לברורב: הסיכויים לפריצת מלחמת עולם שלישית הם אמיתיים. 'הסכנה לכך היא רצינית'. שינויים בטקטיקת ההתקדמות של הכוחות הרוסיים באוקראינה

שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב אמר, ביום שלישי 27.4, כי הסיכויים לפריצת מלחמת עולם שלישית ( כתוצאה מהמלחמה באוקראינה, ) הם אמיתיים'. 'הסכנה לכך היא רצינית', היא אמיתית ואי אפשר להמעיט בערכה', הוסיף לברורב, the chances of a Third World War were genuine. The danger is serious, it is real, you can't underestimate it.
באותה שעה אמר שר ההגנה האמריקני לויד אוסטין שדיבר מול חיילים אמריקנים בבסיס האווירי רמשטיין Ramstein Air Base בגרמניה, כי 'אוקראינה מאמינה שהיא יכולה לנצח במלחמה וכמוה כל אחד אחר הנמצא כאן', Ukraine clearly believes that it can win, and so does everyone here.
פקידים בכירים בפנטגון התבטאו באופטימיות יתר כאשר אמרו, כי 'ניצחון אוקראיני הוא בהחלט אפשרות ממשית',   a victory for Ukraine is certainly in the cards.
למעשה אין סתירות בין ההצהרה הרוסית ובין אלה האמריקניות.
רוסיה לא תיתן לאוקראינה לנצח במלחמה, וארצות הברית לא תאפשר לאוקראינה להפסיד במלחמה וזאת באמצעות משלוחי נשק שיאפשרו לצבא האוקראיני לעמוד בפני הצבא הרוסי. למעשה ארצות הברית חוזרת על המדיניות  בה נקטה לפני 37 שנה באפגניסטן, כאשר סיפקה נשק לטאליבן ולאל קעידה, שאילץ את מוסקבה להסיג את כוחותיה משם, צעד שהיווה תבוסה עבור הצבא הרוסי.
אולם המצב היום שונה. עד עכשיו מוסקבה לא פעלה נגד משלוחי הנשק המערביים לצבא אוקראינה ורק איימה לפעול כך. אבל למודת ניסיון מאפגניסטן הולך ומתקרב הרגע בו במשרד ההגנה הרוסי יחליטו כי אחוז האבדות הנגרמות על ידי הנשק המערבי הן כבדות מידי, ומוסקבה תקבל החלטה לפעול נגד משלוחי הנשק המערביים לאוקראינה באמצעות תקיפות אוויריות וטילים רוסיות שתפגענה בדרכי תחבורה, מסילות ברזל, ומאגרים של נשק הנמצאים בטריטוריה של נאט"ו.
נאמנה להבטחה להגן על כל אינץ' של נאט"ו ארצות הברית תצטרך להגיב.
מכאן ועד לפריצתה של מלחמת עולם שלישית הדרך קצרה.

ביום ד' 27.4 הודיעה ממשלת בריטניה, כי היא שוקלת אספקת מטוסי קרב מדגמים רוסיים לחיל האוויר של אוקראינה. ההודעה הבריטית מציינת כי לאחר המבצע של אספקת טנקים וכלי רכב משוריינים – מבצע בו מדינות  כמו פולין, רומניה, צ'כיה ובולגריה, העבירו טנקים מתוצרת רוסית לצבא אוקראינה כשהם מקבלים במקומם טנקים מערביים, נשקלת האפשרות לבצע מהלך דומה בתחום מטוסי הקרב.
רוסיה טרם הגיבה על ההודעה הבריטית.
מכונת התעמולה המערבית העוסקת במצב הקשה בו נתון הצבא הרוסי באוקראינה, ובמצב בריאותו של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, לא שמה לב לכך כי בימים האחרונים חל שינוי לטובה בטקטיקה של פעולת הכוחות הרוסיים באוקראינה. את השינוי הזה מנהיג המפקד החדש של הכוחות הרוסיים באוקראינה הגנרל אלכסנדר דבורניקוב Gen. Aleksandr Dvornikov.
עד עכשיו נעו הכוחות הרוסיים כשהם מרוכזים בראש חץ אחד, (  זוכרים את השיירה הצבאית המפורסמת שהתקדמה לעבר קייב? ) עכשיו הכוחות הרוסיים בחזית המזרח מחולקים לכמה ראשי חץ הפועלים בצורה מתואמת. ראשי החץ הרוסיים מתקדמים בדרכים מקבילות כשהם מחסלים את קיני ההתנגדות האוקראיניים הנמצאים ביניהם בשטח.
את השינוי הזה אפשר לראות  בתנועת הציר הצבאי  הרוסי מאיזום לעבר ברווינקוב, ויותר דרומה לכיוון סלובינסק, Izyum southwest toward Barvinkove and southeast toward Slovyansk, ודרומה ומערבה לרוביסה Rubizhe, שם מתקדמים שני טורים משוריינים רוסיים בתנועה המאיימת לכתר את הכוחות האוקראינים באזור.  ההתקדמות הרוסית היא איטית אבל היא הודפת את הכוחות האוקראיניים אחורה.


Print Friendly, PDF & Email