחמה בעזה, אומרים ביום ה' 17.7, כי הסיכויים לכניסה קרקעית של צה''ל לרצועה קרובים וממשיים יותר, מאשר הסיכויים להפסקת האש. במקביל, הנחית החמס, ביום ה' בבוקר, מטחי טילים כבדים על ערי גוש דן, השפלה, ובאר שבע.
המקורות של תיקדבקה מציינים, כי למעשה מדובר במצב הפוך מזה המתואר בכלי התקשרות, כאילו נציגים החמס ונציגים ישראליים דנים בקהיר בטיוטות שונות של ההסכם. לא מתקיים דיון כזה. לעומת זאת, יש אולטימאטום ישראלי לחמס ולמתווכים למיניהם, האומר כי ישראל מסכימה  לתת רק זמן קצוב של מספר ימים מועטים למאמצים להשיג הפסקת אש, שלאחריהן תחל פעולה צבאית קרקעית של צה''ל בתוך רצועת עזה.  במילים אחרות, הסיכויים לפעולה קרקעית קרובה של צה''ל ברצועה, גבוהים יותר מהסיכויים להפסקת אש
קודם לכן פרסמנו:
לאחר 9 ימי לחימה של חיל האוויר בחמס, ושל טילי החמס בישראל, ועם מלאות 10 ימי לחימה, ביום ה' 17.7, הגיע הזמן לשאול מדוע צה''ל לא משמיד את חמ''ל החמס שם נמצא מרכז הפיקוד והשליטה של ארגון הטרור ממנו מתנהלת המלחמה ושיגור הטילים? בכל מלחמה, המפקדה ממנה מנוהלים הקרבות של האויב צריכה להיות המטרה המרכזית של צה''ל, ולא 100 בתיהם הריקים של מנהיגים צבאיים ופוליטיים של החמס.
מחסור הכרעה ברורה בשדה הקרב, החלו להופיע, ביום ד' בארה''ב, כותרות כמו: 'החמס ניצח כבר את מלחמת הטילים עם ישראל' Hamas Has Already Won Its Rocket War With Israel. אפשר וצריך להניח, כי ככל שסוף השבוע השני של המלחמה יתקרב, כך ילכו ויתגברו הכותרות האלה.
מפקדים בכירים בצה''ל שואלים, מדוע במשך 10 ימי לחימה, צה''ל לא השיג אפילו ניצחון טקטקי אחד שיראה כי ידו על העליונה? המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מציינים, כי שיתוק החמ''ל של החמס, יכולה להיות פעולה כזו.
פעולות חדר המלחמה של החמס מתבצעות מתוך  שורה של  מבנים הנמצאים עמוק מתחת לאדמה, במרכז העיר עזה,  מתחת לשורה של בניינים, ביניהם בית החולים  שיפא. 
בבניינים אלה מתגוררת שכבת הצמרת של עזה, שהיא ערב רב של אנשי חמס, בעלי ההון הגדולים בעזה, אזרחי חוץ, ושורה של אנשי צמרת בעלי מקצועות חופשיים.  
החמ"ל כולל  מערך גדול ומורכב של חדרי דיונים וישיבות, פיקוד ושליטה, אספקת ומיזוג אוויר, חשמל ותקשורת עצמאיים, אבטחה, ומחסנים תת-קרקעיים שתפקידם למלא את כל  הצרכים הפיזיים, של מאות אנשי צמרת החמס,  כגון אוכל, שתייה, שינה, ורפואה. במילים אחרות, מדובר במעין עיר קטנה תת-קרקעית, היכולה לפעול במשך שבועות רבים, ללא יצירת מגע עם החוץ.
המקורות שלנו מציינים, כי כל המאמץ האירופאי הגדול שנעשה בימים האחרונים, ובייחוד, ביום ד', על ידי שורה של שרי חוץ אירופאים, ועל ידי מי שהיה ראש ממשלת בריטניה טוני בלייר, להביא להפסקת אש עם החמס, יש להם רק מטרה אחת: להביא לכך, כי מה שמכונה 'משולש הברזל' של מרכז עזה-קרי החמ''ל  של החמס והאוכלוסייה המתגוררת מעליו, יצאו מהמלחמה ללא פגע.
הסיבה העיקרית לגישה זו, מלבד ההימנעות מלפגוע במוסדות רגישים כמו בית חולים, הוא הרעיון, כי בתום הסבב הנוכחי יידרש פרטנר למשא ולמתן, והשמדת ההנהגה המדינית והצבאית של החמס איננה משרתת מטרה זו.
כדאי וצריך לשים לב לעובדה המרכזית, כי ארצות הברית וממשל הנשיא אובמה, אינם  נראים, או נשמעים במהלך זה, ולא רק שאינם לוקחים בו חלק, אלא אינם רוצים להיות קשורים אליו.
מפקדו לשעבר של חיל האוויר, האלוף עידו נחושתן, מי שהיה גם ראש פרויקט תקיפת איראן, כבר רמז השבוע מבלי לומר זאת במילים מפורשות, כי  אם חיל האוויר וצה''ל יכולים להרוס  את המתקן התת-קרקעי  הגרעיני בפורדו, הם יכולים  להרוס גם את עיר המפקדות התת-קרקעית של החמס בעזה.
ביום ד' כאשר התברר סופית, מה שהיה ידוע מראש, כי כל ניסיונות התיווך, וכל הצעות התיווך שהועלו במשך היום על ידי גורמים אלמוניים בלתי מזוהים בכלי התקשרות השונים, חלקם בשמו של החמס-נכשלו, הורה ראש הממשלה בנימין נתניהו לגייס עוד 8,000 אנשי מילואים.

Print Friendly, PDF & Email