למרות הסנקציות האמריקניות, והאשמות רוחאני כלפי טראמפ, מתגברים המאמצים האיראנים להקים ערוץ הידברות ישיר עם וושינגטון

משפט המפתח בנאומו של נשיא איראן חסן רוחאני, ביום ב' 6.8, לאומה האיראנית, כמה שעות לפני שהגל הראשון של הסנקציות האמריקניות נכנסו לתוקפן, הוא לא שהנשיא טראמפ מנסה לפלג את העם האיראנים ולזרוע כאוס באיראן, אלא המשפט הבא: 'ארצות הברית צריכה קודם להוכיח את רצונה (נכונותה) לפתור בעיות באמצעות מו"מ.' the US must first prove itself willing to solve problems through negotiations after its withdrawal from the JCPOA.
המקורות המודיעיניים של תיקדבקה מדווחים, כי אלה הם בדיוק תמצית המסרים שטהרן מעבירה בחודש האחרון לוושינגטון. ככל שמועד כניסת הסנקציות לתוקפן, ביום ג' 7.8 לפנות בוקר התקדם, כך התגבר זרם המסרים האיראנים האלה שהיה ויש להם תוכן אחד: טהרן מוכנה להיכנס למו"מ עקיף, או ישיר עם ממשל הנשיא טראמפ, על התנאים לחידוש המשא ומתן בין שתי המדינות על חוזה גרעיני חדש.
המקורות שלנו מדווחים, כי עד עתה הממשל לא דחה את המסרים האלה ולא את הגורמים שהביאו אותם לידיעתו, אולם הוא גם לא נתן להם תשובה ברורה, ממנה ההנהגה האיראנית יכולה להסיק, כי קיימת אפשרות לחידוש המו"מ עם ארצות הברית, בדומה למו"מ שמתנהל בין ממשל טראמפ, ומנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג און.
נראה כי הממשל רוצה לסיים קודם את הפעלת הגל הראשון של הסנקציות ורק אחר כך ייגש לדיון בשאלה האם להיכנס למו"מ עם טהרן, או לא?
זו אחת הסיבות מדוע הצהרותיהם של ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון אביגדור ליברמן, על 'צעדיה האמיצים וההיסטוריים' של ארצות הברית, הם עדיין מוקדמים, ויכולים להתברר כלא נכונים!
הגיליון החדש של השבועון דבקה-נט-וויקלי DNW מס' 813, שייצא לאור ביום שישי 10.8, יביא פרטים מלאים איזה אמצעים ואישים האיראניים הפעילו בימים האחרונים, כדי לשכנע את ממשל טראמפ להיכנס אתה למעגל חדש של שיחות על נושא הגרעין.
הקישו כאן
לחתימה על השבועון (היוצא בשפה האנגלית).

Print Friendly, PDF & Email