כ-215 הרוגים, וכ-500 פצועים ב-7 התקפות טרור בסרילינקה. תוהו ובוהו שוררים במדינה. לא ברור מי עומד מאחורי הפיגועים

משטרת סרילנקה הודיעה, ביום א' 21.4 אחה"צ, כי מספר ההרוגים בשורה של פיגועים בעיר הבירה קולומבו ובערים נוספות במדינה הגיע ל-215, וכי המספר עשוי עוד לעלות. מספר הפצועים כ-500.
בין ההרוגים אזרחי חוץ רבים, ביניהם אמריקנים, בריטיים והולנדים. אולם רוב ההרוגים הזרים עדיין לא זוהו והשתייכותם הלאומית עדיין איננה ידועה.
 שום ארגון לא קיבל עליו אחריות, ככה שעד עכשיו לא ברור מי ביצע את הפיגועים שכללו גם פיגועי התאבדות.  עד עכשיו נמסר על שבעה פיגועים.

בסרילנקה שהיא מדינת אי באוקיינוס ההודי יש כ-22 מיליון תושבים. למעלה מ-70 אחוז מהם בודהיסטים, 13 אחוז הינדים, כ-10 אחוז מוסלמים, ורק קצת למעלה מ-7 אחוז הם נוצרים.

הודעת שר ההגנה כי כוחות הביטחון פשטו על בית  ועצרו שבעה חשודים בהכנת ובביצוע הפיגועים, התקבלה בחוסר אמון מוחלט בסרילנקה. ההודעה פורשה כניסיון של השלטונות להוכיח שהם שולטים במצב בעוד המציאות שונה.
בכל כמה שעות נוקטת הממשלה בצעדים שרק מראים כי היא מגששת באפלה, ואיננה בטוחה בכלל כי כבר נאמרה המילה האחרונה בגל הפיגועים הקשים האלה.
נוסף על עוצר הלילה עליו הוכרז כבר בצהרים וחסימת אמצעי השימוש ברשתות החברתיות וברשתות המסרים השונות, הודיעה הממשלה ביום א' אחר הצהרים על סגירת כל האוניברסיטאות עד להודעה חדשה, ועל סגירת כל קווי רכבות הדואר במדינה. מהצעדים נראה כי הממשלה חוששת כי ישנם עוד פיגועים נוספים בדרך.
למרות שאיש איננו יודע מי עומד מאחורי הפיגועים מיהרו רבים ממנהיגי העולם לגנותם והציעו עזרה לממשלת סרילנקה.     

Print Friendly, PDF & Email