כ-200 קצינים, חיילים, אזרחים, ואנשי טרור של אל קעידה ISIS הרוגים, ביום דמים של התקפות טרור בסיני ובמצרים

המלחמה עם ארגון אל קעידה בעיראק ובלבנט ISIS התקרבה, ביום ד' 1.7, בצעד ענק לגבולות ישראל. אולם לא בצפון ישראל כפי שכולם צפו, אלא דווקא בדרום ישראל-בחצי האי סיני ובמצרים.
לאחר התקפות הטרור בתוניס, כווית, קובאני בצפון סוריה, ומוגדישו ביום ו' 26.6, שכולן התרחשו תוך שעתיים בלבד, תקף ISIS בצפון סיני, את מערך הצבא המצרי בצפון סיני, באזור הקרוב מאוד לגבולות ישראל ורצועת עזה.
זו לא הייתה התקפת טרור! זו הייתה התקפה צבאית לכל דבר, שדומות לה בוצעו על ידי ISIS  בתחילת חודש יוני בעיר העיראקית ראמאדי, וביומיים האחרונים בתל-עבאייד בצפון סוריה.
ההתקפה שמשתרעת מרפיח שבגבול ישראל ומצרים, ועד לשייח' זוואייד הנמצאת דרומית-מערבית לא עריש, החלה בדיוק כפי שהחלו המתקפות האחרונות של ISIS  בעיראק ובסוריה. בשלב הראשון הותקפו עמדות, מוצבים, ומחסומי דרכים באזור על ידי מכוניות תופת, חלקן משוריינות, שהתפוצצו לידם. לאחר מכן הופיעו בשטח חמושים רכובים על מיני-וואנים שהסתערו על חיילי הצבא המצרי ההמומים. ההסתערות לוותה בהפגזת מרגמות כבדה.
בסך הכול הותקפו כ-20 מוצבים-עמדות של הצבא המצרי.

כוחות מצריים באל עריש שניסו לצאת כתגבורות לאזורים המותקפים עלו על מוקשים או מטעני צד שהונחו מסביב למחנות ולתחנות המשטרה המצריות.  מסוקי אפאצ'י מצריים שניסו לתקוף את אנשי ISIS, נתקלו באש של טילי כתף אנטי אוויריים מהקרקע. 
יש ידיעות גם על מספר גבוה של חיילים מצריים שנלקחו בשבי על ידי ISIS, כבני ערובה.
עד עכשיו נמסר על כ-200 חיילים, אזרחים, ואנשי טרור מצריים הרוגים.
כתוצאה מהקרבות שעדיין נמשכים, סגרה ישראל את מעברי הגבול שלה עם מצרים בכרם שלום ובניצנה, והזרימה תגבורת לאזור, מחשש כי ISIS יתקוף מצפון סיני גם מטרות בתוך שטח ישראל. 
כמו כן מוסרים המקורות הצבאיים שלנו,  כי כוננות הוכרזה גם בקרב הכוחות האמריקנים במזרח התיכון, מחשש כי ISIS יתקוף גם את מחנה הכוח הבינלאומי בסיני ה-MFO, הנמצא באזור הקרבות בשייח' זוואייד, ונמצאים בו חיילים וקצינים אמריקנים.
ביום ד' בערב, הלכו והתרבו הידיעות, בייחוד מגורמים בשטח המדווחים באמצעות הרשתות החברתיות, שהעיר המצרית שייח' זואייד נפלה בידי כוחות ISIS. אם הידיעות האלה נכונות זו העיר המצרית הראשונה הנכבשת על ידי ISIS והמדובר בניצחון צבאי של אל קעידה בעיראק ובלבנט, שאיננו נופל מההישגים בכיבוש ראמאדי בעיראק, ותדמור בסוריה. 
התפתחות כזו פירושה הוא גם הטלת מצור על מחנה הכוח  הרב-לאומי MFO בסיני.
מי שאיננו רוצה לקשר את ההתקפה הזו עם ההתקפות בשבוע שעבר של ISIS בצפון אפריקה, במפרץ, ובמזרח התיכון, ומי שאיננו רוצה לקשר בין  ארגון אנסאר בית אל מקדיס, שהכריז על עצמו ועל חצי סיני כמחוז של ISIS, עוצם את עיניו וטומן את ראשו בחול.
כל מעשי הטרור האלה החל מיאסין סאלחי Yassin Sahli שערף את ראשו של מעבידו הצרפתי, דרך  סאייפאדין ראזגווי Seifeddine Rezgui,  שרצח בתוניס 39 תיירים רובם בריטים, ועד החמושים שתקפו ביום ד' את הצבא המצרי בצפון סיני, באים וניזונים משני מקורות: התשתית הצבאית ש-ISIS הקים בלוב. שם הטרוריסטים מאמנים ומתחמשים, ומשם מגיעים התחמושות והלוחמים לסיני. המקור השני הוא האידיאולוגיה הרצחנית של ראש ISIS אבו באקר אל-בגדאדי המבוססת על העיקרון, כי ככל שנשפך יותר דם, וככל שמעשי ההרג הם אכזריים יותר, כך הנשק הנמצא בידי לוחמי האיסלם הוא טהור יותר.        

 

Print Friendly, PDF & Email