מחבל מתאבד בן 22 מקירגיסטאן ביצע את פיגוע ההתאבדות בסט.פטרבורג. ISIS: 'נעלה באש את רוסיה'.

גופי הביטחון הרוסיים פרסמו ביום שלישי 4.4 לפנות בוקר תמונה של החשוד בפיגוע ההתאבדות ברכבת התחתית של סט.פטרבורג. התמונה התקבלה ממצלמות הביטחון שבסביבת תחנת הרכבת.  מדובר בצעיר בן 22  מקירגיסטאן המרכיב משקפים ולבוש במעיל בצבע אדום. לראשו כובע גרב ירוק והוא נושא על גבו תרמיל בו נשא את חומר הנפץ שהתפוצץ ברכבת. מהעובדה שהצעיר צועד לעבר התחנה כאשר אגרופיו קמוצים, מסיקים גופי הביטחון הרוסיים כי מדובר באיש אשר ביצע את פיגוע ההתאבדות.
כבר חודשים רבים רוסיה נמצאת בכוננות עליונה נגד פעולות טרור, לאחר שמידע מודיעיני רוסי הראה כי המטרה העיקרית של ISIS, היא לא פריס, לונדון או בריסל, אלא מוסקבה.
עד כמה  המודעות של דעת הקהל העולמית מרוכזת במתרחש במערב, ופחות במזרח אפםשר היה לראות כאשר רק מעטים שמו לב כי בשבועיים האחרונים התגברו מעשי הטרור ברוסיה.
ב-24 למרס נהרגו ששה חיילים רוסיים בקרב שהתחולל ליד מחנה צבאי רוסי בצ'צ'ניה .
קבוצת חמושים הצליחה להתקרב בחסות ערפל כבד אל מחנה של המשמר הלאומי הרוסי בדרום צ'צ'ניה The National Guard of Russia בניסיון לפרוץ אליו ולבצע בו טבח. החיילים הרוסיים הבחינו בו, ובמקום התחולל קרב. אף אחד מהחמושים לא הצליח לחדור אל המחנה. 
אחת הסיבות להתחדשות הקרבות בצ'צ'ניה, היא העברתם של כמה גדודי צנחנים צ'צ'נים להלחם לצד הכוחות הרוסיים בסוריה. גדודי צ'צ'נים מוצבים עתה ליד דמשק, חמה, והאזור הכורדי אפרין Afrin שליד גבול סוריה עם טורקיה.
הקרב סביב המחנה הצבאי הרוסי היה אות אזהרה ראשון כי מתקרב פיגוע גדול באחת מעריה המרכזיות של רוסיה.
עצם העובדה  כי התקפת הטרור ביום ב' 3.4 ברכבת התחתית של סט. פטרבורג התרחשה כאשר בעיר שהו שני נשיאים, נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, ונשיא בלורוסיה אלכסנדר לוקשאנקו Alexander Lukashenko, היא לא רק הישג של אנשי הטרור, אלא מראה על התרופפות בכוננות של גופי וכוחות הביטחון הרוסיים. ואכן זמן קצר לאחר ההתקפה יצאו שני הנשיאים את העיר. 
גם הבהלה והפאניקה ששררו בעיר בשעתיים הראשונות לאחר הפיגוע שאירע בשעה 14:40 אחה"צ, העידו על כך.
להתקפות הטרור ברוסיה קדמה מערכת תעמולה ארסית של ISIS אשר הגיעה בימים האחרונים לשיא כאשר כרזות הראו את ראשו של ולדימיר פוטין כשהוא חדור כדורים, ואת הקרמלין מתמוטט כאשר מעליו מתנוססת הכתובת 'אנחנו נעלה באש את רוסיה'. "We Will Burn Russia".
עתה ברור, כי מטען חומר נפץ אחד התפוצץ ברכבת שנסעה במרכז העיר בין התחנות סנייה פלושצאד Sennaya Ploshchad ותחנת המכון הטכנולוגי  Tekhnologichesky Institut. מטען נוסף נמצא בתחנת רכבת שנייה. בפיצוץ נהרגו 11 איש ו-50 נפצעו.
כל תחנות הרכבת בעיר נסגרו. הרכבת התחתית בסט.פטרבורג היא כלי התחבורה העיקרי בעיר המונה כ-5 מיליון תושבים. נוסעים בה מידי יום כ-2 מיליון נוסעים. עם שדות התעופה בעיר נסגרו להמראות ונחיתות.

קודם לכן בשעות הראשונות של הפיגוע דיווחנו:

שני פיצוצים, ולפי כמה מקורות רק פיצוץ אחד,  ביום שני 3.4, בשתי תחנות רכבת תחתית בסנט.פטרבורג יש לפחות 10 הרוגים וכ-60 פצועים. פיצוץ אחד או שניים אירעו ברכבת שהייתה בדרכה בין שתי תחנות. נמסר כי באחד המטענים  שהתפוצצו היו כדורי ברזל.
כל תחנות הרכבת התחתית בעיר  נסגרו ופונו מקהל הנוסעים.  יש ידיעות על מטען חבלה נוסף שנמצא בתחנת רכבת נוספת.
נשיא רוסיה ולדימיר פוטין הנמצא בסנט.פטרבורג אמר, עם התקבל הידיעות הראשונות על פיגוע הטרור ברכבת התחתית בעיר השנייה בגודלה ברוסיה ( כ-5 מיליון תושבים), כי עדיין לא ברורה סיבת הפיצוצים וכי כל הכיוונים נבדקים-כולל טרור. הוא הביע תנחומים למשפחות הנפגעים.
מיד לאחר שהתקבלו הידיעות הראשונות על הפיגוע בסט. פטרבורג, הועלתה רמת הכוננות נגד טרור במוסקבה ובערים מרכזיות ברוסיה.

Print Friendly, PDF & Email

13 תגובות עבור “מחבל מתאבד בן 22 מקירגיסטאן ביצע את פיגוע ההתאבדות בסט.פטרבורג. ISIS: 'נעלה באש את רוסיה'.

 • אפר 3, 2017 @ 16:41 at 16:41
  Permalink

  Did the dictator (Putin) think he would carry out mass killings in Syria, Chechnya, Karim, and organizations would not respond?

 • אפר 3, 2017 @ 23:26 at 23:26
  Permalink

  מה לא ברור? מעשה ידיו של פוטין עצמו כדי להסיט את מהמחאות נגדו ברחבי המדינה. אני מהמר שהגורם המבצע הוא אנשיו של רמזאן קדירוב, שליט צ'צ'ניה וחברו הטוב של פוטין

 • אפר 4, 2017 @ 1:55 at 1:55
  Permalink

  אין כרגע שום ראייה משמעותית שזה דעאש

 • אפר 4, 2017 @ 2:41 at 2:41
  Permalink

  It was an inside job.
  Nothing to do with isis, it was all an inside job after the meeting of 26th march and pick up drivers protest.

 • אפר 4, 2017 @ 8:53 at 8:53
  Permalink

  תגובות עלובות של שונאי רוסיה… גועל נפש!
  אם זה קורה בלונדון או פריס אז אתם מצטערים. אם זה קורה ברוסיה או בדונצק אתם אדישים במקרה הטוב.
  טרור זה טרור בכל מקום, ונהרגים שם אנשים חפים מפשע. תנסו להישאר אנשים.
  …….
  תנחומינו למשפחות הקורבנות בסנט פטרבורג בשם העם ישראל

  • אפר 4, 2017 @ 10:32 at 10:32
   Permalink

   אלכס,
   מדוע אתה אומר שונאי רוסיה. בעבר שלטונות רוסיה הטמינו מטענים כנגד אזרחים שלהם, כדי לשחרר מחאה כנגד השלטון. ולכן ההשערה שזה גם כעת, אינה משוללת כל ייסוד. מעבר לזה ברגע שאתה קורא למישהו שמעביר ביקורת של משטרו של פוטין, שונא רוסיה, אתה למעשה מדבר כמו פאאשיסט מצוי. האם פוטין והעם הרוסי חד הם? אתה לא מסוגל לקבל ביקורת כנגד המשטר הרוסי, ולכן אתה רואה בה כביקורת כנגד העם הרוסי.. מדוע אתה לא עושה הפרדה בין שני הישויות הללו. מעבר לזה שברוסיה אין בכלל דמוקרטיה. רוסיה נשלטת ע"י דיקטטורה רקובה. ברוסיה מחוסלים עיתונאים מידי פעם כדבר שבשגרה. אתה בתור אחד יוצא רוסיה (לפחות ע"פ השם), אמור להיות מודאג מהמצב הזה. ולא להגן על שלטון מושחת רקוב ומנוון כזה. אגב, לי זה דווקא נראה בהחלט כמו פיגוע של דאעש. אבל ההשערה שלי לא יותר טובה מההשערה של המגיבים הקודמים, שמדובר במשהו מבפנים. במשטר הפוטיני הכל יכול להיות.

   • אפר 4, 2017 @ 17:13 at 17:13
    Permalink

    מלים כדורבנות

  • אפר 5, 2017 @ 0:37 at 0:37
   Permalink

   סלאבים זה דרעק. אחד העמים השנואים בעולם. אנשים מירשעים ואכזריים גנטית.

   • אפר 13, 2017 @ 23:21 at 23:21
    Permalink

    בטח – בטח! ועוד מי אומר את זה – דויד פיזאנטי!

 • אפר 4, 2017 @ 15:45 at 15:45
  Permalink

  מתחיל להיות מענין כאן

 • אפר 4, 2017 @ 17:09 at 17:09
  Permalink

  לא מאמין שהמשטר הרוסי אחראי לזה, יש מלא אירגונים בסוריה כולל דאע"ש אל קעידה וג'בהת אל נוסרה וכו' שרוצים לסגור חשבון עם רוסיה.
  הרוסים מפציצים בלי רחמים שם אז לא חסר מי שירצה לנקום

 • אפר 4, 2017 @ 18:09 at 18:09
  Permalink

  אני מאוד מקווה שרוסיה וישראל ישתפו פעולה נגד הטרור ערבי ונהפוך להיות בני ברית!!!!!

  • אפר 4, 2017 @ 23:03 at 23:03
   Permalink

   בקצב ההתקדמות בסוריה הוא עוד יהפוך לאוייב…

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות