למרות הצלחת תרגיל הקלטת של החמס, גלעד שליט איננו מוחזק על ידי החמס והארגון איננו יכול לשחררו ללא הסכמת אל קעידה.

בלעדי ומיוחד למקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה: גלעד שליט בקלטת קול בקולו: אני מצטער בחוסר ההתעניננות של הממשלה בי, הם חייבים להענות לדרישות החוטפים. אמא ואבא, אחותי ואחי, וחברי בצה"ל, אני מוסר לכם מתוך הכלא בו אני נמצא שנה ד'ש ואת געגועי. המצב הבריאותי שלי מדרדר ואני צריך לקבל טיפול רפואי ואישפוז ממושך. הם חייבים לדאוג לשיחרורי כי אני הייתי בשירות צבאי ופעלתי במבצע צבאי מתוך הוראה צבאית ולא הייתי סוחר סמים. יש לי תיקווה גדולה שממשלתי תתעניין ביו יותר. המקורות שלנו מוסרים כי נוסף לקלטת של איש ה-BBC אלן ג'ונסטון החטוף החגור בחגורת נפץ, שהחמס פרסם ביום א' 24.6, נמצאת בידי החמס גם קלטת של גלעד שליט אשר מראה בפעם הראשונה את החייל הישראלי החטוף במדי אסיר, כאשר שוביו מאיימים עליו בנשק קר, באם תביעותיהם לא ימולאו. הקלטת הזו הגיעה בדרך לא דרך לישראל כבר לפני כמה שבועות, והיא נמצאת בידי גורמי המודיעין המטפלים בניסיונות לשחרר את שליט. המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה מציינים כי זה לא מקרה כי באותו יום, יום ב' 25.6, פורסמו בהפרש של כמה שעות בלבד קודם קלטת קול של מס' 2 בארגון אל קעידה איימן זוהייארי, המשבחת את החמס, ולאחר מכן קלטת הקול של גלעד שליט. אין ספק כי אל קעידה והחמס תיאמו ביניהם את יום וזמני הפרסום. אל קעידה מאותת בכך, כי הוא משלים, בשלב זה עם נצחון החמס בעזה, וכי אל קעידה מסכים כי מעתה החמס ייצג את אלה המחזיקים בשליט, חלקם אנשי אל קעידה, כלפי הישראלים זאת כדי לחזק את הישגם המדיני-צבאי ברצועה. אל קעידה הגיע למסקנה כי חיזוק שלטון החמס, הוא עכשיו אינטרס עליון שלו, כי בתנאים הנוכחיים של החמס ברצועה ארגון הטרור של אוסמה בין לאדן יכול להרחיב ולבסס את אחיזתו ברצועה. סימן נוסף לשיתוף הפעולה והתיאום בין החמס ואל קעידה, היא העובדה כי הראשון שהודיע על קלטת הווידיאו של אלן ג'ונסטון בחגורת הנפץ היה ביום א' ראש ממשלת פלסטין עזה איסמעיל הנייה.
המקורות שלנו מוסרים כי את הקלטת בה מופיע גלעד שליט בעצמו, ולא רק בקולו, העבירו לחמס אנשיו של מונטאז דומרוש, אנשי 'צבא האיסלם' או 'אל קעידה פלסטין', השומרים גם על אלן ג'ונסטון, וגם על גלעד שליט, עובדה ממנה השלטונות הבריטים והישראלים העדיפו עד עתה להתעלם.
כמו שג'ונסטון מבקש בקלטת כי ייענו לדרישות החוטפים, כך גם גם גלעד שליט. השוואה בין שתי הקלטות מראה כי הם הוקלטו ונערכו על ידי גורם. המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה מציינים, כי ההתעלמות גם של הבריטים וגם של הישראלים, מכך שגורמי אל קעידה מחזיקים ברצועת עזה בג'ונסטון ובשליט, רק החריפה את מצבם. ככל שעובר הזמן, מקשיח מונטאז דורמוש, שבידו המפתח לשיחוררם, את עמדתו, ומהדק את קשריו האישיים והלוגיסטיים עם מפקדות של אל קעידה הפועלות במזרח התיכון. מפקדות אלה מפעילות לחץ על מונטאז דורמוש שלא לשחרר את ג'ונסטון ואת שליט.
המקורות של תיקדבקה ללוחמת טרור מדווחים, כי זו היא גם אחת הסיבות העיקריות מדוע החמס איננו מממש את איומיו לפרוץ למתחם משפחת דורמוש בשכונת סברה בעזה, כדי לשחרר את ג'ונסטון. החמס איננו רוצה להיכנס לעימות ישיר עם אל קעידה ברצועה. עמדה זו של החמס זכתה לתגובה חיובית ישירה של מס' 2 באל קעידה היימן זוהייארי, בקלטת קול חדשה אשר פרסם ביום שני 25 ביוני.
רק בשבוע שעבר, ביום ג' 19.6, פרסם ארגון אל קעידה קלטת ווידיאו חדשה על המצב ברצועת עזה בה נאמר: כיצד החמס מעז לקחת מונופול על גלעד שליט, ולנהל משא ומתן עם ישראל על עיסקה, בו בזמן שגורלו של גלעד שליט איננו נמצא בידיהם.' אל קעידה מתכוון לזה שגורלו של גלעד שליט נמצא בידיהם של אנשי מונטאז דורמוש. בישראל, במסגרת ההתעלמות מהתפקיד שיש לאל קעידה בפרשת שליט, התעלמו מדברים אלה, והם לא זכו לפירסום, למרות שהם הופיעו בפומבי באתרי אל קעידה.
הקלטת משבוע שעבר מוסיפה ואומרת, כי 'החמס מנסה לדחוף את השותפים לחטיפתו של שליט הצידה, אולם הדבר לא יעלה בידם'.
שבוע לאחר מכן, ביום ב' 25.6, נוקטת הקלטת של איימן זוהייארי בלשון ובטון שונה לחלוטין. לא רק שהיא איננה תוקפת את החמס, ואיננה חוזרת על הדברים כי 'החמס איננו שונה במאומה מהפת"ח', אלא שמס' 2 באל קעידה אומר עתה 'כי צריך לתמוך בחמס, למרות השגיאות שמנהיגיו עושים'. ציטוט: despite all the mistakes of their leadership.
זמן קצר לאחר פרסום הקלטת של אימן זוהייארי, פירסם החמס את קלטת הקול של גלעד שליט. במילים אחרות, יש תיאום בין זמני פירסום שתי ההודעות.
המומחים של תיקדבקה לאל קעידה מציינים כי לאחר שהחמס לא הסתער על משפחת דורמוש ולא שחרר את אלן ג'ונסטון, ונותק המו"מ העקיף בין החמס ובין ישראל, באמצעות מצרים בנושא גלעד שליט, אל קעידה מוכן לשנות את עמדתו כלפי החמס, ולבוא לקראתו בתמיכה מסוייגת.
כל אלה הן בשורות רעות מאוד, גם לאלן ג'ונסטון, וגם לגלעד שליט.
התוצאה של כל מהלכים אלה היא כי מוטאז דורמוש איש אל קעידה המכנה את עצמו עכשיו, כיאה לאיש אל קעידה מכובד, אבו מוחמד אל אנצרי, מהדק את אחיזתו, בעזרתו של מס' 2 באל קעידה איימן זוהייארי, בגלעד שליט ובאלן ג'ונסטון.

Print Friendly, PDF & Email