לאחים צ'רנאייב היו קשרים עם תאי טרור של אל קעידה

מאז שהמפגע במרתון בבוסטון דז'וחאר צ'רנאייב בן 19 נחקר ביום שני 22.4 בבית החולים בבוסטון, מנסים מקורות אמריקנים ליצור את הרושם כי הוא ואחיו, טרמלאן צ'רנאייב, פעלו לבד, וכי הסיבה היחידה לפיגועים שביצעו היה הקשר הדתי שלהם לאיסלם הקיצוני, וכי הם לא היו קשורים לשום רשתות טרור.
מדובר מהתרשמות של החוקרים האמריקנים ממה שהוא כתב בתשובה לשאלותיהם, מאחר ובגלל הפציעה בגרונו הוא לא יוכל יותר לדבר, ולא בציטוט מדויק של הנוסח שהוא כתב.
זו כמובן העמדת פנים.
התקווה כי דז'וחאר Dzhokhar יכתוב מיד לאיזה תא טרור הוא ואחיו בן ה-26 טרמלאן, השתייכו בדגסטן, או בצ'צ'ניה, גובלת בנאיבות.
למרות הפציעה בגרונו, שעד עתה אין תשובה מי ירה אותה, (אם לא היה נשק בידיו או לידו בסירה בה התחבא, כיצד הוא ניסה להתאבד?), כל חוקר של טרור איסלמי מבין, מה שדז'וחאר בן ה-19 מבין.
עתה כאשר הוא מאושם בשימוש בנשק לפיגועים המוניים he was charged with using and conspiring to use a weapon of mass destruction, ועונש מוות מרחף מעל לראשו, ככל שהוא יתמיד לכתוב כי הוא היה מונע רק על ידי האיסלם הרדיקאלי that he was motivated by a radical Islam, כך גדלים הסיכויים כי הוא ימשיך להופיע בטרור המוסלמי, כאחד מהשאהידים המפורסמים the most famous and glorious Martyrs , בייחוד לאחר מותו אם מפצעיו, או מפסק הדין המוות שיוצא נגדו. הוא היה רוצה שיקומו תאי טרור נוספים שיישאו את שמו.
לא רק פוליטיקאים דואגים למורשת  שלהם, גם טרוריסטים.
המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה מציינים, כי זו הסיבה מדוע חקירתו של דז'וחאר לא תביא את החוקרים לשום מקום. מה שכן יקדם אותם בחקירתם, הוא פרסום פרטי הפנייה של גוף הביטחון הפנימי הרוסי ה-The Federal Security Service of the Russian Federation-FSB , ל-FBI, ב-2011, שם נאמר בפירוש כי האח טמרלאן Tsarnaev Tamerlan, עמד בקשר עם גורמי טרור איסלמים בדגסטן ובצ'צ'ניה, ועתה הוא מוגדר על ידם חשוד כטרוריסט מוסלמי as a suspect Islamist terrorist.
המקורות של תיקדבקה במוסקבה מוסרים בלעדית, כי השירותים החשאיים הרוסים העבירו את רשימת המסגדים הסלפיים, בהם ביקר טרמלאן בצ'צ'ניה ובדגסטן, כולל האיממים אתם נפגש ותוכן שיחותיו אתם. מהשיחות עולה כי טמרלאן חיפש קשר עם ראשי רשתות טרור, כדי לשתף אתם פעולה, בהכנת וביצוע פיגועים בתוך ארצות הברית. אפשר וצריך להניח כי במשך עשרת החודשים אשר שהה שם קשר כזה נוצר. כל המידע הזה סותר את הפרסומים על עדותו כביכול של האח הצעיר דז'וחאר.
עוד מוסרים המקורות שלנו, כי הפנייה הרוסית לא הייתה ספציפית רק לגבי טמרלאן Tamerlan. בפנייה הייתה רשימה בה היו כמה שמות של חשודים בטרור מהקווקז הנמצאים בארה''ב. ה-FBI שעכשיו שותק, פנה בחזרה אל הרוסים וביקש פרטים נוספים, אולם הרוסים לא ענו. בוושינגטון פירשו זאת כחלק מהתערערות שהתרחשה אז ביחסי בין ה-FBI האמריקני, וה-FBS הרוסי.
עצם פתיחת תיק החקירה השבוע של שלושת היהודים הצעירים אשר נרצחו בעיירה וולטם ביום בו מלאו 10 שנים לפיגועי אל קעידה 9/11 בניו יורק ובוושינטון-who were murdered in an apartment in Waltham, Mass. on Sept. 11, 2011,-ברדן מס, אריק וויזמן, ורפאל תקן, Brendan Mess, Erik Weissman and Raphael Teken, כאשר גרונותיהם משוספים, כדרך ההוצאה להורד של אל קעידה, ועל גופותיהם מפוזרים כמויות מריחואנה, כדי ליצור את הרושם כי המדובר ברצח הקשור בסמים, מראה כי האחים צ'רנאייב Tsarnaev היו מעורבים בפיגועים נוספים בתוך ארה''ב.
טמרלאן Tamerlan, היה ידיד קרוב של ברדן מאס.
כמו שבפיגוע במרתון בוסטון, עולה השאלה מאין היו לאחים צ'רנאייב Tsarnaev, גישה לחומרי נפץ צבאיים, ולכספים שאפשרו להם לרכוש כלי נשק רבים, כך רצח היהודים בוולטם Waltham, מעלה את השאלה מאין היו להם כספים לרכוש כמויות גדולות כאלה של סמים, נוסף על כלי הנשק וחומרי הנפץ שהיו ברשותם.
 

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות