כוננות שיא בצה"ל ובמשטרה בעוטף עזה וירושלים. הפלסטינים יסלימו את המצב כדי למשוך את תשומת הלב מחנוכת השגרירות האמריקנית

כוננות על הוכרזה, ביום א' 13.5 בלילה, לקראת אירועי חנוכת שגרירות ארצות הברית בירושלים, וההפגנות והמהומות הצפויות, בימים ב' וג' 15.5-14, באזור גדר המערכת בעוטף עזה.
מידע שהגיע בלילה מקהיר ולפיו נכשלו השיחות בין מנהיג החמאס איסמעיל הנייה  ובין ראשי המודיעין הכללי המצרי העלו את המתח לקראת האירועים.
הנייה נפגש בקהיר עם ראש המודיעין המצרי הכללי הגנרל עבאס קמאל Gen. Abbas Kamel, לאחר שגורמים בוושינגטון ובישראל פנו אל נשיא מצרים פאתח אל-סיסי וביקשו ממנו לפעול למיתון הפגנות המחאה הפלסטינית ליד גדר המערכת ברצועת עזה.
המקורות של תיקדבקה מדווחים, כי בשיחה טען הנייה שאין לו יותר השפעה על מארגני ההפגנות, וכי ההחלטה תלויה בראשי הזרוע הצבאית של החמאס שאין לו השפעה ישירה עליהם. השיחה בין ראש המודיעין המצרי והנייה הייתה קצרה והוא חזר מיד אחריה לרצועת עזה.
סימן נוסף להחרפה הצפויה היו ההזמנות ששלח החמאס לעיתונאים בכירים של אמצעי התקשורת הבינלאומית, בייחוד ממדינות אירופאית המתנגדות למדיניות של הנשיא טראמפ גם בנושא איראן וגם בנושא העברת השגרירות האמריקנית לירושלים, לבוא לרצועה. בתדרוכים שהחמאס מסר לעיתונאים שכבר הגיעו ביומיים האחרונים נאמר להם, כי עליהם לצפות לשבוע של התקפות פלסטיניות קשות על גדר המערכת בעוטף עזה, בהיקף ובצורה שעדיין לא נראו בעבר.
כל הדיווחים האלה גרמו לצה"ל לתגבר במשך יום א' את הכוחות מסביב לגדר המערכת באלפי חיילים ובאמצעים וציוד נוספים לפיזור הפגנות.
בצה"ל מפרשים את העובדה שהחמאס פירק ביום א' את עמדות הפיקוח שהקים לאורך גדר המערכת ומטרתן הייתה לפקח על מפגינים פלסטינים שלא יתקרבו לגדר המערכת כהכנות לאפשר לעשרות אלפי מפגינים לתקוף ולפרוץ את גדר המערכת.
אלוף פיקוד דרום האלוף אייל זמיר
כינס בלילה את ראשי היישוביים בעוטף עזה ואמר להם כי צה"ל ערוך ומוכן להדוף כל ניסיון לחדירה של הפלסטינים לתחום ישראל. האלוף אייל העריך, כי לא צפוי ירי של טילים מהרצועה לעבר מטרות בישראל. לעומת זאת צפוי ירי ומטעני חבלה מהרצועה לעבר גדר המערכת בעת הניסיונות לפרוץ אותה.
כחלק מההכנות המבצעיות  הודיעה  רשות שדות התעופה האזרחית, לפי הוראת צה"ל כי החל מיום א' 13.5, הוטל איסור על טיסה בשטח האווירי של רצועת עזה ובקרבתו. מטוסים אזרחיים לא יורשו להתקרב למרחק של כשישה קילומטרים מגבול הרצועה. כמו כן, נאסר על מטוסים חקלאיים להתקרב למרחק של קילומטר וחצי מהגבול.
גם בירושלים תוגברו הכוחות בניסיון למנוע פעולות טרור, הפגנות ומהומות, לפני ובעת טקס חנוכת השגרירות האמריקנית בשכונת ארנונה.
בצה"ל ובמשטרה נערכים גם לאפשרות, כי האירועים הביטחוניים ברצועה ובירושלים, ואולי גם במוקדי חיכוך אחרים ביהודה ושומרון יכולים להתלקח בו זמנית.

Print Friendly, PDF & Email

4 תגובות עבור “כוננות שיא בצה"ל ובמשטרה בעוטף עזה וירושלים. הפלסטינים יסלימו את המצב כדי למשוך את תשומת הלב מחנוכת השגרירות האמריקנית

 • מאי 14, 2018 @ 3:51 at 3:51
  Permalink

  פתרון מאוד פשוט לבעיה בגבול. להעמיד כמה וולקנים לשים על אוטומטי וזהו, מי שעובר את הקו הופך לקציצה. אני רוצה לראות כמה ינסו לעבור…

 • מאי 14, 2018 @ 5:45 at 5:45
  Permalink

  אם משהו משראשי הצבא קורא את זה – הפתרון פשוט – אך דורש עבודה!
  1. מאתמול ליזום פעולות מנע – בתוך הרצועה! חוזר – בתוך הרצועה כולל סילוק המאהלים שהתמקמו כ-300 מטר מן הגדר!
  2. ריסוס גז מדמיע למי שמתקרב עד 500 מטר מן הגדר.
  3. השלכת רמוני נפץ [לא הורג גורם לבלגאן] התחום ה-100 מטר מן הגדר

  כלומר להעביר את הפעילות מול "המפגינים התמימים שרק רוצים "לחזור הביתה" בתל-אביב חיפה יפו טבריה צפת באר-שבע והקיבוצים – אז בבקשה לקיים את "המשחק" הזה – רחוק מן הגדר.

  עניין נוסף – לדרוש לא רק לבקש לדרוש מאנשי ה"שלום עכשיו". עתונאי "הארץ" . עמותות לישראל חדשה ודומיהם לעבור לצד העזתי על מנת למנוע הרג! כל החבורה הזאת יושבת וכותבת ומצקצקת בעיקר לחו"ל כמה הפלשתינאים צודקים במאבקם ובינתיים הם [הפלשתינאים] נהרגים וכל אנשי השלום והאנטי-ציונים כותבים ומצקצקים – פשוט בושה וכלימה!- ובינתיים פלשתינאים נהרגים – עליהם [אנשי ה"שלום עכשיו". עתונאי "הארץ" . עמותות לישראל חדשה ודומיהם] לעבור לצד העזתי ולהיות עם העזתים ברגעיהם הקשים ולהסביר להם מה מותר [להפגין, דגלים, כרזות צרחות ונפנופי ידיים ורגליים בשכיבה על הגב..] ומה אסור: לשרוף חמורים עם דגל ישראל, לחתוך את הגדר להיכנס לארץ היהודים ולאכול את הכבד שחייק'הלה הכינה לחביירים לארוחת הצהרים!

 • מאי 14, 2018 @ 7:14 at 7:14
  Permalink

  ערבים הבל הבלים מבטיחים ולא מקיימים רק רעש וצילצולים וחירחורי קרב..צריכים ליהיות מוכנים לפני זרע עמלקי הבזוי שאין לו עבר אין לו הווה ובטוח אין עתיד..הם מבינים שהמגיע סופם אפילו אמא אירן לא יכולה לעזור להם פשוט עבדים מסכנים..

 • מאי 14, 2018 @ 20:21 at 20:21
  Permalink

  Make European Press the priority target

Comments are closed.