כמה מראשי האחים המוסלמים נמלטו לעזה והקימו במלון 'ביץ' הוטל' Beach Hotel, מטה של המרד נגד קהיר

קבוצה של ששה ממנהיגי האחים המוסלמיים המצריים, הצליחו להימלט בימים האחרונים ממצרים, ולמרות פעולות הצבא המצרי לחסימת רצועת עזה, הם הצליחו להגיע אליה והם שוהים עתה במלון 'החוף' Beach Hotel בעזה. כך מוסרים בלעדית המקורות המודיעיניים של תיקדבקה. לפי כל הסימנים הקימה קבוצה זו של מנהיגי האחים, שבראשה עומד סגן ראש האחים המוסלמיים מוחמד עיזאת איברהים Mahmud Izzat Ibrahim, מטה לניהול פעולות המרד של הסלפיים החמושים בסיני, ולהביא להתפשטותו למצרים ולהפלת השלטון הזמני שצבא מצרים הקים בקהיר.
מוחמד עיזאת איברהים, מכונה בקרב האחים המוסלמים 'איש הברזל' iron man. הוא נחשב לאיש בהנהגה המוסלמית האחראי על העברת הוראות ופקודות שמתקבלות בקרב ההנהגה לביצוע על ידי דרגי השדה הנמוכים יותר. הוא גם מילא את התפקיד של מתאם בין הנהגת האחים המוסלמים, וראשי 'מפלגת החופש והצדק' Freedom and Justice Party, שהיא הגוף הפוליטי של האחים המוסלמיים.
בדצמבר 2008, עמד עיזאת איברהים, בראש ההפגנות הגדולות שארגנו האחים המוסלמים נגד ישראל, עם פתיחת מבצע 'עופרת יצוקה' של צה''ל ברצועת עזה. מבחינת הכישורים הארגוניים שלו אין ספק כי הוא האדם המתאים לארגון ולניהול מטה המרד של האחים מול השלטון החדש בקהיר.
קבוצת המנהיגים של האחים המוסלמיים ברחה בסוף השבוע האחרון ממצרים לעזה, בעזרתן של רשתות חשאיות של החמס הפועלות במצרים מאז תקופתו של חוסני מובראק. רשתות אלה עזרו לראשי האחים המוסלמים, וביניהם למי שהיה נשיא מצרים מוחמד מורסי, לבצע בריחה המונית מבתי הכלא המצריים, ערב הפלתו של מובראק בפברואר 2011.
אחת ההשערות היא, כי קבוצת מנהיגי האחים לא עברה את סיני, שם נמצאים מחסומי צבא ומשטרה מצריים רבים, אלא הגיעה לרצועה בעזרת סירות של מבריחים הפועלות בין הרצועה ואלכסנדריה.
בגלל הערכה זו, הטיל הצבא המצרי בשבת 20.7, איסור מוחלט על פעולתם ויציאתם של כלי שייט, כולל סירות דייג, מחופי סיני לים התיכון, או הגעתם של כלי שייט מכיוון מצרים לסיני ולעזה, והצי המצרי פועל לאכיפתו של איסור זה.
הפיכתה של רצועת עזה למטה עורפי של האחים המוסלמים, סגירת מעבר רפיח מהרצועה לסיני, פעולת הצבא המצרי להריסת מנהרות ההברחה של החמס מסיני ולסיני, ועכשיו ההסגר הימי, מקרבת, לדעת חוגים מערביים העוקבים אחר המתרחש במצרים, את האפשרות של פעולה צבאית מצרית בתוך רצועת עזה. צבא מצרים שלח כבר כמה פעמים מסוקי קרב מדגם אפאצ'י שטסו באחרונה מעל המרחב האווירי של רצועת עזה, כאיתות לחמס, כי מסוקים אלה לא יהססו לתקוף מטרות של החמס בעזה, אם יתעורר צורך בכך.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מדווחים, כי המצרים יכולים להנחית מהאוויר או מהים כוח קומנדו, אשר ישתלט על מלון 'החוף' Beach Hotel, יעצור את ראשי האחים המוסלמיים, ויביאם בחזרה לקהיר, שם הם יעמדו למשפט על תכנון ועזרה למרד.
פעולה כזו תביא את המתיחות הקיימת בין הצבא המצרי ולבין החמס, הממשיך להכחיש כי הוא מעורב בקשרי פעולה נגד השלטונות בקהיר עם האחים המולסמים במצרים, לשיא חדש.
הצבא המצרי חושד, כי עצם הופעתה בסיני של קבוצת טרור חדשה הנקראת 'אלה שנועדים עם המהדי', המורכבת כולה מפלסטינים אנשי חמס וג'יהד איסלמי, שהגיעו מרצועת עזה, והעובדה כי היא זו שמבצעת את עיקר הפיגועים נגד מטרות של כוחות ביטחון מצריים, קשורה עם הגעתם של ראשי האחים המוסלמים המצריים לעזה והתחלת פעולתם שם. המצרים מעריכים כי קיימם קשרים בין קבוצת טרור זו ועזה, וראשי האחים המוסלמיים השוהים במלון מלון 'החוף' Beach Hotel.
עוד מוסרים המקורות שלנו, כי השלטונות החדשים בקהיר, החלו לפעול השבוע גם נגד אלמנטים של האחים המוסלמיים סוריים, הנמצאים בין עשרות אלפי הפליטים הסוריים שזרמו לאחרונה למצרים. בעוד שעד עכשיו, תחת שלטון מוחמד מורסי, הפליטים האלה יכלו לנוע חופשי במצרים, החל משבת 20.7, הוטלו עליהם הגבלות תנועה בתוך מצרים, והם חייבים לקבל רישיון מיוחד לנוע ממקום למקום, וגם רישיון לצאת את גבולות מצרים.
הפיכת עזה למרכז פעולה של האחים המוסלמים מחוץ לגבולות מצרים, מעלה את השאלה לגבי מקומה של רצועת עזה ברשות הפלסטינית, ומה יהיה חלקה במו''מ המתחיל עתה בין ארה''ב-ישראל-הפלסטינים. אם האחים המוסלמים ותומכיהם בחמס הם השולטים ברצועת עזה, ברור, כי כל הסכם שיושג בין ישראל לפלסטינים יהיה חלקי בלבד ומוגבל רק ליהודה ושומרון. החמס הודיע ביום א 21.7, כי הוא לא יכיר בשום הסכם שיושג בין ישראל והרשות הפלסטינית.
 

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות