כוננות-על בצה"ל ובצבאות בסוריה מול מתקפת חיזבאללה


(השליח הגרמני גרהרד קונראד Gerhard Conrad, ואיש הצללים של שירותי הביטחון של חיזבאללה וואפיק סאפא Wafik Safa.)
כוננות-על הוכרזה, ביום ה' 31.12, בצה''ל ובכל הצבאות המעורבים במלחמה בסוריה, צבאות רוסיה, סוריה, ואיראן, לאחר שכל גורמי המודיעין שלהם דיווחו, כי אי אפשר יותר לעצור את פעולת התגובה של חיזבאללה על חיסולו של סמיר קונטר על ידי ישראל ב-20.12 בדמשק.
גורמים שונים, ביניהם שליח גרמני בכיר של שירות הביון הגרמני ה-BND שהגיע ביום ג' 29.12 במיוחד מברלין בניסיון לשכנע את מנהיג חיזבאללה שלא לבצע את פעולת התגמול, דיווחו כי  חסן נסראללה  לא רק נחוש בדעתו לבצע פעולה צבאית נגד ישראל, אלא הוא גם אומר לכל הפונים אליו, כי אין אפשרות לעצור עתה הפעולה וכי היא כבר יצאה לדרך.
המקורות המודיעיניים של תיקדבקה מדווחים, כי קנצלרית גרמניה  אנג'לה מארקל שלחה לביירות את מי שהיה בשעתו אחד הסוכנים הבכירים של שירות הביון הגרמני גרהרד קונראד Gerhard Conrad, ומי שמשמש היום כראש מערך המודיעין של האיחוד האירופאי EU Intelligence and Situation Centre-EU INTCEN.
גרהרד קונראד הוא בעל קשרים מצוינים בעולם הערבי  ובמיוחד בסוריה ולבנון.
לפני שבע שנים ב-2008, הוא היה האיש הקשר הגרמני הראשי אשר תיווך בין ישראל וחיזבאללה בנושא השבת גופותיהם של חיילי צה''ל אלדד רגבר ואהוד גולדווסר ז"ל תמורת שחרורו של סמיר קונטר ואסירים ערביים נוספים מהכלא הישראלי.
קונארד יצר אז קשרים אישיים עם איש הצללים של שירותי הביטחון של חיזבאללה וואפיק סאפא Wafik Safa, שהוא הממונה על מערך הביון והביטחון של חיזבאללה, ומקורב ביותר לחסן נסראללה.
קשרים אלה היוו גורם מכריע גם במו''מ לשחרורו של גלעד שליט משבי בחמאס ב-2011, שם גרהרד קונראד היה המתווך הראשי בין ישראל לחמאס.
מיד הגיעו לביירות נפגש קונראד עם  וואפיק סאפא שהסדיר לו פגישה עם מנהיג חיזבאללה נסראללה. מקורות בברלין מוסרים, כי השליח הגרמני התרשם מנסראללה כי הוא נחוש בדעתו לבצע את פעולת התגמול נגד ישראל, גם אם המחיר שחיזבאללה ולבנון ישלמו עליה יהיה כבד מאוד.
במילים אחרות, האיום שהרמטכ''ל רב אלוף גדי איזנקוט השמיע ביום ב' 28.12 במהלך טקס פרס הרמטכ"ל ליחידות מצטיינות שנערך בגלילות, כמה שעות לפני בואו  גרהרד קונראד  לביירות, בו אמר:  'כפי שהוכחנו בעבר אנו יודעים לפגוע בכל מבקשי רעתנו'. 'אויבינו יודעים כי אם ינסו לערער את ביטחון ישראל הם יישאו בתוצאות חמורות'- לא הרתיע את נסראללה.
המסרים שגרהרד קונראד העביר לישראל לאחר פגישתו עם נסראללה, הביאו לכך, כי ביום ד' 30.12, ערכו הרמטכ''ל רב אלוף גדי אייזנקוט, סגנו האלוף יאיר גולן, ואלוף פיקוד צפון האלוף אביב כוכבי, סיור לאורך גבולותיה הצפוניים של ישראל עם סוריה ולבנון, במטרה לבדוק שם את היערכות כוחות צה''ל ורמת מוכנותם לכל התפתחות.
אחת ההערכות היא, כי נסראללה ינצל את מזג האוויר הסוער שישרור בסוף שבוע זה בסוריה, לבנון וישראל, כדי לבצע את פעולת התגמול.
הגשמים הכבדים והשלגים הצפויים באזורים הצפוניים של ישראל ובאזורי הגבול שלה עם סוריה ולבנון, יקשו על חיל האוויר לפעול בצורה חופשית ונרחבת בזירות אלה- אלמנט המשחק לידיו של נסראללה.
המקורות שלנו מדווחים, כי כוננות הוכרזה גם בכוחות הצבא הרוסיים ובקרב כוחות משמרות המהפכה הנמצאים בסוריה, זאת כדי לקדם אפשרות שהתגובה הישראלית על פעולת התגמול של חיזבאללה יכולה להתפשט גם לתוך סוריה.   
 

Print Friendly, PDF & Email