למרות שהשופטים אומרים כי הם יתקשו למצוא את נתניהו אשם בלקיחת שוחד הסיכויים שהפרקליטות תסכים להסכם טיעון מעטים

שלושת השופטים במשפט נתניהו אמרו בשבוע  שעבר לעורכי הדין של בנימין נתניהו ושל שאול אלוביץ, כי יהיה קשה להם קשה למצוא את נתניהו ואת שאול אלוביץ אשמים בלקיחת/קבלת שוחד במשפט תיק 4000, וכי מוטב שהם יגיעו לפשרה והתיק הזה יוסר מעל שולחן בית המשפט. השופטים הוסיפו עוד 'כי טובת המדינה מחייבת להגיע להסכם טיעון'. כלומר, ככל שהמשפט יימשך מי שייפגע ממנו תהייה המדינה.
היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב-מיארה תכנס לקראת אמצע החודש דיון עם צוות התביעה במטרה לבדוק היתכנות לעריכת הסדר טיעון כזה
אם יושג הסכם טיעון כזה ואם לא, ואם השופטים יזכו את הנאשמים מאשמת קבלת/לקיחת שוחד השאלה היא מי יפצה את ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה ואת שאול אלוביץ' ורעייתו איריס מחמש שנות עינויים משפטיים? פיצויים אלא אינם אישיים אלא של כל מדינת ישראל.
קשה שלא לזכור את ההפגנות השבועיות בבלפור שמרכז ירושלים בהן נתניהו הוצג כפושע-גנב ורעייתו הוצגה כסמל מין. קשה גם לשכוח את להקת אנשי התקשורת והעיתונאים אשר הציגו את נתניהו כנוכל ואת כל מהלכיו הפוליטיים ככאלה שנועדו למטרה אחת: לבטל את משפטו.
אלוביץ סבל מתופעות אחרות. חלק גדול מרכושו הוחרם על ידי המדינה שהגישה את כתב האישום נגדו.
מנהיג 'יש עתיד' יאיר לפיד לא חסך שום הופעה ציבורית בה הוא הכריז על נתניהו  כעל איש מושחת שלקח/קיבל שוחד וימיו בשלטון ספורים מאחר והוא נמצא בדרך לכלא.
מחיר כתב האישום הזה, שעכשיו מנסים להיפטר ממנו, ואינם יודעים איך, היו חמש מערכות בחירות כלליות שרק העמיקו את השסע בעם.
היחיד באופוזיציה שלא הצטרף למסע השיסוי בנתניהו היה מי שהיה שר המשפטים גדעון סער.
סער קורא כבר כמה זמן להגיע לגישור, או לעסקת טיעון בתיק נתניהו.
למרות כל הדברים האלה קשה להאמין כי הפרקליטות תסכים לעסקת טיעון  שלא תכלול קלון לנתניהו.
לכן בינתיים המשפט יימשך כאשר תוצאותיו ידועות מראש.  
 

Print Friendly, PDF & Email