כך ניסתה קלינטון להשמיד ראיות משרת הדואר האלקטרוני שלה


הסנטור הרפובליקני טרי גאודי Trey Gowdy חשף ביום שישי 26.8, כי הצוות הטכני שליווה את הילארי קלינטון Hillary Clinton  ואת השרת שלה ניסה להסיר, הסרה מוחלטת, קבועה וסופית את כל האי-מיילים בשרת הדואר Emails Server הפרטי בו עשתה שימוש בעת שכיהנה כמזכירת המדינה.
פעולת הסרה-המכונה 'ניגוב' Wipe, מדמה מחיקה, בדומה לשימוש במקש ה'מחק' Delete בכל מחשב ביתי, אולם בניגוד לפעולת המחיקה הפשוטה והסטנדרטית, ביצוע 'הסרה' מקשה מאוד על שחזור נתונים שהוסרו וגם מצריך שימוש בתוכנות ייחודיות המתמחות ב'ניקוי' מחשבים ממידע שבעליו לא מעוניין שאי פעם יתפרסם.
גאודי המשמש בשנתיים האחרונות כיושב ראש ועדת בית הנבחרים לחקירת אירועי מתקפת הטרור בקונסוליה האמריקנית בבנגאזי בשנת 2012 וחוקר את אחריותה של הגב' קלינטון לאירועי לוב בהיותה מזכירת המדינה באותה עת, אמר כי דואר אלקטרוני הנוגע לפרשה, עבר דרך השרת הפרטי, בביתה שבניו יורק.  קלינטון מכחישה.
הסנטור הרפובליקני מסר, כי הצוות הטכני מטעמה של המועמדת הדמוקרטית לנשיאות ארצות הברית עשה שימוש ב-'בליצ'-ביט' BleachBit, תוכנה חינמית Freeware, מהחזקות והאמינות בשוק המקצועי של אבטחת המידע, שהתקנתה והפעלתה, אמורות להבטיח הסרה מוחלטת, בלתי ניתנת לשחזור של מידע.
המומחים של תיקדבקה לנושאי סייבר מציינים, כי שימוש בתוכנה מבטיח לכאורה, זיהוי ו'ניקוי' של מידע הנמצא בזיכרון המטמון cache, 'עוגיות' הנשלחות מאתרי אינטרנט HTTP cookies, היסטוריית גלישה, רישום קבצים זמניים temporary files ובמקביל התוכנה מטייבת ומסדירה את חלקות המידע במרחבי הזיכרון הקשיח Hard Drive לטובת ביצועים טובים יותר של המחשב.
'אתה לא מתקין תוכנה כמו BleachBit על המחשב שלך, אם אתה רוצה למחוק מיילים ובהם הזמנה לחוג יוגה' אמר גאודי והוסיף: 'הם לא לחצו על מקש ה'מחק' Delete במקלדת. הם ניסו להסיר את האי-מיילים האלו כך, שגם אלוהים לא יצליח לקרוא אותם'.
קלינטון מצידה ממשיכה להתייחס בהומור ובזלזול לפרשה וכשנשאלה האם המיילים ממחשבה 'נוגבו' Wiped ענתה בחיוך 'איך, עם סחבה…?' והוסיפה: 'אין לי מושג בכל העניינים הטכניים הללו'.  'What, like with a cloth or something?',  'I don’t know how it works digitally at all.'
למרות הפעלת תוכנת ה- BleachBit על שרת הדואר של קלינטון הצליח ה- FBI לשחזר 14,900 אי-מיילים ובית משפט פסק כי הם ייחשפו לציבור, עוד לפני הבחירות לנשיאות ועד ל-13 בספטמבר 2016.
אחת הטכניקות בהן ה-FBI השתמש כדי להשיג את האי-מיילים היא לזהות למי הם נשלחו. סוכני ה-FBI ביקרו אצל הממוענים, והוציאו ממחשביהם את האי-מיילים שקלינטון ששלחה להם. .

 

 

Print Friendly, PDF & Email