כ-150 מיליון דולר נמצאים בדרך לחמס ברצועת עזה.

בלעדי ומיוחד למקורות הצבאיים של תיקדבקה: כ-150 מיליון דולר במזומן נמצאים עתה בדרכם לרצועת עזה. עוד לא עברו 24 שעות מאז פגישתם של נשיא מצרים חוסני מובראק, ושר הביטחון אהוד ברק, בשאםר-א-שייח', ביום ד' 26.12, וכבר עולים וצפים מחדש חילוקי הדעות העמוקים בין ישראל ומצרים לגבי החמס בעזה. המקורות שלנו מוסרים כי משלחת החמס שיצאה בשבוע שעבר למכה כדי להשתתף בטכסי החאג', בעזרת המצרים, ממשיכה לשהות שם, ואיננה חוזרת לרצועה. הסיבה, לציוד האישי של חברי המשלחת, נוספו עשרות מזוודות ענק הגדושות בעשרות מיליונים של דינרים ירדניים, ולירות מצריות- בשווי של כ-150 מיליון דולר, אותן הם מתכוונים להביא אתם בחזרה לרצועה. סכום של 50 מיליון דולר, ניתנו לחמס על ידי נשיא איראן אחמדינז'אד ואנשי המשלחת האיראנית, בפגישה החשאית שהם קיימו במכה בחשאי ביום ד' 19.12. יתרת הכסף, כ-100 מיליון דולר נוספים, קבלו אנשי החמס מראשי תנועות האחים המוסלמיים, ברחבי העולם שהשתתפו השנה בעלייה לרגל. עתה מתברר, כי החל בחודש ספטמבר, נערכה ברחבי העולם המוסלמי מגבית חשאית תחת הסיסמא 'צריך לתרום כדי להציל את שלטון החמס בעזה'.
תנועות החמס, היא חלק מתנועת האחים המוסלמים העולמית. כל התרומות שנאספו הוכנסו לסעודיה באישורם של שלטונות סעודיה ונמסרו למשלחת החמס. סכום כסף יספיק לממן את פעולות החמס, כולל הצבאיות, ב-3 עד 4 החודשים הבאים.
אולם המקורות שלנו מוסרים כי המצרים, אשר רוצים להרגיע את גל הפרסומים בארצות הברית ובישראל על חוסר רצונם לפעול נגד ההברחות מסיני בעזה, ייעצו למשלחת להמשיך ולהמתין במכה עם הכסף, ולא להעמיד אותם במצב בו יצטרכו קודם להחרים את הכסף, ואחר כך לאפשר לו להיכנס לרצועה טיפין טיפין במזוודות קטנות.
הסיבה שהכסף שנאסף, ונכנס לסעודיה כיורו אירופאים, הומר כולו לדינרים ירדניים, וללירות מצריות, היא העובדה, כי תושבי רצועת עזה, אינם מכירים את היורו, ומסרבים לבצע בו כל פעילות כלכלית או פיננסית. למרות התמיכה האירופאית המסיבית בפלסטינים, היורו אינו נחשב אצלם מטבע העוברת לסוחר.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מדווחים, כי התפתחות זו מצביעה על כך, כי שיחותיו של שר הביטחון אהוד ברק, ביום ד' 26.12, עם נשיא מצרים חוסני מובראק, שר ההגנה המצרי פילד מרשל מוחמד חוסיין טנטאוי Field Marshal Mohamed Hussein Tantawi , ושר המודיעין הגנרל עומר סולימן, הסתיימו מבלי להשיג כל הבנה לגבי פעילותם של המצרים במניעת הברחות הנשק, הלוחמים, והכספים מסיני לרצועת עזה. סימן נוסף אפשר היה לראות בהתבטאות ביום ה' 27.12, של מקור ביטחוני ישראלי שאמר, כי ישראל מבינה את גישת מצרים לפתרון בעיית מנהרות ההברחה, אולם מצרים צריכה להבין כי לא ייתכן שתתבצע הברחה בממדים גדולים כאלה. במילים אחרות, ישראל מקבלת את העמדה המצרית שאי אפשר לעצור את ההברחות בכלל, ואילו המצרים דוחים את האחריות שישראל מנסה להטיל עליהם על היקף ההברחות. המדובר בהתקפלות ברורה של ישראל.

Print Friendly, PDF & Email