לא רק ברשת ההגנה הבריטית נגד טרור נפערו חורים גדולים, אלא בכל רשת ההגנה האירופאית נגד טרור

ככל שעוברות השעות מאז פיגוע ההתאבדות שביצע סאלמן עבדי בן ה-22 ביום ב' 22.5 בלילה במנצ'סטר בו נרצחו 22 איש ולמעלה מ-60 נפצעו, ויותר פרטים מתפרסמים על  קשריו של המתאבד עם גורמי טרור של ISIS, הולך ומתחזק הרושם כי ממשלת בריטניה בראשותה של תרזה מאי, השירותים החשאיים הבריטים  עומדים בפני המשבר אם לא המחדל  הביטחוני והמודיעיני הגדול שלהם במלחמה בטרור.
הניסיון ביום ה' להאשים את ממשל הנשיא דולנד טראמפ בהדלפות של פרטי ותמונות של הפצצה, וההודעה הבריטית הבומבסטית שאין לה כל בסיס, כאילו בריטניה מנתקת את קשרי המודיעין שלה עם ארצות הברית,  הודעה שהתחלפה לאחר מכן לגמגום לפיו רק משטרת מנצ'סטר הפסיקה להעביר מידע מודיעיני למשטרה האמריקנית, מצביעים על מאמצים של צמרת הפוליטית והביטחונית הבריטית להרחיק ולהדחיק ממנה את השאלה על מי מוטלת האחריות למנוע פיגוע התאבדות זה? 
על השאלה כיצד קרה שסלאמן עבדי לא רק הצליח לחמוק מהעוקבים אחריו, אלא הצליח להביא את הפצצה אל המטרה שנקבעה לו ולפוצץ אותה, מבלי שאיש יעצור מבעדו-על כך אין תשובה.
הפרסומים הבריטיים ביום ה' מדברים על רשת טרור שפעלה מתוך מנצ'סטר עצמה, וכי סאלמן עבדאי היה בה רק חייל פשוט מה שנקרא בלשון המקצועית 'פרדה' mule, שכל תפקידה היה לשאת את חומר הנפץ ולפוצץ אותו.
אולם ההודעות של שר הפנים הצרפתי ג'רארד קולומב Gerard Collomb, מיום ד', וההדלפות של המודיעין הגרמני מיום ה', לפיהן סאלמן עבדי היה נוסע לסוריה ונפגש שם עם אנשי ISIS, וכי במשך ארבעה ימים לפני הפיגוע הוא שהה בעיר הגרמנית דיסלדורף Düsseldorf שבחלקה המערבי של גרמניה לשם הוא הגיע בטיסה מטורקיה, מצביעים על כך כי לסאלמן עבדי היה תפקיד מרכזי הרבה יותר ברשת טרור בינלאומית  שהשתרעה על פני כמה מדינות באירופה ובמזרח התיכון.
דיסלדורף היא העיר ממנה יצא המחבל התוניסאי אניס אמרי Anis Amri, שביצע ב-19 לדצמבר 2016 את פיגוע הדריסה  בשוק חג המולד בברלין שם נרצחו 12 איש ו-48 נפצעו.
השאלה הראשונה הנשאלת בהקשר זה היא כמובן כיצד השם סאלמן עבדי נעלם מרשימת הנוסעים החשודים בטרור Terrorist Watch List שנאסר עליהם לעלות על טיסות בינלאומיות. מקור בריטי אחד אמר ביום ה' 'כי השם של עבדאי נעלם לפתע'.
אחר כך צצה השאלה, כיצד נעלם מעיני שירותי הביטחון היכולת של עבדאי או של רשת הטרור שלו להרכיב דור חדש של מטעני נפץ קטנים אך רבי עוצמה המסוגלים לגרום להרג המוני.  עיקר הכעס הבריטי על ההדלפות הוא שנחשפה לדעת הקהל העולמית העובדה שעכשיו פצצות משוכללות לא מיוצרות ומורכבות על ידי אל קעידה או ISIS  בפינות נידחות בתימן, ואין צורך להסתירן בכלים שונים המועלים למטוסים,  אלא מייצרים אותן בדירות שכורות בערים מרכזיות בבריטניה ובמערב אירופה-כפי שקרה במנצ'סטר.
גרוע מזה. אם סאלמן עבדאי אומן בהרכבת הפצצה, מי יודע כמה חברי רשת אחרים עברו הכשרה כזו?
במילים אחרות, לא רק ברשת ההגנה הבריטית נגד טרור נפערו חורים גדולים, אלה בכל רשת ההגנה האירופאית.
   

 

Print Friendly, PDF & Email

1 תגובות עבור “לא רק ברשת ההגנה הבריטית נגד טרור נפערו חורים גדולים, אלא בכל רשת ההגנה האירופאית נגד טרור

  • מאי 27, 2017 @ 17:44 at 17:44
    Permalink

    אירופה חייבת לעשות צעד דרמטי כמו להוציא את האיסלם מחוץ לחוק באירופה כולה. בדיוק כמו ביפן. (היפנים אנשים חכמים, ראו את הנולד. ) זו הדרך ההומנית ביותר כיום. כל דרך אחרת תוביל לאסון. כל מי שיצהיר על עצמו שהוא מאמין בדת האיסלם יגורש. אין מסגדים באירופה. אפשר יהיה לטייל עם כלב השעשועים בלי חשש. ( בשכונות רבות באירופה שוחטים כלבי שעשועים ברחוב ) כי זו חיה טמאה על פי האיסלם. בנתיים. בהצלחה לשני הצדדים. (כך תפסתי שתי ציפורים במכה ) הנקמה באירופים בוערת בי.

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות