כוננות בדרום. הוצבה מערכת כיפת ברזל. צפי להתקפה נרחבת של אל קעידה מסיני על מטרה ישראלית ואמריקנית

מתיחות גדולה שוררת החל מיום ד' 3.4, בדרום ישראל, כולל בעיר אילת, לאחר שהגיע מידע מודיעני המצביע על כך כי כוחות של אל קעידה בסיני, השלימו את הכנותיהם לתקיפה גדולה, או תקיפה משולבת על כמה מטרות בנגב.
ירי חמשת טילי הקסאם ביום ד' על אזור שער הנגב, שנמשך ביום ה' 4.4 לפנות בוקר כאשר טיל קסאם נורה לעבר חבל אשכול, על ידי ארגון 'גדודי הג'יהאד בסביבות ירושלים', נחשב בצה''ל כאות הפתיחה למתקפה זו. כתוצאה מהירי הציב צה''ל סוללת טילי יירוט 'כיפת ברזל' מול גבול ישראל-מצרים. צה''ל המשיך להזרים במשך הלילה תגבורות לאזור, כאשר סופות החול המתחוללות באזור ותנאי הראות הכמעט אפסיים מקשות על הערכות, ומקלות על המחבלים לנסות ולחדור לישראל.
ההערכה היא שיכולה להתבצע התקפה טרור משולבת שתבוא גם מסיני וגם מרצועת עזה.
המידע המודיעיני מראה, כי בכוונתם של אנשי אל קעידה לתקוף גם מטרה צבאית אמריקנית בנגב. מתקנים אמריקנים אלה הועמדו בכוננות. גם חיילי הכוח הרב לאומי בסיני ה-MFO, ביניהם קצינים וחיילים אמריקנים רבים הועמדו בכוננות.
ביום שלישי 2.4, הופיעו בצפון סיני עשרות חמושים סלפיים ואנשי אל קעידה שהם רכובים על מיני וואנים SUVs, ועליהם מקלעים כבדים, בכביש הראשי המחבר בין רפיח לשייח' זוואייד, רק לאחר שהצבא המצרי שלח לאזור תגבורת והחל מצוד אחר החמושים, נסוגה השיירה אל תוך מרכז סיני. כמה מהחמושים נתפסו ונעצרו.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה  מציינים, כי הדרגים המדיניים והצבאיים הישראלים מנהלים מדינות של ניסיון להטיל את האחריות על ירי הטילים לעבר החמס, זאת במטרה לנסות ולהביא את החמס לפעול נגד הגורמים הסלפיים והמקורבים לאל קעידה ברצועת עזה. ישראל מפעילה גם לחץ על מצרים להגביר את פעולותיה נגד גורמים אלה בצפון סיני. אולם עד כה לחץ ישראלי זה לא עזר. החמס חושש מהתנקשות ישירה עם כוחות אל קעידה ברצועה. כוחות הביטחון המצריים מנהלים מדיניות מוזרה לפיה הם אינם בודקים את הנכנסים ממצרים לסיני, אלא רק את כל מי שמבקש להיכנס מסיני למצרים. שיטת בדיקה זו מאפשרת לאנשי הטרור הבאים מלוב ומצרים להיכנס חופשית לסיני.
 

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות