כשהוא מחייך וקורא 'הייל היטלר' רצח מתנקש 3 אנשים ופצע שניים, אחד אנוש, במרכזים יהודיים בקנזס סיטי

אדם כבן 73 שזהותו לא נמסרה, ירה והרג, ביום א' 14.4, שלושה אנשים, ביניהם סב ונכדו, בשני מרכזים יהודיים בפרברי קנזס סיטי. לפני הירי האיש שאל באם מדובר ביהודים, וכאשר נענה בחיוב פתח באש מרובה שהיה בידיו.
בעת הירי ולאחריו כאשר נעצר, האיש שנראה שליו ומחייך, צעק לפי עדות אחת דברים על היטלר, ולפי עדות שנייה המופיעה בסרט של תחנת טלוויזיה מקומית, צעק 'הייל היטלר'. המשטרה סירבה לומר מה היה המניע למסע הרצח, וסירבה לאשר את הדיווחים על הקריאות על היטלר. בחיפוש שנערך אצל היורה נמצא אצלו עוד אקדח טעון.
מסע הירי החל בשעה 1 אחה''צ (לפי שעון ארה''ב) במרכז הקהילה היהודית בקנזס סיטי Jewish Community Center of Greater Kansas City, ואחר כך עבר ל'כפר שלום' Village Shalom שהוא מוסד בו מתגוררים קשישים יהודיים. שני המוסדות נמצאים קרוב זה לזה, כאשר רחוב רחב ידיים מפריד ביניהם, ב'אוברלנד פארק' Overland Park, אחד האזורים העשירים ביותר של העיר.
במרכז הקהילתי נורו סב ונכדו בן ה-16. לפי הדיווחים מדובר באנשים שהשתייכו לכנסייה האפיסקופוליסטית  the Apostle Episcopal Church, שבאו למרכז היהודי כדי להשתתף בתחרות כישרונות של שחקני תיאטרון  צעירים.  כמה עדי ראייה מסרו, כי היורה פשוט עמד וירה אש מהירה אל דלת הכניסה של המרכז. 'מי שהיה באזור הדלת נפגע' סיפר אחד מעדי הראייה.
לאחר מכן נסע היורה אל 'כפר שלום', שם הרג במגרש החניה אישה כבת 70. מהירי יש שני עוד שני פצועים, מצבו של אחד מהם, נער בן 16, מוגדר אנוש. משטרת קנזס סיטי סירבה למסור מה התוצאות של החקירה הראשונה של האיש, ומה היה המניע שלו, מלבד שהיורה  איננו תושב העיר.  אולם תוך זמן קצר לאחר אירוע הירי הוצבו כוחות משטרה גדולים מסביב למוסדות יהודיים בעיר.
הנשיא אובמה פרסם בבית הלבן הודעה בה נאמר:  'מישל ואני מקדישים את מחשבותינו ותפילותינו למשפחות ולחברי הקורבנות שאבדו את יקיריהם ונפגעו ממעשה זוועה זה.' 'מבלי שאנו יודעים עדיין את נסיבות הירי, הרי הידיעות הראשונות הן שוברות לב'.  

 

Print Friendly, PDF & Email