כל האוניות הישראליות המשייטות במפרץ ובאוקיינוס ההודי קיבלו אזהרה ממפקדת הצי האמריקני ה-5 בבחריין כי עליהן להעירך למתקפה של מל"טים מתאבדים איראניים

כל האוניות הישראליות המשייטות במפרץ קיבלו, בשבת 8.4, אזהרה ממפקדת הצי האמריקני ה-5 בבחריין U.S. 5th Fleet כי עליהן להעירך למתקפה של מל"טים מתאבדים איראניים. אזהרה זו הוגדרה 'כאמינה ביותר'. האזהרה כללה מידע לפיו הזרוע האווירית של משמרות המהפכה האיראניים נערכת לתקוף אוניות ישראליות המשייטות במפרץ הפרסי ובים הערבי. עד עת איראן תקפה אוניות שהיו בבעלות חלקית ישראלית.
פרשן פוליטי המקורב למשמרות המהפכה אמר בטהרן, כי איראן החליטה לתקוף את האוניות הישראליות בתגובה על התקפות האוויר והטילים הישראליות על הכוחות האיראניים בסוריה.
המקורות האמריקניים אמרו ביום א' 9.4, כי ההחלטה שהתקבלה בוושינגטון להציב את הצוללת הגרעיני 'פלורידה' הנושאת 150 טילי שיוט מדגם 'טומהוק' Tomahawk land-attack cruise missiles מצביעה על חומרת המצב. 
ביום שני 10.4, אמרו מקורות אמריקנים כי נושאת המטוסים 'בוש' aircraft carrier George H.W. Bush עברה ביום שישי את תעלת סואץ ונכנסה לים האדום. בשבת 8.4 דיבר שר הביטחון הישראלי יואב גלנט עם עמיתו האמריקני לויד אוסטין, ומיד לאחר השיחה הודיע הפנטגון כי הוא מעביר טייסת של מטוסי תקיפה מסוג A-10 לבסיס באזור בשמו לא נקטו.
בכל הימים האלה  הכפילו האמריקנים את האזהרות שלהם מפני התקפה איראנית הולכת ומתקרבת על אוניות ישראליות בים סוף ובאוקיינוס ההודי.
האוניות הישראליות התבקשו על ידי האמריקנים לכבות את מכשירי הטרנסספונדרס transponders שלהן שאלה הם המכשירים המשדרים את מקום המצאה המדויק של האונייה, ולשוט מה שיותר קרוב לחופי עומאן וערב הסעודית.

Print Friendly, PDF & Email