חיזבאללה: כלי הטייס ששיגרנו חדר לעומק 70 ק"מ בישראל וטס במשך 40 דקות במשימת מודיעין. נבדק איך קרה שטילים, מטוסי ומסוקי קרב לא הצליחו להפילו

ארגון חיזבאללה הודיע, ביום שישי בערב 18.2, כי הוא שיגר את כלי הטייס  לישראל. לדברי חיזבאללה כלי הטייס, עליו הארגון לא מספר פרטים, נשלח לבצע משימת איסוף מודיעין וכי הוא חזר בשלום לבסיסו. עוד טוענת ההודעה כי כלי הטייס הצליח לחדור לעומק 70 ק"מ בתוך שטח ישראל וכי הוא שהה בישראל למעלה מ-40 דקות.

קודם לכן פרסמנו:

מסלול תכיפות האזעקות באזורי הגליל, הכינרת וצפון עמק הירדן מעיד על מסלול טיסתו של המטוס הקל שחדר, ביום שישי 18.2, מלבנון לישראל.
האזעקה הראשונה ניתנה בשעה 11.51, באזורי חצור הגלילית וראש פינה, דבר המעיד שהמטוס הקל חדר לישראל באזור קיבוץ מלכיה, כשהוא טס דרומה לעבר ראש פינה. כבר בשלב זה היה המטוס צריך להיות מיורט על ידי מערכות 'כיפת ברזל', או מערכות 'הפטריוט' הממוקמות על הר מירון.  
שמונה דקות לאחר מכן ב-11.59 הושמעו האזעקות בעמק הירדן. בזמן זה טס המטוס הקל ללא הפרעה מעל הכינרת כשהוא נכנס לצפון עמק הירדן.
תושבים מעידים, כי ראו מספר גדול של מסוקי קרב, ושמעו קולות של מטוסי קרב באזורים שבין הכינרת וצפת. צה"ל מדווח, כי בשלב זה עקבותיו של 'המטוס הקל' נעלמו.
עכשיו בודקים כיצד במשך לפחות 12 עד 15 הדקות בהן המטוס הקל טס במרחב האווירי הישראלי לא הצליחו ליירטו. נבדקת גם השאלה כיצד 'שעקבותיו של המטוס נעלמו'. במילים אחרות, לצה"ל אין תשובה באם המטוס חזר ללבנון, או שעבר מצפון בקעת הירדן לסוריה.
כאשר צה"ל משתמש במושג 'מטוס קל' מיד עולה השאלה באיזה סוג של 'מטוס קל' היה מדובר, והאם המטוס היה חמוש. לחיזבאללה יש לפחות כ-1,500 מל"טים, רבים מהם נושאי טילים.

קודם לכן דיווחנו:

שני גלי אזעקות נשמעו ביום שישי  18.2 בצהריים, ביישובים ראש פינה, חצור הגלילית, ויישובים נוספים בגליל העליון, בדרום רמת הגולן ובמועצות האזוריות מבואות החרמון, עמק הירדן, הגליל העליון ומרום הגליל.
האזעקות הופעלו בעקבות חדירה של כלי טייס מלבנון לישראל. האזעקה הראשונה נשמעה בשעה 11:51, וב-11:59 נשמעה אזעקה נוספת ביישובים חוקוק, כחל וקדרים.
מספר תושבים בעמק הירדן דיווחו על ששמעו פיצוצים עמומים.
צה"ל מסר, כי הופעלה מערכת 'כיפת ברזל', וכי נשלחו מטוסי ומסוקי קרב מולו. לפי הודעת הצבא, 'עקבותיו של כלי הטייס אבדו'. במילים אחרות הוא לא יורט.

אלה אזעקות הראשונות שהושמעו באזור  ב-16 השנים האחרונות מאז 2006.
חדירת כלי הטייס ביום שישי, היא החדירה השנייה של כלי טייס מלבנון תוך יומיים. ביום חמישי  יורט כלי טייס שחדר מלבנון במעל היישוב אביבים בגליל העליון.

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות