לאחר ירי 'הגראד' על אשקלון, נחשף בית מלאכה לבניית טילים בשכם.

המקורות הצבאיים של תיקדבקה: ביום של קרבות, הפצצות, והפגזות, בו הפלסטינים ירו לראשונה טיל 'גראד' על צפון אשקלון, שהיה מלווה מאוחר יותר בירי של 10 טילי קסאם, עשרות פגזי מרגמה, וטילי נ"ט על סיורי צה"ל לאורך גדר המערכת, וישראל הפעילה לראשונה בלחימה, לאחר תקופה ארוכה, מטוסי קרב-הפצצה, נהרגו עד הערב לפחות 9 פלסטינים. בשדרות היו כמה נפגעי חרדה. המועצה הלאומית לביטחון: ירי הטילים על מטרות בישראל רק יתרחב ויחריף. מיום ה' 3.1, הצטרפו כ-150.000 ישראליים בעיר אשקלון ובסביבותיה למעגל ירי הטילים הפלסטינים. מקורות צבאיים: המטוסים הישראלים תקפו והפציצו מטרות ריקות. בפעולה הגדולה של צה"ל בשכם נחשף ביום ה' בלילה, בית מלאכה ראשון מסוגו בגדה המערבית לבניית טילים, ומשגרים. נתגלו צינורות שרותכו להם כנפיים, ומסילות שעמדו לשמש משגרים.
החזית העממית-המפקדה הכללית, ארגונו של אחמד ג'יבריל הכפוף למשמרות המהפכה האיראנים, ולמודיעין הצבאי הסורי, לקח עליו את האחריות על ירי טיל הקטיושה על צפון אשקלון. זו הפעם ראשונה שארגון זה, שמקום מפקדתו, היא בדמשק, לוקח אחריות על ביצוע פעולות טרור מרצועת עזה. זו גם הפעם הראשונה שמההודעה עולה, כי לארגון יש תשתית מבצעית וטילית ברצועת עזה.
המקורות המודיעיניים של תיקדבקה: בחוגים צבאיים ישראליים מועלית ההשערה, כי החמס החליט להעביר את האחריות על ירי הטיל לארגון, אשר אם ישראל תחליט להגיב נגדו, היא תצטרך לפעול נגד מטרות בלבנון או, בסוריה. ההערכה היא, כי אנשי החזית העממית-הכללית, הגיעו רק בימים האחרונים לרצועה, ביחד עם אנשי ארגון 'הפת"ח- אל איסלם', המקורב לאל קעידה, אך מופעל על ידי המודיעין הצבאי הסורי, כשהם מוברחים דרך הים לסיני. משם עברו אנשי טרור, חלקם מאומנים בירי קטיושות, באמצעות מנהרות ההברחה לסיני. צוותי שיגור טילי קטיושה של החזית העממית-המפקדה הכללית, היוו חלק ממערך שיגור הטילים של חיזבאללה על ערי ישראל, במלחמת לבנון בקיץ 2006.
אחריות על הירי לקחו גם הג'יהאד האיסלמי, וועדות ההתנגדות העממית.
בישראל קיים חשש, כי ביום ד' 2.1, שעה שאנשי החמס שהגיעו מכה, נכנסו לרצועת עזה מסיני דרך מעבר רפיח, נכנסו לרצועה יחד אתם, לוחמים של 'הפתח-אל-איסלם', וארגוני טרור אחרים. עוד מציינים המקורות הצבאיים שלנו, כי אצל החמס נמצא מאגר גדול מאוד של כמה מאות טילי קטיושה, מהסוג שנורה ביום ה' בבוקר על אשקלון, וכי הפלסטינים החלו לייצר ברצועה טילים דומים, דבר שיפסיק את התלות שלה בהברחות.
בישראל אין ספק, כי המשגרים ביום ה', קבלו את הטיל מהחמס.

Print Friendly, PDF & Email