כוח המשלוח של המרינס מס` 15 הגיע למפרץ. זה הוא כוח הנחיתה האמריקני הגדול ביותר שנשלח בשנים האחרונות לאזור.

מיוחד ובלעדי למקורות הצבאיים של תיקדבקה: כוח המשימה האמריקני `בוקסר` USS Boxer (LHD 4) Expeditionary Strike Group, נכנס ביום חמישי 9.11, למפרץ הפרסי. זה הוא כוח הנחיתה האמריקני הגדול ביותר המגיע ב-10 השנים האחרונות למפרץ הפרסי. הכוח מורכב מנושאת המטוסים `בוקסר` USS Boxer (בתמונה), שייטת הנחיתה מס` 5 של צי ארה"ב, כוח המשלוח של המרינס מס` 15 15th Marine Expeditionary Unit, הכוללת את יחידת העילית `הסילס` Seals, יחידות של משמר החופים האמריקני, המגיעות בפעם הראשונה למפרץ הפרסי Coast Guard Cutter Midgett WHEC 726. כן כולל הכוח את אוניות-הנחתות הגדולות ביותר בצי ארה"ב, `קומסטוק` USS Comstock LSD 45, ו`דוביוק` USS Dubuque. לכוח נלוות: סיירת הטילים המונחים `באנקר היל` USS Bunker Hill. משחתות הטילים המונחים `בלנדפולד` USS Benfold, ו`הווארד` USS Howard, ופריגאטת הטילים המונחים הקנדית `אוטווה HMCS Ottawa. מפקד כוח המשימה קפטן דיוויד אנגוד Capt. David Angood, אמר עם כניסת הכוח למפרץ, `כי אם מה שהוא בעל חשיבות יתרחש בעולם האמיתי של סביבתנו החדשה, real-world environment, כוח המשימה יטפל בכך בצורה היעילה ביותר`.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מדווחים כי ביום הגעת כוח המשימה `בוקסר` Boxer למפרץ (יום ה`), עבר כוח המשימה האמריקני `איוו ג`ימה` USS Iwo Jima (LHD 7) Expeditionary Strike Group, את תעלת סואץ בדרכו מהמפרץ הפרסי לים התיכון.
עתה מצויים במפרץ מול איראן שני כוחות משימה אמריקניים. `בוקסר` ו`אייזנהוואר`
USS Dwight D. Eisenhower. כוח המשימה `בוקסר` מגיע למפרץ לאחר שהשתתף בשבועיים האחרונים בתרגיל ימי גדול משותף לצי ארה"ב וצי ההודי. במסגרת התרגיל תרגלו כוחות המרינס האמריקנים ביחד עם מרינס הודיים נחיתה של כוחות גדולים על חופים. תרגילי הנחיתה בוצעו על חופי גואה Goa. המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים זו הפעם הראשונה שלכוח צי אמריקני המגיע לים התיכון או למפרץ הפרסי, מצורפות יחידות של משמר החופים האמריקני. יחידות אלה מצוידות ומאומנות בציוד הצלה והגשת עזרה מהירה לאוניות פגועות ולאנשי צוות ימיים פצועים, ובדרך כלל הן אינן פועלות מחוץ למרחבים הימיים שמסביב לארצות הברית. עצם העובדה כי יחידות הצלה כאלה צורפו הפעם לכוח המשימה `בוקסר`, מראה על הערכת מפקדת הצי האמריקני, כי האוניות של כוח המשימה וכוחות המרינס שעליהן יכולות להיות מותקפות ולהיפגע מאוניות, מטוסים, צוללות, טילי ים-ים, ומוקשים ימיים איראנים, ולספוג אבידות.

Print Friendly, PDF & Email