נלכדה חוליית החמאס שרצחה את דביר שורק ז"ל מעופרה. מאמץ ישראלי שלא להבליט את מעורבות החמאס בפיגועים בגוש עציון וברצועה

כוחות של צה"ל והשב"כ לכדו, בשבת בבוקר 10.8, את החולייה שרצחה ביום ד' בשבוע שעבר את דביר שורק בן ה-19 קרוב לכניסה ליישוב מגדל עוז שבגוש עציון.

כוחות גדולים פשטו מוקדם בבוקר על הכפר בית כאחיל ליד חברון כשהם מכתרים אותו מכל עבריו. הכוחות התרכזו בחיפושים ובמעצרים בבית של משפחת אל-עצאפרה שם לפי המידע המודיעני נמצאו רוצחיו של דביר שורק ז"ל.  
הכוחות מצאו את הסכין בו בני המשפחה ביצעו את הרצח, כאשר היא מוחבא בתוך מכונת הכביסה של המשפחה. כמו כן נמצאו במכונית המשפחה סימנים נוספים הקושרים אותה לרצח.

ארבעה מבני משפחת אל-עצאפרה נעצרו, בהם עכרמה נציר, קאסם אל-עצאפרה ואשתו, אינאס אל-עצאפרה.
שני החשודים בביצוע הרצח עצמו הם נציר סאלח חליל עצאפרה, המוכר כפעיל חמאס בן 24 וקאסם עארף חליל עצאפרה, בן 30. השניים כבר הודו בחקירה כי הם שביצעו את הרצח. יתר העצורים חשודים בסיוע לרוצחים.
בעת החיפושים והמעצרים התפתחו בכפר עימותים קשים ביון כוחות צה"ל לצעירים מקומיים וצה"ל הפעיל רימוני הלם וגז מדמיע.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי אפשר היה להבחין במוצאי שבת בהודעות הרשמיות שפורסמו, כי מערכת הביטחון וצה"ל עושים מאמצים שלא להבליט את העובדה, כי הרוצחים אנשי משפחת אל-עצאפרה ידועים כאנשי חמאס. במקביל מערכת הביטחון וצה"ל נמנעו מלהצביע במפורש על החמאס ברצועת עזה כארגון אשר שלח בשבת לפנות בוקר את ארבעת המחבלים שניסו לחצות את גדר המערכת בדרום רצועת עזה ולחדור לישראל במטרה לבצע פיגוע.
לא נעשה כל ניסיון לחבר בין הפיגוע ליד מגדל עוז וחדירת המחבלים בעוטף עזה.
חיבור כזה היה מגיע למסקנה הבלתי נמנעת כי החמאס פתח במערכת פיגוע טרור חדשה נגד מטרות בישראל.

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות