לילה של תקיפות אוויריות של צה"ל ברצועה. הפלסטינים הגיבו  בהרחבת ירי הטילים לאשקלון. מקורות ערביים: הושגה הפסקת אש החל מ-04:00 לפנות בוקר

לאחר שיגור של למעלה מ-30 טילים, ביום ב' 1.5, מהרצועה לעבר ישראל, הגיב צה"ל בהפצצה נרחבת ביום ד' 3.5 לפנות בוקר על מטרות חמאס ברצועה. הפלסטינים הגיבו על התקפות האוויר בהרחבת טווח ירי הטילים  וטילים התפוצצו באשקלון. שדרות ספגה ביום שלישי מטח של למעלה מ-20 טילים. שלושה פועלי בנין סיניים נפצעו אחד מהם קשה.
מטוסי הקרב תקפו ברצועת עזה מתחם ששימש כמחנה אימונים של חמאס ומוצב צבאי של הארגון ובו מחסן אמצעי לחימה, אתר לייצור אמצעי לחימה ומתחם אימונים של הארגון. צה"ל הודיע כי במקביל, הותקפו שני אתרים לייצור אמצעי לחימה המשמשים את מטה הייצור של חמאס, מפעל בטון המשמש לבניית תשתיות של הארגון, מוצב צבאי של המערך הימי של חמאס ומנהרה תת-קרקעית שמשמשת את הארגון בדרום הרצועה. צה"ל הוסיף: 'חמאס נושא באחריות לנעשה ברצועת עזה והוא זה שישלם את מחיר ההפרות הביטחוניות נגד מדינת ישראל'.
אזעקות נשמעו בעוטף עזה ובנגב המערבי והתושבים נצטוו להישאר במרחבים מוגנים.
לקראת השעה 04:00 דווח בתקשורת הערבית כי הושג הסכם הפסקת אש בין ישראל לבין הפלגים ברצועת עזה. גורמים פלסטיניים מסרו כי ההסכם נכנס לתוקף בשעה 03:30 לפנות בוקר ותווך על ידי גורמים מצריים, קטארים והאו"ם. למרות הדיווחים, ב-05:30 נשמעה שוב התרעת צבע אדום בקיבוץ ניר עם.


Print Friendly, PDF & Email