למרות תקיפות צה"ל איראן ממשיכה להעביר טילים לסוריה. החלטה איראנית לספוג את התקיפות. בין הטילים שהושמדו-טילי פאתח 313

למרות התקיפות החוזרות ונשנות של חיל האוויר הישראלי על מצבורי נשק-בעיקר מצבורי טילים מסוגים שונים-שהאיראנים מביאים לסוריה, כולל התקיפה הנרחבת שצה"ל ביצע ביום ה' 10.5 לפנות בוקר,  נחושה טהרן להמשיך ולשלוח משלוחים כאלה, בעיקר באמצעות מטוסי תובלה איראניים וסוריים המקיימים רכבת אווירית לבסיסי התעופה הסורים. 
צריך להתייחס בזהירת רבה לדבריו של צה"ל, כי ייקח לאיראנים הרבה זמן להשתקם לאחר התקפות על כוחותיהם ומפקדותיהם.
יש גם לקחת בזהירות את הודעתו של צה"ל, כי הרוסים עודכנו על תקיפת הנגד של צה"ל על הכוחות האיראניים. הודעה זו והודעת ראש הממשלה נתניהו עם צאתו ממוסקבה לאחר פגישתו של עם נשיא סוריה ולדימיר פוטין ביום ד' בלילה, נועדו ליצור את הרושם כי פוטין הסכים עם דבריו של נתניהו והבטיח לו כי חיל האוויר הישראלי יכול לפעול באופן חופשי מלא במרחבים האוויריים הסוריים.  אולם הדברים אינם עומדים כך, וזה לא היה נושא שיחתו של נתניהו אתו.  עכשיו לאחר התקיפה הישראלית הנרחבת על מטרות איראניות, יצטרך פוטין להחליט מה תהייה עמדתו לגבי תקיפות ישראליות נרחבות כאלה.  
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מדווחים, כי הצמרת המדינית והצבאית האיראנית קבלה החלטה לפיה היא מוכנה לספוג את ההתקפות והפגיעות הישראליות במשלוחי הנשק האלה והיא לא תפסיק אותם.  במילים אחרות, כל הסימנים מעידים על כך כי המערכה הצבאית הישראלית נגד התבססות האיראנית הצבאית בסוריה היא רק בתחילתה והיא עומדת להיות מערכה ארוכה שיכולה להימשך לפחות כמה חודשים. 
המקורות שלנו מציינים, כי עקב ההחלטה האיראנית הזו נכנסה המלחמה בין ישראל ואיראן בסוריה לשלב בו שני הצדדים מתעקשים על המשך קיום מדיניותם הצבאית בזירה הסורית, מבלי שאף אחד משני הצדדים איננו מוכן להפסיק את העימות.
המקורות הצבאיים שלנו מדווחים, כי בתקיפה שבוצעה, ביום ג' בלילה 8.5 מיד לאחר הודעתו של נשיא ארצות הברית, באזור אל קיסווא מדרום לדמשק, שם שוכנת המפקדה האיראנית בדרום סוריה בפיקודו של הגנרל  חוסיין חמאדני  Major General Hossein Hamadani, נפגע משלוח של טילי פתח-313  Fateh.
טיל הפאתח 313, הוא טיל קרקע-קרקע בליסטי לטווח קצר שפותח מטיל פאתח 110.  יש לו טווח ארוך יותר כ-500 ק"מ ויכולת דיוק פגיעה הרבה יותר מדויקת מאשר הפאתח-110. גם הפריסה והשיגור של הטיל הם הרבה יותר פשוטים ומהירים מטילים אחרים.
בתקיפה על מצבור הטילים נהרגו שמונה קצינים וחיילים של משמרות המהפכה האיראנים ו-3 הרוגים מאנשי חיזבאללה שהיו באתר.  יש ידיעות כי בין ההרוגים היה גם איש משמרות המהפכה האיראנים הבריגדיר-גנרל עבדול ראסול, אולם אין לכך אישור. מספר ההרוגים והנפגעים האיראניים ביום ה' לפנות בוקר עדיין איננו ידוע.

Print Friendly, PDF & Email

16 תגובות עבור “למרות תקיפות צה"ל איראן ממשיכה להעביר טילים לסוריה. החלטה איראנית לספוג את התקיפות. בין הטילים שהושמדו-טילי פאתח 313

 • מאי 10, 2018 @ 8:27 at 8:27
  Permalink

  אני עוקב הרבה זמן אחרי הידיעות והפרשנות שלכם .וכל פעם מופתע מחדש מה קרה לכתבות שלכם??? .ככה פותחים כתבה??? אחרי תקיפה הכי משמעותית שהיתה לצהל עד כה.פרשנות שיטחית בשקל המבוססת כביכול על מקורות..ככה פותחים כתבה במילה "למרות"… תכבדו את עצמכם . אם באמת יש לכם מקורות תביאו .אל תספרו לנו שהאירנים ימשיכו להזרים כוחות וטילים ויקח זמן. ועוד ניחושים מכיכר הקרמלין.עדיף לעשות תחקיר עמוק תספרו מה בדיוק הותקף מה האסטרטגיה של צהל ושל האיראנים תחכימו אותנו אחרי תקיפה משמעותית .לא רציני….מאכזב …לא מכבד.

  • מאי 13, 2018 @ 14:43 at 14:43
   Permalink

   צודק

 • מאי 10, 2018 @ 8:35 at 8:35
  Permalink

  We need to exact a high death toll from the Iranians on a daily basis, every day 100 or more Iranian soldiers & officers need to die and many more injured plus a higher number of both dead & injured militia members

  That is the only way to hit them

  Also Israel needs to shoot down the Iranian & Syrian transport planes flying the Iran-Syria route

 • מאי 10, 2018 @ 10:42 at 10:42
  Permalink

  פעם תתנו מחמאה לנו לישראל או רק תמצאו מה לא טוב?

 • מאי 10, 2018 @ 11:46 at 11:46
  Permalink

  "המקורות שלנו מציינים….מבלי שאף אחד משני הצדדים איננו מוכן להפסיק את העימות…."

  אז המקורות של דבקה אומרים שישראל ואיראן עומדות לחתום על הסכם שלום?

 • מאי 10, 2018 @ 13:20 at 13:20
  Permalink

  לא הגיע הזמן שישראל תתחיל להפיל מטוסי תובלה איראנים שמביאים נשק לסוריה?

 • מאי 10, 2018 @ 14:49 at 14:49
  Permalink

  ליירט את המטוסים האירנים מייד

 • מאי 10, 2018 @ 15:29 at 15:29
  Permalink

  מתימטיקה רוסית- סורית:
  ישראל ירתה (לטענת משרד ההגנה ברוסיה) 60 טילים.
  סוריה ירטה מחצית…. כלומר, 30.
  לפיכך נשארו 30 טילים שלא יורטו…
  אז איך התעופפו להם לכל הרוחות 50 מטרות אירניות + חמש עמדות נ"מ סוריות (לפחות) לכל הרוחות?
  מה? "אללה אכבר" התחיל לירות טילים ולעזור ליהודים??? WOW !
  כל הכבוד לצ.ה.ל !!!

 • מאי 10, 2018 @ 16:18 at 16:18
  Permalink

  טעות שמצאתי :
  ״הודעה זו והודעת ראש הממשלה נתניהו עם צאתו ממוסקבה לאחר פגישתו של עם נשיא סוריה ולדימיר פוטין ביום ד'״

 • מאי 10, 2018 @ 16:18 at 16:18
  Permalink

  למה טיל בצבע צהוב?

 • מאי 10, 2018 @ 16:19 at 16:19
  Permalink

  ככה לא מנהלים מלחמה
  כי אם לא ינקו את האירנים משטחי סוריה
  הם ימשיכו לנהל מלחמה נגד היהודים
  מסוריה.
  על זה נאמר "ליברמן ושות משחקים בקאקא"
  חייבים זבג וגמרנו

 • מאי 10, 2018 @ 21:15 at 21:15
  Permalink

  אני מעריך כי מדיניות התקיפה של איראן תשתנה לכיוון מפתיע: לנסות לתקוף מבסיסים שבם מצויים חיילים או ציוד צבאי רוסי. זאת כדי לגרום לאבידות בקרב חיילים וקצינים רוסיים. בכך להביא למהפך בעמדת רוסיה נגד תקיפות ישראליות בסוריה ואפילו לפעילות אקטיבית של צבא רוסי בסוריה נגד צהל.
  מכיוון שזהו החשש הגדול ביותר של ישראל, איראן תנסה ליזום מהלכים שיביאו לעימות רוסי- ישראלי ובכך להכשיר את הקרקע ליתר התבססות בסוריה והפחתת האיום של תקיפות אוויריות ישראליות נגדם.
  האם זה יכול להצליח?
  נקווה שמגמה זו נלקחת בחשבון במערכה הישראלית מול איראן ובתיאום הרגיש מול צבא רוסיה בסוריה.

 • מאי 10, 2018 @ 21:15 at 21:15
  Permalink

  כפי שהממשלה אמרה – הם לא יוכלו להתבסס בסוריה
  יעבירו – נחכה לאיזה תקרית כזו או אחרת ואז נשמיד את הטילים ועד כמה דברים על הדרך..
  בדיוק כפי שקרה אתמול בלילה.

  אין מה לחשוש – החשש היחידי הוא מהחלק בתוכנו שפועל לשינוי פני המדינה ממדינה יהודית ציונית למישמש-אירופאי מן "כל-אזרחיה" אליו דוחפים עמותות השמאל שמקבלות המון כסף כולל כספים מיד ערבית. המאבק בין השמאל לימין הוא לא ביבי או לו – מתחת לפני השטח הוא על דמותה של המדינה – ואנו נחושים לקבע את מדינתו כמדינת העם היהודי עם זכויות שוות לאלו שאינם פועלים לקעקע את ישראל.

 • מאי 11, 2018 @ 1:43 at 1:43
  Permalink

  אל תפסיקו. זאת תהיה שטות להפסיק. חיזבאללה מחכה לבחירת נשיא חדש במקום טראמפ ואז יתקוף את ישראל. גרשו את חיזבאללה מלבנון, עכשיו.

 • מאי 11, 2018 @ 9:18 at 9:18
  Permalink

  ישראל במסלול ישיר לקבל טיל שיזעזע את המדינה
  בתרחיש כזה
  אם ביבי לא שולח טילים גרעינים לאירן לכל מקום שיש חשש למתקן גרעיני מקבל טיל
  אם ביבי יוצא פחדן וכנראה אין מנוס מלהחליפו
  במירי רגב הביג מאמא של המדינה

Comments are closed.