לטוס מעל סיני מסוכן? עכשיו גם מעל סעודיה, ירדן וישראל

עכשיו הודות לישיבת חירום של שכינס ביום ד' 4.11, ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון, ובגלל 20,000 נופשים בריטים התקועים בשארם-א-שייח', משום שממשלת לונדון איננה מתירה למטוסים בריטיים לנחות בשארם-א-שייח', מפחד שגם מטוס בריטי יופל על ידי 'אנסאר אל מקדיס ISIS סיני',  אנחנו שומעים כי התחילו להתייחס ברצינות למה שהיה ברור כבר מהרגע הראשון, כי המטוס הרוסי Airbus A321 Kogalymavia- Metrojet Flight 9268, הופל בשבת 31.10.
ההודעה של לשכת ראש ממשלת בריטניה האומרת, כי 'איננו יכולים לקבוע קטגורית מדוע המטוס הופל אבל המידע שמגיע לידינו גורם אצלנו לדאגה כי המטוס עלול היה להיות מופל על ידי מטען חומר נפץ' we cannot say categorically why the Russian jet crashed. But as more information has come to light we have become concerned that the plane may well have been brought down by an explosive device, תרשם בתולדות המלחמה בטרור כאחת מההודעות המפותלות והחלשות ביותר. אם לא היה מדובר ב-224 רוסים שאיבדו את חייהם, אפשר היה גם לומר המצחיקות ביותר.
הרי כבר לאחר כמה שעות מהפלת המטוס בסיני, אם על ידי טיל או פצצה שהוטמנה בתוכו, היה ברור כשמש ללא כל ספק, כי ISIS  הצליח להפיל את המטוס בפעולה שהיו לה ארבע מטרות עיקריות:
1. להגיב על המעורבות הצבאית הרוסית בסוריה.
2. לזעזע את משטרו של נשיא מצרים פאתח אל-סיסי במצרים.
3. להציג את קואליציית 63 המדינות שארצות הברית הקימה להלחם ב-ISIS, בכל מערומיה ומחדליה.
4. להפגין בפני כל העולם לאיזה דרגה מבצעית ISIS הגיע בפעולות הטרור שלו. עתה הוא גם מסוגל להפיל מטוסי נוסעים גדולים של המעצמות הגדולות.
במשך חמישה ימים, ביטלו כלאחר יד כל המומחים המודיעיניים ולנושאי בטיחות טיסה, את קבלת האחריות של ISIS שפורסמה עוד במוצאי שבת 31.10, 'כלא רצינית וככזו שאיננה מספקת'.
'ISIS לא הביא שום הוכחה כיצד הוא ביצע את הפיגוע', אמרו מקורות מודיעיניים במערב, 'ולכן אין לקחת את ההודעה שלו ברצינות'. כאילו שרידי המטוס הפזורים שבורים ושרופים על פני הקרקע המדברית של סיני אינם מספיקים.
 ISIS הגיב ביום ד' 4.11, על דברים אלה כאשר חזר ואמר, כי הוא הפיל את המטוס, וכאשר יעבור זמן, הארגון ימסור פרטים כיצד הוא ביצע זאת.
כל הדיבורים-הדיווחים האלה יש להם רק מטרה אחת למשוך זמן, ולא לפעול נגד ISIS בסיני.
שום גורם אמריקני, רוסי, או בריטי איננו מוכן לשלוח כוחות צבאיים לחצי האי סיני.
עכשיו כאשר תיאוריית מטען החבלה היא השלטת, חוזרים וקובעים המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה, כי אי אפשר עדיין להוציא מכלל אפשרות כי המטוס הרוסי הופל באמצעות טיל.
הנימוק שהושמע ביום ד' גם בוושינגטון וגם בלונדון, כי אין לארגוני טרור טילים כאלה שמסוגלים להפיל מטוסים כאלה, הוא פשוט איננו נכון.
לארגון הטרור 'אנסאר אל שרעייה' Ansar al Sharia, זה שביצע את ההתקפה על הקונסוליה האמריקנית בבנגאזי בספטמבר 2012 ואת רצח שגריר ארצות הברית בלוב ג'ון סטיבס John Christopher Stevens, ישנם טילים כאלה. מדובר  בטילי הקרקע-אוויר מתוצרת רוסית BUK, שהטווח שלהם הוא בין 3 ל-42 ק''מ.
ל 'אנסאר אל שרעייה' קשרים מבצעיים הדוקים ביותר עם 'אנסר בית אל מקדיס- ISIS סיני', ובהחלט יכול מאוד להיות כי מערכת טילים כזו הועברה לידיהם באחרונה מלוב.
זו היא הסיבה האמיתית מדוע הבריטים אינם שולחים לפנות את עשרות אלפי האזרחים שלהם התקועים בשארם-א-שייח, ורוב חברות התעופה הגדולות של אירופה והמפרץ ביטלו את טיסותיהם מעל סיני. וזו היא גם הסיבה מדוע נשיא מצרים פאתח-אל סיסי, בביקורו שלונדון ביום ד' 4.11, ניסה לשכנע-לשווא- את ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון , להצטרף לפעולה צבאית מצרית בלוב שתכוון נגד 'אנסאר אל שרעייה'.  
מציאתה של מערכת טילים כזו בידי ISIS בסיני, מסכנת ללא רק את המרחבים האוויריים של חצי האי סיני, אלא גם את המרחבים האוויריים מעל תעלת סואץ, וחלקים של ערב הסעודית, ירדן וישראל.

   

 

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות