לא להסכם 'ההסדרה' עם החמאס.  פעם הנוסחה הייתה: 'שקט יענה בשקט' היום הנוסחה היא: 'שקט יענה בכסף'

הסכם ההסדרה בין ישראל והחמאס שנשיא מצרים פאתח אל-סיסי דוחף בכל כוחו, באם ייחתם/יושג הוא אחד ההסכמים/הסדרים הגרועים ביותר שמדינת ישראל הסכימה אי פעם לחתום עליהם ולשתף פעולה במילויים.
ההסכם הזה נוגד כל הגיון מדיני או צבאי, אפילו אם נשיא מצרים מבטיח לישראל כי מדובר בצעד נוסף של ישראל לקראת שילובה בציר המדיני-הצבאי הסוני שקהיר מקימה בימים אלה עם ערב הסעודית ועם איחוד נסיכויות הנפט הערביות ה-UAE.
מדובר בהסכם שהוא תוצאה של סחיטה מחושבת של ארגון טרור. הפסקת אלימות תמורת כסף!
אם פעם הנוסחה לגבי החמאס שהדרגים המדיניים והצבאיים הישראליים דגלו בה הייתה 'שקט ייענה בשקט', היום הנוסחה הזו הוחלפה בנוסחה חדשה: 'שקט יענה בכסף'.
לא יכול להיות מסלול מסוכן יותר מאשר כניעה לסחטנות של ארגון טרור, אפילו אם עוטפים אותה במשפטים גבוהים 'על אינטרסים הומניטאריים', כפי שעשו מספר שרים בשבת.
זה לא היה מקרה שנשיא מצרים אל-סיסי הזמין בשבת 3.11 את ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן לבוא לשארם א-שייח כאורחו בוועידת 'פורום צעירי העולם' World Youth Forum-WYF, שם משתתפים נציגים של נוער מ-165 מדינות וארגונים (הוועידה תימשך משבת ועד ליום שלישי 6.11), בפניהם יוכל אבו מאזן להציג את הנושא הפלסטיני-עובדה שנעלמה מעיני הציבור בישראל.
המקורות הצבאיים וללוחמת טרור של תיקדבקה מדווחים, כי כדי שהוועידה הזו תוכל להתקיים הכריזו הצבא וכוחות הביטחון המצריים בסיני מצב כוננות בכל דרום חצי האי סיני וחסמו את כל הדרכים המובילות לשארם-א-שייח.
נמל התעופה של העיר אליו מגיעים המשתתפים בוועידה הוקף במשמרות כבדים, ולעיר הובאו כוחות מיוחדים וציוד מיוחד לגילוי מטעני חומר נפץ. בעוד שהמצרים צריכים לרכז בעיר כוחות גדולים בניסיון למנוע התקפות של ISIS, הם מנסים להשיג הפסקת אש ארוכת טווח לשלוש שנים עם ארגון טרור אחר שיש לו קשרים סמויים עם ISIS, ברצועת עזה מבלי שהם יכולים לערוב לקיומה.
למרות כל הקולות האופטימיים שהמצרים מנסים לשדר, ולפיהם ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן מוכן לשתף אתם פעולה בהשגת הסדר כזה ברצועה, אין בידי אל-סיסי שום ערבויות היום  כי החמאס יסכים, אפילו בעוד שלוש שנים, לפרק את כוחותיו המזויינים-גדודי עיז א-דין אל קאסם, ולמסור את הנשק שברשותו, כולל הטילים והנשק הארטילרי הכבד, לכוחות של הרשות הפלסטינית.
במילים אחרות, אין סיכוי כי הרשות הפלסטינית, או אבו מאזן, להם אין כוחות צבאיים היכולים להשתלט על רצועת עזה, יקבלו לידיהם אי פעם בעתיד הנראה לעין את השליטה על הרצועה, כפי שהתוכנית המצרית מציעה.
לכן מה שנשיא מצרים אמר למנהיג הפלסטיני מסתכם בעמדה הזאת: אני אינני יכול להציע או להבטיח לך היום מאומה. כל מה שאני מנסה לעשות הוא עכשיו למנוע מלחמה ברצועת עזה בין ישראל לחמאס. אתה מוכן לשתף אתי פעולה בנושא כן או לא?
בשלב זה אין בידינו מידע מה הייתה תשובתו של אבו מאזן.
אבל יש לנו מידע לגבי המצבים המתפתחים מסביב למגעים המצריים:
לא רק שהחמאס וכוחותיו יישארו הכוח השולט ברצועת עזה, אלא מאחר ומובטחת לו עכשיו הזרמת כספים לתשלום משכורות בסך 90 מיליון דולר בששת החודשים הראשונים לקיום החוזה, אפשר וצריך להניח כי לאחר ששת החודשים הראשונים תבואנה עוד הארכות ואתן יגיעו סכומים נוספים.
פירוש הדבר שהאולטימאטום שארגון הטרור הציב שלפיו עליו לקבל כל חודש 15 מיליון דולר פעל וכל הצדדים המעורבים במו"מ, כולל ישראל נכנעו לו.
ההבטחה כי יוקם מנגנון פיקוח שיבטיח כי הכסף לא יוצא למטרות צבאיות-טרור היא כמובן אחיזת עיניים שאין בה ממש. שום גוף פיקוח בינלאומי שהוקם אי פעם ברצועה הצליח למנוע העברת כספים וחומרים אסטרטגיים שנועדו למטרות הומניטאריות לחמאס. ההוכחה לכך הן מנהרות הטרור!
הסכם ההסדרה עם החמאס, שהצמרות המדיניות והצבאיות הישראליות, אינן סבורות כי הציבור הישראלי זכאי לדעת את פרטיו, איננו כולל סנקציות על החמאס באם הוא יפר אותו. איננו כולל סעיף המדבר על החזרת השבויים הישראלים וגופות חללי צה"ל לישראל, אלא בעוד כמה שנים. אין בו שום סעיף האוסר על החמאס להמשיך לייצר ולפתח טילים ונשק התקפי אחר!
יש בו רק סעיף מרכזי אחד: כסף תמורת שקט!

Print Friendly, PDF & Email