כוננות מפני חדירת מחבלים לאילת ובסביבותיה.

המקורות הצבאיים של תיקדבקה: אחה"צ, ביום ד' 30.1, הוכרזה כוננות עליונה בפני פיגועי טרור, בבסיסי צה"ל מסביב לעיר אילת, בתוך העיר עצמה, כולל בתי המלון ואזורי הנופש. בשטח נתגלו סימנים המראים על אפשרות של חדירת מחבלים לתוך העיר. התפתחות זו סותרת את דיווחי מערכת הביטחון ביום ד' 30.1, כי חלה התקדמות במגעים עם מצרים לחסימת גבול עזה סיני. עוד מוסרים המקורות הצבאיים, וללוחמת טרור של תיקדבקה, כי הפרסום ביום ד' בבוקר, 'באל אהרם', העיתון הרשמי של מערכת השלטון המצרית, כי ליד טאבה נתפסו 5 פלסטינים וברשותם חגורות נפץ, נועד לכסות על הערכת המודיעין המצרי, כי בסיני נמצאים עתה כמה מאות פלסטינים חמושים, כמה עשרות מהם עם חגורות נפץ. לשירותי המודיעין והביטחון המצריים, וגם לשירותי המודיעין הישראליים, אין מושג היכן מחבלים אלה נמצאים, והיכן הם מצאו מקום מחבוא. הדבר היחד הידוע הוא, שהם עושים את דרכם לישראל.
הודעת מערכת הביטחון מיום ד' 30.1 , כי מתאם המדיני של מערכת הביטחון האלוף (במיל.) עמוס גלעד, לא ביקר במצרים, איננה נכונה.
עמוס גלעד היה השבוע בקהיר, ונפגש עם שר המודיעין המצרי הגנרל עומר סולימן. גלעד שמע מהגנרל סולימן ביקורת מצרית חריפה ביותר המאשימה את ישראל, ואת התנגדותה לפתוח את הסכמי קמפ-דיוויד, ולהסכים להכנסתם של כוחות צבא מצריים נוספים לסיני במצב שנוצר בצפון סיני. בסיומן של השיחות בקהיר, הוסכם בין עמוס גלעד ובין עומר סולימן, כי לאחר שאבו מאזן, חלאד משעל, ואל זאהר, הנמצאים ביום ד' בקהיר ייצאו מהבירה המצרית, יבוא לשם שר הביטחון אהוד ברק, כדי לנסות ולהגיע להסכם עם המצרים על המתרחש בגבול הרצועה וסיני. עד עתה למרות הפרסומים, והדיבורים המצריים הרמים, הגבול נשאר פתוח, וזרימת הפלסטינים מהרצועה ואליה נמשכת.

Print Friendly, PDF & Email