למרות ההפצצות הכבדות הרוסיות כבש ISIS מידי חיזבאללה בחזרה את העיר אבו קמאל. אבדות כבדות לחיזבאללה

לאחר שורה ארוכה של כישלונות צבאיים הצליחו כוחות המדינה האסלמית ISIS, ביום שני 13.11, להשיג ניצחון אסטרטגי חשוב, כאשר כבשו בחזרה מידי חיזבאללה את העיר אבו קמאל Abu Kamal.
לחיזבאללה, שכוחות נסוגו מהעיר למרחק של 1 עד 2 ק"מ ממנה יש מספר גדול מאוד של הרוגים ופצועים.
אבו קמאל, נמצאת במזרח סוריה, במרחק של 10 ק"מ מגבול סוריה-עיראק.
ISIS הטיל כוחות רבים למערכה על העיר, כשהוא משתמש בטנקים, מכוניות נפץ נהוגות בידי מתאבדים, הפגזות ארטילריה כבדות, והסתערויות חוזרות ונשנות, מבלי לקחת בחשבון את מספר האבדות שהוא ספג. כוחות חיזבאללה שלא יכלו לעמוד בפני עוצמת התקפות האלה קראו לעזרתם את חיל האוויר הרוסי. אולם גם ההפצצות הכבדות שהרוסים ביצעו ב-48 השעות האחרונות באזור אבו קמאל לא עצרו את כוחות ISIS, ולא מנעו את התבוסה הכבדה של חיזבאללה.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי כיבושה מחדש של אבו קמאל, מחזיר לידי ISIS את השליטה על חלקים מגבול סוריה-עיראק אולם מה שחשוב יותר מחזיר לידיהם את השליטה הצבאית על הכניסות לעמק נהר הפרת.  באזור זה יש ל-ISIS ריכוזי כוחות גדולים, כאשר הם משתמשים בנהר עצמו כקו הגנה אותו מיקשו במוקשים צפים הציבו בו סירות מהירות מלאות בחומרי נפץ.
כיבוש אבו קמאל מראה, כי ההנחה של הנשיאים דולנד טראמפ וולדימיר פוטין בפגישתם בסוף השבוע בווייטנאם, כי המלחמה נגד ISIS מתקרבת לסיומה וכי בידי ארגון הטרור לא נשארו יותר ערים סוריות-הייתה מוקדמת.     

Print Friendly, PDF & Email

1 תגובות עבור “למרות ההפצצות הכבדות הרוסיות כבש ISIS מידי חיזבאללה בחזרה את העיר אבו קמאל. אבדות כבדות לחיזבאללה

  • נוב 14, 2017 @ 0:15 at 0:15
    Permalink

    זו מלחמה של מאה שנים. עברו רק שבע.

Comments are closed.