כיצד קרה שמחבל אחד באקדח ישן וחלוד רצח בחצי מחסנית שלושה ישראליים חמושים בנשק אוטומטי

רק לוחם מאומן ומיומן, שעבר מטווחי ירי רבים, מסוגל להוציא אקדח ממעילו ותוך כמה שניות, כנראה לא יותר מ-4 עד 5 שניות, להרוג שלושה אנשים חמושים, ולפצוע קשה איש רביעי. 
מיומנות מקצועית כזה ישנם לשומרי ראש של אישים חשובים, או ללוחמים ביחידות עילית, או להבדיל אצל רוצחים מקצועיים.
פלסטיני כזה פעל, ביום ג' 26.9, ליד שער הכניסה המערבי ליישוב הר אדר ליד ירושלים, כאשר רצח שלושה ישראליים, שני מאבטחים אזרחיים וחייל מג"ב, שהיו חמושים בנשק אוטומטי, ופצע קשה מאבטח נוסף.
בדיקת הפגיעות בנרצחים ובפצוע הקשה מעלה, כי הם נפגעו ישירות מכדורים באזור החזה והבטן.
כלומר, ידו של המחבל לא רעדה בעת הירי והוא פגע בהם פגיעות ישירות ממרחק שאיננו עולה מ-3 עד 5 מטר.
את כל זה המחבל ביצע כאשר בידו נמצא אקדח ישן וחלוד. הירי שביצע היה כל כך מהיר עד אשר  הוא השתמש רק בחלק מהכדורים שהיו בתוך המחסנית, מבלי שהוא יצטרך להחליפה במחסנית חדשה.
יכול מאוד להיות, כפי שקורה לעיתים נדירות, שהירי המדויק הזה התרחש בצורה מקרית, מבלי שהמחבל ידע או שיער את תוצאותיו. הסיכוי לכך קלוש מאוד.
אבל גם אם זה המקרה נשאלת השאלה כיצד קרה שארבעה אנשים חמושים בנשק אוטומטי והאחראיים על האבטחה בשער היישוב לא הגיבו אפילו בירייה אחת מול המחבל. 
הם פשוט נפלו הרוגים מבלי שהבינו מה קרה להם.
היחידים שירו היו חייל וחיילת של מג"ב שעמדו במרחק מה מזירת הפיגוע וראו את המתרחש. הם הגיבו בצורה נכונה והרגו את המחבל.
תוצאה חמורה כל כך של קרב אש בין אנשי ביטחון ישראליים ובין מחבל פלסטיני בודד היא תוצאה בלתי מתקבלת על הדעת שאסור שתקרה ויש לה רק מסקנה אחת: כוחות האבטחה והבידוק ליד שער הכניסה בהר אדר היו שאננים ולא היו ערים למה שהתרחש תוך כדי הבזק של זמן.
למרבה הצער הם שילמו בחייהם עבור שאננות זו.
לכן כל הדיבורים הרמים שהושמעו על ידי שורה של בכירים ישראליים ביום ג' בבוקר על 'מלחמת דת'-גרסת השר לביטחון הפנים גלעד ארדן, או ש'למחבלים אין פרופיל'-גרסת מפכ"ל המשטרה רב ניצב  רוני אלשייך, או 'שצריך להגלות את משפחות המחבלים לסוריה'-גרסת השר יואב גלנט,  אין בהם תועלת, ומדובר במילים ריקות מתוכן, משום שכולם יודעים שאחריהם לא יהיו שום מעשים.
אם לממשלת ישראל הייתה באמת מדיניות של יד קשה כלפי המחבלים ומשפחותיהם אפשר היה לדון בה באם היא נכונה או לא, או להיווכח באם היא מביאה לאיזה שהן תוצאות.
אולם מאחר ואין מדיניות כזו והממשלה, ואולי יותר ממנה צה"ל, מובילים למדיניות שלפיה צריך להעניק לפלסטינים יותר הקלות כלכליות, כדרך העיקרית למניעת או הפחתת הפיגועים, הדברים מחלחלים עד לאלה שעומדים בשערי הכניסה והבידוק.
כאשר השאננות מתפשטת לשם, יש מי שמשלם את המחיר.

 

Print Friendly, PDF & Email

30 תגובות עבור “כיצד קרה שמחבל אחד באקדח ישן וחלוד רצח בחצי מחסנית שלושה ישראליים חמושים בנשק אוטומטי

 • ספט 26, 2017 @ 11:24 at 11:24
  Permalink

  אם לממשלת ישראל הייתה באמת מדיניות של יד קשה כלפי המחבלים ומשפחותיהם אפשר היה לדון בה באם היא נכונה או לא, או להיווכח באם היא מביאה לאיזה שהן תוצאות.
  לא בחיל ולא בכח כי אם ברוחי אמר השם ויש לדעת שהקדוש ברוך הוא רחום מכפר עוון ולא ישחית והרבה להשיב אפו ולכן יש לפנות להשם יתברך בתפילה ובתחנונים שיצילינו מאייזנקוט אלשייך וחבר מפלילי אזריה שנתנו ונותנים גיבוי לכל מחבל פושע מפגע לפגוע בחפים מפשע ללא הבחן וללא רחם והשם הטוב יכפר

  • ספט 26, 2017 @ 19:24 at 19:24
   Permalink

   יש להתפלל,וכן לעשות מאמץ להיות ראוי להיענות כלומר לא לשקר לא לנאוף ולא לרדוף בצע.

  • ספט 30, 2017 @ 17:45 at 17:45
   Permalink

   איזה אדיוט פנאט מי שכתב את זה….עוד ימני קשקשן וברברן….תמיד יהיו נפגעים אין למנוע את זה באופן מוחלט…מטווח שלושה מטר גם דביל כמוך היה פוגע

 • ספט 26, 2017 @ 11:38 at 11:38
  Permalink

  רצח מתוכנן היטב
  מטווח קצר

 • ספט 26, 2017 @ 12:20 at 12:20
  Permalink

  אקדח חצי אוטומאטי עם כדור בקנה מהיר בהרבה מ-M-16 ללא מחסנית בהכנס, או אפילו עם מחסנית בהכנס אבל לא דרוך. לא צריך להיות חייל קומנדו או מאבטח.

 • ספט 26, 2017 @ 12:29 at 12:29
  Permalink

  ממשלה מושחתת, שר ביטחון אפסנאי, רמטכ"ל שמתעסק בסוריה כשהסכנה הגדולה ביותר היא ביהודה ושומרון,
  מתנחלים שלא עושים כלום, חוץ מלתקוף את בג"ץ, להתעסק בלקיחת עוד ועוד תקציבים ושפיכת הכסף ביהודה ושומרון וכמובן בונים לערבים מדינה, (המתנחלים טוענים שהם שומרים עלינו, אז, צריך לפנות את צה"ל ולצפות להגנת המתנחלים), אחרי שרואים את כל זה, אין פלא שזו התוצאה.

  • ספט 26, 2017 @ 23:37 at 23:37
   Permalink

   מה קשר?

  • ספט 27, 2017 @ 7:56 at 7:56
   Permalink

   באמת? המתנחלים אשמים מה? השמאל כמו הסרט פוקסטרוט חיי בסרט. במציאות השמאל ובגצ סרסו את צהל. אפקט אלאור עובד, החיילים פוחדים לירות. כולם זוכרים מה עשו לאזריה אלאור ומה קרה למשפחתו. כולם זוכרים את נאום המספרים של הרמטכל וכולם זוכרים את ״הקם להורגך״ של הרמטכל. בקיצור השמאל רוצה קורבנות שלום וחייךינו מספקים להם את הגופות

  • ספט 29, 2017 @ 0:48 at 0:48
   Permalink

   קשקשן, איזה סכנה קיומית יש ביהודה ושומרון? בסוריה יש נשק בכמויות אדירות

 • ספט 26, 2017 @ 13:19 at 13:19
  Permalink

  אקדח ישן וחלוד אבל לצערנו עדיין עובד…אי אפשר כל החיים לשמור במקום מסוים שבשגרה של עשרות שנים אף פעם לא עושים בו פיגוע ופתאום לצפות ולא להיות לעתים שאנן, לדעתי צריך להחליף את כל עמדות הבידוק הללו ברובוטים ולחסוך בחיי אדם, בכסף ובבזבוז זמן יקר.

  • ספט 26, 2017 @ 23:39 at 23:39
   Permalink

   נכון,או מאחרי זכוכית נגד כדורים,רמקול עם נשק מתכוונן בחוץ

 • ספט 26, 2017 @ 13:41 at 13:41
  Permalink

  קצת שמן והאקדח כמו חדש ממשלת ישראל נתנה להם נשק

 • ספט 26, 2017 @ 15:24 at 15:24
  Permalink

  המדינה על כל ממשלותיה בשני עשורים וחצי האחרונים מחזיקה את רש"פ הרצחנית והמושחתת בהנשמה מלכותית באמצעות הזרמת מיליארדים שחלק מהם מתועל לעידוד הטרור דרך תשלומים שמנים לרוצחי היהודים ולמשפחות הרוצחים. כך המדינה עצמה בעקיפין מעודדת את הטרור נגד האזרחים שלה באמצעות מימונו. וכל השאר – זוטות. אין תקדים לתופעה!

 • ספט 26, 2017 @ 15:25 at 15:25
  Permalink

  הגיע הזמן להגיב. כל חמולה ישר לשלוח לסוריה ו להחרים את כל מה שיש להם. מובן ש ממשלה לא עושה דבר,מילים ריקות בלי תוצאות. את המחיר ישלמו אזרחים רבים.

 • ספט 26, 2017 @ 17:04 at 17:04
  Permalink

  מחדליו של אייזנקוף ״האספסוף״ המרכיב את הצבא רואה שהרמטכל זורק את חייליו לכלא ולאחרים קןרא אספסוף אלו תוצאות של הרפיית ידי הצבא על ידי הרמטכל אייזנקוף אכן בשביל אבו מאזן אייזן קוף

 • ספט 26, 2017 @ 17:05 at 17:05
  Permalink

  כשהופכים חיילים לרכיכות, שמפחדים להרוג מחבלים בגלל בג״ץ, הם רואים חשוד מרחוק וניגשים ״בזהירות״, מקסימום ״לנטרל״, כדי לא לפגוע בציפורן של האצבע ברגל של המחבל… נו… אז יש שלושה הלוויות מיותרות.
  רק שינוי מדיניות בצהל בכל הדרגים תביא לשינוי.

 • ספט 26, 2017 @ 18:15 at 18:15
  Permalink

  כול זמן שלא יעקרו מראשם של הפלסטינים את הרעיון שפיגועים או החלטות בינלאומיו כמו הרעיונות ההזויים של ארה"ב לפתרון הסכסוך באמצעות מסירת שטחים לא יזיזו אותנו מיהודה ושומרון, הם ימשיכו לבצע פעולות טרור ולאסוף החלטות וחסויות הזויות בעולם תוך שתוף פעולה עם האו"ם עוכר ישראל ועם מדינות אנטישמיות. ממשלת ישראל הרופסת חייבת להחיל את הריבונות באופן מוחלט על יהודה ושומרון ולומר לכולם: זה שלנו מרגע זה ולעולמי עולמים, נקודה, סוף ובמקביל בכול הזדמנות צריך להשתדל לתקוע כדור בראשו של כול מחבל פלסטיני שבא להרוג ישראלים ויהודים. נדרש מחיילי צה"ל לכוון הרבה יותר כך שתיפח רוחו של כול מרצח בין רגע ל"גן עדן" של הרוצחים.. ואת זה אמורה לבצע הממשלה.לצערנו יש לנו ראש ממשלה רופס, הססן, כנוע ללעולם ופחדן ומוג לב שאינו מעיז לספח תחילה את שטח סי ואת בקעת הירדן למדינת ישראל, חבלי מולדת ששוחררו לפני 49 שנים ובהם מתגוררים כ-חצי מיליון יהודים. יש לנו ראש ממשלה חלש שאינו מעיז ואינו מסוגל לקיים הבטחות למתיישבים שעקר מביתם כמו מגרון ועמונה ולהסיר את קללת בג"צ מעל מעל יישובים נוספים ביו"ש על מנת למנוע גירוש ועקירה של אזרחים טובים מבתיהם ובכך הוא מעודד באופן פאסיבי טרור. רק ראש ממשלה פחדן ומוג לב מונע את הסיפוח הטבעי על מנת להסדיר את חוקיות המתיישבים על אדמותיהם בשטחי יהודה ושומרון ששוחררו במלחמת מגן ושבו לידנו. הסרטונים וההצהרות שראש הממשלה משחרר מעת לעת נועדו רק לטשטש את מה שחייב היה לקרות ולא קרה תחת נתניהו: החלת הריבונות על יהודה ושומרון. בזיון אחד גדול. ראש ממשלה שמיצה עצמו ואינו משמש יותר כמגינה של ארצו ואזרחיו, ראוי שיילך הביתה ונזכיר לו את זה עד לבחירות.

 • ספט 26, 2017 @ 19:24 at 19:24
  Permalink

  המחבל עורר בלבושו את חשדם של המאבטחים ולהבנתי, חלק מהמאבטחים הכירו את המחבל ואולי אפילו באופן אישי ומכאן לדעתי ההיסוס בתגובה.
  לצערי ,חברים יקרים, זאת לא הפעם הראשונה וגם לא האחרונה. זכור לי מקרה שבו ערבי שעבד, חי, ישן והתפרנס בבית מעסיקתו במשך יותר מ-20 שנה!!, קם עליה יום אחד עם מאכלת ושיסף את גרונה כמבחן קבלה לפת"ח.
  ובכן, אין כל חדש תחת השמש. הערבים תמיד יחפשו להרוג כמה שיותר יהודים ואילו היהודים ישתדלו להרוג כמה שפחות ערבים ועולם כמנהגו נוהג.

 • ספט 26, 2017 @ 21:08 at 21:08
  Permalink

  הבעיה שקשה מאוד להיות עירניים בכל המחסומים הללו….החיילים עייפים, תשושים, קיימת פגיעה בריכוז.

  צריך להקים בכל המחסומים גלאים כגון גלאי מתכות.
  כמו כן צריך אמצעים טכנולוגים מתוחכמים שבאמצעותם ניתן יהיה למנוע פיגועים כאלו בעתיד.

 • ספט 26, 2017 @ 21:19 at 21:19
  Permalink

  שימו לב, רק ואך ורק מכיוון שהטווח היה אפסי , התאפשר לאדם לא מיומן לפגוע ב-4 אנשים בתוך מספר שניות, זמן זה 4-5 שניות הוא "נצח" באירועים מסוג זה. אל תטעו ותטעו, אם היה מיומן היה מחסל את כולם בתוך 3 שניות -כולל הרבש"ץ וכל מי שהיו עד טווח 25 מ'.

 • ספט 26, 2017 @ 22:45 at 22:45
  Permalink

  אבל הסתיים לא מזמן מבצע מוצלח להחזרת נשק במגזר 🙂
  כנראה שהמחבל בחר שלא להחזיר את הנשק .

 • ספט 26, 2017 @ 23:05 at 23:05
  Permalink

  כל מילה בסלע!!!כתוב מדוייק ונכון!!!
  כל מקבלי השכר שתפקידם לשמור על הבטחון …..לא יודעים את זה??? …..ולא עושים כלום???
  ממתנים לרצח הבא..????!!!!!!!
  ראש ממשלה שמתנהג כמו ראש מר"צ אין פלא שאלה התוצאות !!!תפסיק להאשים אחרים!!! קח אחריות !!!!תקבע מדניות!!!
  נמאס לעם לשמוע תרוצים ומי אשם!!!! קח אחריות וממחר בבוקר תתחיל לקבוע מדניות 1.העברת חוק מוות למחבלים 2.הריסת בתי מחבלים 3.גרוש כל המשפחה כולל אבא אמא אחים ואחיות מחוץ למדינה 4.שלילת אזרחות

 • ספט 27, 2017 @ 9:11 at 9:11
  Permalink

  ישראל היא האחראית והיא זו שמממנת את הטרור נגדה. בעסקה סיבובית ישראל מעבירה לרש"פ מליארדים כל שנה. הרש"פ תומכת ומממנת טרור בצורה ישירה למשפחות השאהידים. כך יוצא שממשלת ישראל היא מממן הטרור מספר 1 באזורנו. ישראל לא עושה דבר כדי להתנתק מאבו מאזן או לדרוש ממנו הפסקת מימון הטרור. אפילו את הפסקת ההסתה היא אינה אוכפת על הרש"פ. בקיצור, חבורה של מושחתים בשלטון הישראלי מחזיקים את הרש"פ ואת החמאס ומספקים לו ציוד, כסף, תמיכה בינלאומית ולגיטימיות. וכל זה למה? משום שכבר לפני שלושה עשורים (מהסכמי אוסלו וההחלטה האומללה להביא את עראפת לרמאללה) ועד היום, קמה חבורה של ישראלים שמתעשרים ובגדול מהקשרים העסקיים המפוקפקים עם הפלסטינים. פה קבור העצם… הכל זה כסף ושחיתות שעולה לשמים. המסחר איתם, עסקות מקורבים, הקלות והגבלות (שיטת המקל והגזר כביכול) – כל אלה משרתים את הטייקונים ואת הפוליטיקאים הבכירים ביותר בישראל שגורפים לכיסם ולחשבונות בנק עלומים מאות מליונים. זה מסביר מדוע ישראל "שאננה", או "חסרת מדיניות ברורה". ישראל לא שאננה. ישראל תאבת בצע ומושחתת. והדברים עוד יתבררו.

 • ספט 27, 2017 @ 16:18 at 16:18
  Permalink

  הממשלה לא רוצה להגיב, כי נוח לה…מי שמצפה לתגובה 'נחרצת' כדאי שיבליג. אגב, תגובת הממשלה נכונה לכל צירוף פוליטי אחר, מזהבה גלאון ועד יאיר לפיד, כולם ינהגו אותו הדבר, יקשקשו…

 • ספט 27, 2017 @ 20:58 at 20:58
  Permalink

  הסתה מיותרת ופגיעה בכבוד הנרצחים, שנכתבה ע"י אדם שלא מבין כלום בנושא.
  כאשר גורם ההפתעה לצדך, אתה יכול להרוג גם יותר מ-3 אנשים, שלא נדבר על לפצוע.
  אני מעריך שהלוחמים היו עם מחסנית בהכנס אך נשק לא דרוך, לכן הזמן שנדרש ע"מ להרים את הנשק, לדרוך, לכוון ולירות זה בדיוק הזמן שנדרש ממחבל כדי לרצוח כמה לוחמים. הכתבים באתר הזה רואים יותר מדי סרטים כנראה. פשוט בושה.

 • ספט 28, 2017 @ 9:03 at 9:03
  Permalink

  כותרת מתלהמת

 • ספט 29, 2017 @ 15:22 at 15:22
  Permalink

  מדיניות אימפוטנטית של חלשים

 • אוק 1, 2017 @ 19:37 at 19:37
  Permalink

  מה אתם מתלוננים? כשהייתה לכם אופציה בבחירות להצביע לימין האמיתי הצבעתם ליכוד/בנט/דתיים במקום להצביע למיכאל בן ארי למשל, או פייגלין. אתם מתלוננים ובבחירות הבאות שוב תצביעו לימין/מרכז ואז שוב תתלוננו … !

 • אוק 3, 2017 @ 4:16 at 4:16
  Permalink

  קצת רקע מקצועי. הייתי מאבטח. בזמנו לקח לי פחות משניה להוציא אקדח מתחת למעיל לדרוך לכוון ולירות ולפגוע. כלומר הכדור השישי יוצא בערך אחרי שתי שניות.
  גם הייתי קצין בתעסוקה בשטחים. בניגוד לרוב ההוראות אצלי תמיד היה רק חייל אחד שהיה חשוף השאר היו בעמדות חיפוי לחייל. כך ששום מפגע בודד או כמה יכולים לפגוע ביותר מחייל אחד.

 • יול 10, 2018 @ 13:46 at 13:46
  Permalink

  לפי הכתוב, לא נראה שהכותב מצוי בפרטי חקירת האירוע. יש סיבות אחרות לתוצאה העגומה והנוראית הזו.

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות