כשהוא נשען על 16 אוניות מלחמה, ואלפי מרינס רוסיים, אומר אסד כי 'אנחנו דוחים את ההוראות שהמערב התרגל לתת לנו'

כאשר מול חופי סוריה ניצבות 16 אוניות מלחמה רוסיות, הנושאות אלפי מרינס רוסיים, וכאשר דובר רוסי במוסקבה אומר בפעם הראשונה בגלוי, כי כוח זה נועד להרתיע פלישת כוחות קרקע מערביים לסוריה, אמר נשיא סוריה בשאר אסד ביום א' 6.1, כי דוחה את 'את ההוראות שהמערב התרגל לתת לנו', וכי רוב המורדים באים מהמערב, והם בכלל לא סורים. אסד אמר כי אין עם מי לדבר, ואין לו כל כוונה לדבר 'עם בובות המופעלות על ידי המערב', וכי המלחמה תימשך.
המקורות הצבאיים ולוחמת הטרור של תיקדבקה, מוסרים כי בכך אסד התייחס במישרין לפרסומים בימים האחרונים, אשר אחד הבולטים בהם היה בשבועון DNW, גיליון מס' 570 שיצא לאור ב-4.1, אשר העלו את האפשרות כי גם וושינגטון וגם מוסקבה, מעודדות זרימת לוחמים מוסלמים מאסיה, אירופה והמזרח התיכון לסוריה, כדי שילחמו נגד אסד וצבאו, כדרך למנוע מהם לפעול ולבצע פיגועים בארצותיהם, ולהיפצע ולהרג בשדות הקרב של סוריה.
אסד התייחס לדיווחים אלה באומרו, כי 'המערב ניסה להיפטר מהטרור הזה בכמה ניסיונות בעיראק, באפגניסטן ובמדינות נוספות, אבל כשל'. עכשיו 'הטרוריסטים הללו נשלחו לסוריה'. 'לא יהיה לנו קשה, אמר אסד, 'לסלק אותם כשנהיה כולנו מאוחדים. עלינו גם לטפל בכל התפיסות הרעיוניות שלהם, שכן הרעיונות של הטרוריסטים עלולים להתפשט בחברה'.
'אני מבטיח לכולם שאמשיך להיאבק בטרור כל עוד יש אפילו טרוריסט אחד', אמר אסד.
במילים אחרות,  גם אסד רואה במלחמה בטרור המוסלמי, בה הוא מבטיח להלחם עד הטרוריסט האחרון, תעודת ביטוח אשר תשאיר אותו בשלטון עוד זמן רב.
במקביל, אמר דובר רוסי בכיר במוסקבה, כי אוניות המלחמה הרוסיות, הכוללות ספינות קרב ונחיתה המוצבות מול סוריה, נושאות אתם מרינס וכלי רכב צבאיים, יישארו שם לפחות עד חג הפסחא, כלומר לפחות עוד ארבעה חודשים, עד אפריל. הדובר הרוסי אמר, כי הכוחות האלה נועדו להרתיע נחיתה של כוחות קרקעיים  מערביים בסוריה. ציטוט המקור: The presence of the Russian marines near the Syrian waters will deter the West from deploying ground forces in Syria.
המקורות הצבאיים ומוסקבה של תיקדבה מציינים, כי בעוד ארצות הברית, גרמניה, והולנד, מציבות בטורקיה מול סוריה, באמצעות נאט''ו סוללות טילי יירוט פטריוט, רוסיה מציבה מול סוריה כוח ימי וכוחות מרינס גדולים. לא צריך להתפלא, כי במצב כזה בו יש לו את התמיכה הצבאית של רוסיה ושל איראן, ואת התמיכה המדינית של סין, יש לאסד הערכות שונות לגמרי לגבי סיכוייו להמשיך ולהחזיק בשלטון בסוריה, מאשר אלה המתפרסמות חדשות לבקרים במערב ובישראל.    
בהופיעו ביום א' בבית האופרה בדמשק, הופעה ראשונה בשנת 2013,  הציג אסד את הפתרון שלו למלחמה.
בשלב ראשון, דורש אסד, התחייבות של המדינות להפסיק לממן את החמושים בסוריה, במקביל להכרזת והתחלת ביצוע הפסקת אש. במילים אחרות, על קטאר, סעודיה, וה-UAE, וגם מעמצמות המערב להפסיק לשלוח כספים, ולממן את רכישות הנשק של המורדים.
לאחר מכן הציע אסד, להתחיל דיאלוג עם כל הפלגים והעדות בסוריה שמטרתו למצוא פתרון למשבר. להעמיד אמנה לאומית חדשה ל משאל עם ולהקים ממשלת אחדות.
אסד הבטיח הנשיא הסורי להעניק חנינה לכל הסורים שנעצרו תוך כדי הלחימה.
בהתייחסו להתערבות המערבית-ערבית במשבר אמר: 'סוריה מוכנה לקבל עצות, אך לא הכתבות. סוריה מוכנה לקבל סיוע אך לא עריצות. לא נסכים לקבל אף יוזמה אם היא לא תעלה בקנה אחד עם האינטרס הסורי. כל יוזמה שקיבלנו עד כה יצאה מנקודת הנחה שהריבונות הסורית ורצון העם הסורי יישמרו'.

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות