לגורמי אל קעידה בסוריה יש גז סארין. רוסיה הקימה כוח מעורבות מיוחד לפעול בסוריה נגד תקיפה כזו באולימפיאדת החורף בסוצ'י

בעוד כולם מדווחים, כי שיחת נשיא רוסיה ולדימיר פוטין עם ראש הממשלה נתניהו, ב-20 לנובמבר במוסקבה, יום אחד בלבד לפני שהחלו שיחות שש המעצמות עם איראן בז'נווה, שהניבו הסכם גרעיני, נסבה על נושאי איראן, הדבר לא היה כך.
המקורות המודיעיניים וללוחמת טרור של תיקדבקה מדווחים, כי השיחה בין שני המנהיגים נסבה על שני נושאים שונים לגמרי. פוטין ונתניהו דנו באפשרות של פעולה צבאית-מודיעינית משתופת רוסית-ישראלית נגד גורמי אל קעידה בסוריה, בניסיון למנוע פיגוע באולימפיאדת החורף שתתקיים בין 7 ל-23 בפברואר בסוצ'י Sochi, שלחוף הים השחור.
נושא שני שנידון היה מעורבותן של חברות נפט וגז רוסיות בהפקה והקמת מערכת צינורות רוסית לייצוא הגז הישראלי לאירופה.
מאחר ושני המנהיגים ידעו כי הם חלוקים עמוקות ביניהם בנושא הגרעין האיראני, מלבד כמה הערות זכה נושא זה לכמה הערות בודדות משניהם.
ביום שני 4.12,  הודיע שליט צ'צ'ניה ראמזאן  קאדירוב Ramzan Kadyrov, כי הוא הקים יחידה מיוחדת שתלחם לפי הגדרתו 'בראדיקלים סוריים  הנמצאים בצפון הקווקז, בחו''ל'. ציטוט המקור: a special security unit is being formed in Chechnya to deal with Syrian radicals both on the North Caucasus republic’s territory and abroad.
'לוחמים של יחידה מיוחדת זו', אמר שליט צ'צ'ניה, 'יהיו מוכנים להתערב במלחמה בסוריה, באם פעולה כזו תאושר על ידי נשיא רוסיה ולדמיר פוטין', אמר קאדירוב. ציטוט המקור: Members of the special unit will be ready to interfere in the Syrian conflict, if such operation is authorized by Russian President Vladimir Putin, Kadyrov said.
המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה מדווחים, כי מאחר ורוסיה איננה רוצה להנחית כוח בסוריה דבר שיכול לפוצץ את ההסכם האמריקני-רוסי על סוריה, מדובר למעשה בכוח מיוחד צ'צ'ני העומד תחת פיקודו הישיר של פוטין, העומד לצאת בימים הקרובים לסוריה, כדי לנסות ולבלום גורמי אל קעידה הבאים מצ'צניה ומצפון הקווקז, הנערכים בסוריה לפי המידע המודיעיני הקיים בידי  גופי המודיעין הרוסיים והסוריים, לתקוף את אולימפיאדת החורף בסוצ'י, כאשר אחת התוכניות שלהם מדברת על תקיפת מטרות רוסית בגז סארין.
חיזוק למידע כי בידי גורמי אל קעידה בסוריה, יש לא רק גז סארין מבצעי, אלא יש להם יכולות של ייצור גז כזה, התפרסמו ביום א' 8.12 בלונדון על ידי העיתונאי האמריקני החוקר סימור הרש Seymour M. Hersh.  הרש פרסם  מאמר-מחקר ארוך, על התקפת הנשק הכימי שהתרחשה ב-21.8 במזרח דמשק Eastern Ghouta, שמסקנותיה הן, כי לא צבאו של אסד תקף את  השכונה המזרחית בדמשק בגז סארין, והביא למותם בנשק כימי של למעלה מ-150 הרוגים, אלא ארגון ג'בהת אל נוסרה, אל קעידה סוריה.
הרש מביא עדויות ומסמכים רבים של אנשי וגופי מודיעין האמריקנים, המצביעים על כך, כי לא רק לג'בהת אל נוסרה יש נשק כימי, אלא גם לארגון אל קעידה בעיראק ISIS, הפועל בסוריה יש נשק כזה. בשני ארגוני אל קעידה אלה, ישנם מאות לוחמים מצ'צ'ניה ומצפון הקווקז שבאו להלחם בסוריה.
הרש גם מאשים את ממשל אובמה, כולל את הנשיא אובמה, ואת שר החוץ האמריקני ג'ון קארי, 'בביצוע מניפולציות' במידע המודיעיני שהיה בידיהם על המלחמה בסוריה ועל השימוש בנשק הכימי הסורי, כדי לקדם את מדיניותם בנושא.

 

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות