לוחמים סלפים ואל קעידה, ביניהם שרצחו את שגריר ארה"ב בלוב, עומדים לתקוף מטרות של ארה"ב וישראל

אוגדת עזה, חטיבת שגיא-512, וכוחות השב''כ הפועלים מסביב לרצועת עזה, וגבול ישראל מצרים, הועמדו במצב כוננות עליונה מפני פעולות טרור, לקראת סוף השבוע בו יחגגו בעולם המוסלמי החל מיום ה' 25.10, את עיד-אל-אדחה-חג הקורבן. החג יימשך 4 ימים עד אמצע שבוע הבא, יום שני 29.10.
נוסף לכוחות לצה''ל הועמדו במצב הכן, כל כוחות הצבא, כוחות מיניסטריון הפנים, וגופי המודיעין המצריים הנמצאים בסיני, יחידות הכוח הרב לאומי ה-MFO המרוכז בשני מחנות בסיני-אל ג'ורה בצפון סיני ליד אל עריש, ושארם-א-שייח'.

כמו כן, הועמדו בכוננות כוחות מיוחדים אמריקנים הנמצאים בירדן. המקורות הצבאיים של תיקדבקה מוסרים, כי חלק מכוחות אלה שחנו עד עכשיו בצפון ירדן מול הגבול עם סוריה, הועברו לאזור עקבה ביחד עם מסוקיהם, כדי לאפשר להם להגיע במהירות לכל נקודה בסיני, במטרה להגן על כוחות ה-MFO, ובייחוד על היחידות האמריקניות המשרתות בו.
מצב כוננות אזורי זה נגד התקפות טרור מתבצע, לאחר שלגופי המודיעין והלוחמה נגד טרור  האמריקנים, הישראליים, המצריים, והירדניים, זורם בעשרת הימים האחרונים מידע, לפיו הארגונים הסלפיים וגורמי אל קעידה בחצי האי סיני נערכים להנחית בימי החג המוסלמי שורה של פיגועי טרור משולבים על מטרות בתוך ישראל, מטרות אמריקניות בסיני, ועל מטרות מצריות, כנקמה על חיסולם על ידי צה''ל  במוצאי שבת 13.10, בג'בליה, של הישאם סעידני Hisham Saidni, מצרי, שהיה המפקד של כל מערך הטרור הסלפי-אל קעידה בסיני וברצועת עזה  ועבדאללה אל-אשקאר Abdullah al-Ashqar סעידני ואל אשקאר.
שניהם היו שני המפקדים הבכירים של ארגון 'מועצת השורא של לוחמי הג'יהאד בסביבות ירושלים', המאגד בתוכו כ-6,000 אנשי טרור המרוכזים במרכז ובדרום חצי האי סיני.
ארגון גג זה שביצע את רוב התקפות הטרור האחרונות על מטרות בישראל, ועל מטרות של הצבא המצרי בסיני, מורכב מלוחמים בעלי אידיאולוגיה זהה לזו של אל קעידה, ביניהם מצרים, בדואים מסיני, פלסטינים, ירדנים, סעודים, תימנים ולובים.
למרות כל הדיבורים המצריים הרמים, הנמשכים כבר ארבעה חודשים, מאז ב-18 ביולי השנה, כאשר יחידות טרור סלפיות תקפו בו זמנית מטרות צבאיות מצריות וישראליות ליד רפיח ובמעבר כרם שלום, ורצחו 18 חיילי משמר הגבול המצרי, על מבצעים צבאיים מצריים גדולים נגד ריכוז אנשי טרור אלה, לא נעשתה אפילו פעולה מצרית אחת נגד התוקפים ששולטים על חלקים גדולים של סיני, בדיוק כפי שאנשי הטאליבן ואל קעידה שולטים באזורי הגבול של ווזיריסטאן, שבין פקיסטן לאפגניסטן.
המקורות הצבאיים וללוחמת טרור של תיקדבקה מוסרים, כי בשבוע שעבר, ביום שני 15.10, הבחינו גורמי תצפית מודיעיניים העוקבים אחר אנשי טרור אלה, כי לריכוזי אנשי הטרור בסיני, הגיעה תגבורת  של לוחמים מלוב, אשר הביאה אתה משלוח גדול של נשק, כולל טילים, לשם ביצוע ההתקפות המתוכננות. 
גורמי מודיעין מערביים ומצריים מסורים, כי בין תגבורת הלוחמים הלוביים שהגיעו נמצאים כמה מתוקפי הקונסוליה האמריקנית בבנגאזי, אשר השתתפו ברצח שגריר ארה''ב בלוב ב-10 לספטמבר.
במקביל, פורסמו באותו יום באתר של אל קעידה שומוק אל איסלם Shumoukh Al-Islam, במסגרת הספד על הישאם סעידני, הדברים הבאים: 'דמם של המוסלמים הגיבורים איננו זול, והוא לא יישפך לשווא'. the blood of the Muslim heroes is not cheap, nor is it shed in vain. 'היהודים ישלמו ביוקר עבור כל טיפת דם (מוסלמי) שהם ישפכו' The Jews will pay dearly for every drop they spill. 'על ישראל לצפות לתגובה הרסנית'  Israel should expect a devastating response.
בתחילת השבוע הזה, התברר כי כמעט כל ששת אלפי הטרור נעלמו בבת אחת  מהבסיסים ומהבתים בהם הם שוהים בסיני, מבלי להשאיר עקבות, כאילו האדמה בלעה אותם.
התפתחות זו מצביעה על כך כי הלוחמים הסלפיים ושל אל קעידה עברו למקומות מחבוא שהוכנו מראש הנמצאים ליד המטרות אותן הם עומדים לתקוף.   

זו הסיבה מדוע הסטייט דפרטמנט פרסם ביום ג' 23.10 אזהרת מסע לאזרחי ארצות הברית מפני פעולות טרור בסיני, וזו גם הסיבה מדוע הרמטכ''ל רב אלוף בני גנץ השמיע באותו יום אזהרה מפני פעולות טרור משולבות היכולות לבוא מסיני, ומצפון ישראל, כלומר מסוריה ולבנון. 

 

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות