כ-50 מהנדסים וטכנאים סוריים המומחים בבניית ושיגור פצצות-חבית barrel bombs הוטסו לרוסיה במטרה ללמד את הכוחות הרוסיים באוקראינה להשתמש בנשק זה

הצבא הרוסי הטיס בשבועיים האחרונים מסוריה לרוסיה כ-50 מהנדסים וטכנאים סוריים המומחים בבניית ושיגור פצצות-חבית barrel bombs במטרה ללמד את הכוחות הרוסיים באוקראינה להשתמש בנשק זה.
זו הסיבה העיקרית מדוע גורמי ביון אמריקנים ואירופאיים מזהירים  בימים האחרונים מפני האפשרות שצבא רוסיה עומד להשתמש במלחמה באוקראינה  בנשק כימי. במלחמה בסוריה כמה מפצצות החבית היו ממולאות בגז קלורין.
אחת הסיבות העיקריות שמשרד ההגנה הרוסי עומד להשתמש פרימיטיבי כזה באוקראינה, היא האפקט של נשק זה בסוריה כאשר חיל האוויר הסורי שהשתמש בו ביעילות רבה בלחימה  בערים הגדולות של סוריה, כמו חלאב, חמה ודמשק, והביא לכניעה של כוחות המורדים שנמצאו בהן.
סיבה נוספת יכולה להיות מינוי של בחודש שעבר של הגנרל אלכסנדר דבורניקוב General Alexander Dvornikov  למפקד העליון של הכוחות הרוסיים באוקראינה. גנרל דבורניקוב היה מפקד הכוחות הרוסיים בסוריה והוא היה מודע לשימוש שנעשה בפצצות-חבית בסוריה ולאפקט שלהן על מהלך המלחמה.
פצצת-החבית נישאת בדרך כלל על ידי מסוקים, כאשר כל מסוק נושא שתי פצצות כאלה. הפצצות אינן מדויקות וכאשר הם מתפוצצות באזורים מיושבים הן גורמות נזק רב ואבדות כבדות. כל פצצת חבית שוקלת כ-600 ק"ג וכאשר היא מתפוצצת היא גורמת נזק כבד של כמה מאות מטר מנקודת התפוצצותה.
במלחמה בסוריה חיל האוויר הסורי הטיל 82,000 פצצות-חבית אשר גרמו ל-11,087 הרוגים מהם 1821 ילדים.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מדווחים, כי גורמי מודיעין מעריכים את מספר החיילים הסוריים באוקראינה בכ-1,000 חייל. לפחות 700 חיילים סורים שירתו בעבר ב'כוח הנמרים' הסורי Tiger Force,  שהוא כוח השריון הסורי המיוחד.
כל חייל סורי מקבל מהרוסים בהתאם לדרגתו בין  1,500 ל-4,000 דולר בחודש. עוד מוסרים המקורות שלנו כי הצבא הסורי הקים ברחבי סוריה ארבע לשכות גיוס לחיילים הקוצים להילחם באוקראינה.  לשכות גיוס כאלה הוקמו בדמשק, לטקיה, חמה וחומס. עם התגייסותם חותמים אנשי הצבא הסוריים על חוזה עם חברת הביטחון הרוסית וואגנר Wagner Group


Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות