למרות הסנקציות האמריקניות, והאשמות רוחאני כלפי טראמפ, מתגברים המאמצים האיראנים להקים ערוץ הידברות ישיר עם וושינגטון

משפט המפתח בנאומו של נשיא איראן חסן רוחאני, ביום ב' 6.8, לאומה האיראנית, כמה שעות לפני שהגל הראשון של הסנקציות האמריקניות נכנסו לתוקפן, הוא לא שהנשיא טראמפ מנסה לפלג את העם האיראנים ולזרוע כאוס באיראן, אלא המשפט הבא: 'ארצות הברית צריכה קודם להוכיח את רצונה (נכונותה) לפתור בעיות באמצעות מו"מ.' the US must first prove itself willing to solve problems through negotiations after its withdrawal from the JCPOA.
המקורות המודיעיניים של תיקדבקה מדווחים, כי אלה הם בדיוק תמצית המסרים שטהרן מעבירה בחודש האחרון לוושינגטון. ככל שמועד כניסת הסנקציות לתוקפן, ביום ג' 7.8 לפנות בוקר התקדם, כך התגבר זרם המסרים האיראנים האלה שהיה ויש להם תוכן אחד: טהרן מוכנה להיכנס למו"מ עקיף, או ישיר עם ממשל הנשיא טראמפ, על התנאים לחידוש המשא ומתן בין שתי המדינות על חוזה גרעיני חדש.
המקורות שלנו מדווחים, כי עד עתה הממשל לא דחה את המסרים האלה ולא את הגורמים שהביאו אותם לידיעתו, אולם הוא גם לא נתן להם תשובה ברורה, ממנה ההנהגה האיראנית יכולה להסיק, כי קיימת אפשרות לחידוש המו"מ עם ארצות הברית, בדומה למו"מ שמתנהל בין ממשל טראמפ, ומנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג און.
נראה כי הממשל רוצה לסיים קודם את הפעלת הגל הראשון של הסנקציות ורק אחר כך ייגש לדיון בשאלה האם להיכנס למו"מ עם טהרן, או לא?
זו אחת הסיבות מדוע הצהרותיהם של ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון אביגדור ליברמן, על 'צעדיה האמיצים וההיסטוריים' של ארצות הברית, הם עדיין מוקדמים, ויכולים להתברר כלא נכונים!
הגיליון החדש של השבועון דבקה-נט-וויקלי DNW מס' 813, שייצא לאור ביום שישי 10.8, יביא פרטים מלאים איזה אמצעים ואישים האיראניים הפעילו בימים האחרונים, כדי לשכנע את ממשל טראמפ להיכנס אתה למעגל חדש של שיחות על נושא הגרעין.
הקישו כאן
לחתימה על השבועון (היוצא בשפה האנגלית).

Print Friendly, PDF & Email

5 תגובות עבור “למרות הסנקציות האמריקניות, והאשמות רוחאני כלפי טראמפ, מתגברים המאמצים האיראנים להקים ערוץ הידברות ישיר עם וושינגטון

 • אוג 6, 2018 @ 22:50 at 22:50
  Permalink

  כאשר יש לך נבוט חזק. טוב אם תשתמש בו מפעם לפעם. הם מבינים בכוח. בסוף האירופאים יצאו טמבלים. ואני מקווה שהנשיא טראמפ לא יסלח להם.

 • אוג 7, 2018 @ 14:20 at 14:20
  Permalink

  אז טראמפ פועל חכם? מאיים, פורש מההסכם, ונכנס למשא ומתן על הסכם משופר?

 • אוג 7, 2018 @ 23:27 at 23:27
  Permalink

  שאלה פשוטה: אם מדינת ישראל הולכת להסדרה של הפסקת אש לחמש שנים, ולא משנה מה החמאס מקבל ומה ישראל תקבל, אם תקבל, אז מה לנו להתלונן על הסכם הגרעין שחתם אובמה עם איראן ל-15 שנה?
  בכל מקרה אחרי חמש שנים של הפסקת אש ייתכן שנקבל חמאס מתוגבר בטילים ובאמצעי תקיפה אירנים כמו החיזבאללה. אז מה הרווח כאן? שנכדינו ילחמו מול החמאס?
  הוא הדין לגבי הסכם הגרעין? מה הטעם להתלונן עליו. הרי גם כך וגם כך אנו דוחים את הקץ שהוא מלחמה בלתי נמנעת ובעוצמה רבה יותר ומסוכנת לישראל עם איראן או עם חמאס או עם שניהם פלוס חיזבאללה ואולי גם לבנון וסוריה?
  האם באמת ההנהגה הביטחונית הישראלית כל כך מטומטמת וחסרת שכל?

 • אוג 8, 2018 @ 7:51 at 7:51
  Permalink

  לא בכוח אלה ברוח!!!
  1)בסופו של דבר לאיראנים לא יהיה שום ברירה חוץ ממלחמה והם יגררו את כל האיסלם נגד השטן הגדול והשטן הקטן ומיליונים רבים של מוסלמים בכל העולם יתנדבו לצד איראן!!!
  2) לא בטוח אם לאירנים אין פצצה גרעינית אולי צפון קוריאה נתנה להם כמה???
  3) ביום שהאיראנים יפתחו במלחמה טראמפ ונתניהו יתחילו לדבר סינית ולא יבינו איפה הם טעו!!!!
  4) אמריקאים יברחו יברחו וישראל תשאר לבדה בשטח!!!

 • אוג 8, 2018 @ 19:43 at 19:43
  Permalink

  לישראל.
  לא ברור לי באיזה "רוח"? אולי "רוח קדים"…
  יש כלל חשוב בעולמנו: עם ארה"ב לא מתעסקים.
  צא וראה מה קרה ליפן במלחמת העולם השניה. מה קרה לוויאטנם שהפכה לעי חורבות ענק למרות נסיגת האמריקאים. מה קרה לרוסים כשניסו לצלוח את הפרת יחד עם עיראקים וסורים. מה קורה לצפון קוריאה וכו'.
  סין הינה מדינה גדולה אבל בעלת עוצמה צבאית דלה לעומת צבא ארה"ב. ואיראן? בדיחה של צבא מיושן עם פוליטיקאים הזויים ומשמרות מהפיכה חסרי עוצמה צבאית מול כל מדינה באירופה. לא כל שכן ארה"ב.

  איך אמרנו: עם ארה"ב לא מתעסקים אחרת מושמדים.

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות