כוננות הוכרזה באוניות הצי ה-6 האמריקני המשייטות מול חופי לבנון.

המקורות הצבאיים של תיקדבקה:כוננות הוכרזה באוניות הצי ה-6 האמריקני המשייטות במזרח הים התיכון מול חופי לבנון, ובקרב כוחות יונפי"ל בדרום לבנון, עם התרחבות הקרבות במלחמת האזרחים בלבנון. ארה"ב מחישה תגבורות של נחתים לאזור.
המקורות המזרח תיכוניים של תיקדבקה מדווחים, כי הבוקר יום ו' 9.4, חודשו הקרבות העזים בביירות, המתנהלים זה היום ה-3 בין כוחות חיזבאללה לבין תומכי ממשלת סניורה. בנין העיתון אל מוסתקבל, התומך בממשלה הותקף באש אוטומטית וטילי אר.פי.גי'. קרבות מתנהלים באזורי הבקעה, וטלאבייה.
בקרבות ביום ה' נהרגו לפחות 7 איש. בנאום ביום ה' 8.5 אחה"צ הכריז מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה, כי חיזבאללה היא המדינה והממשלה האמיתית, וכי ממשלת סניורה היא כנופיה שחורה המשתפת פעולה עם ה-CIA, ה-FBI האמריקנים, והמוסד הישראלי, שיש לקטוע את ידיה.
נסראללה האשים את ממשלת סניורה, כי הוא רוצה להפוך את נמל התעופה הבינלאומי של ביירות לבסיס מודיעין בשליטת האמריקנים והישראלים.
מנהיג חיזבאללה השתמש בלשון תוקפנית אפילו יותר מזו שהשתמש בעת מלחמת לבנון עם ישראל בקיץ 2006. 'ההחלטות השחורות של הממשלה השחורה ( ממשלת סניורה), נותנת לנו את הזכות לקצץ chop off , את היד שהושטה נגד רשת התקשורת שלנו' 'י שמכריז עלינו מלחמה יקבל מלחמה'
בהגדירו את רשת התקשורת של חיזבאללה 'כנשק של ההתנגדות' אמר נסראללה, כי 'נשק ייענה בנשק'. כלומר חיזבאללה תתנגד בכוח לניסיונות לפגוע ברשת. אם באמת היינו רוצים לבצע הפיכה נגד ראש ממשלת לבנון פואד סניורה, אמר נסראללה, 'הוא היה מוצא אותו מזמן או בבית סוהר, או שהוא שהיה נזרק לים'.
נסראללה הדגיש כי החלטתה של ממשלת לבנון לפטר מתפקידו את הממונה על הביטחון בנמל התעופה של ביירות, וואפיק שואקייר Wafiq Shoqeir, איננה תקפה, וכי האיש,שהוא אוהד חיזבאללה,ימשיך למלא את תפקידו. המקורות שלנו מוסרים כי בדברים אלה הציב נסראללה אולטימאטום לממשלת סניורה לסגת מהחלטתה לחסל את רשת התקשורת העצמית של חיזבאללה, ולהחזיר את הממונה על הביטחון בנמל התעופה של ביירות לתפקידו. אם הדברים האלה לא יבוצעו על ידי הממשלה,תפרוץ מלחמה בין הממשלה וחיזבאללה.
התפתחויות נוספות בלבנון ביום ה' 8.5 היו:
1. נמשך המצור שהטיל חיזבאללה על נמל התעופה הבינלאומי של ביירות, המשותק כבר יומיים, מאז יום ד' 7.5.
2. אנשי חיזבאללה ניתקו את כל הדרכים המובילות מביירות אל דרום לבנון.
3. נמשכו ההתנקשויות המזוינות בתוך ביירות, ובחלקים אחרים של לבנון, בין תומכי חיזבאללה, והכוחות התומכים בממשלת סניורה.
4. ביום ה' אחה"צ, פרסם הצבא הודעה האומרת, כי המשך ההתנגשויות מסכן את אחדות הצבא הלבנוני. רמז ברור לכך כי למעלה ממחצית הצבא הם חיילים שיעים, שנאמנותם לחיזבאללה גדולה יותר מנאמנותם לממשלת סניורה.

Print Friendly, PDF & Email