לפחות 102 הרוגים ולמעלה מ-300 פצועים בסדרה של התקפות טרור ב-8 ערים בעיראק, מהגדולות ביותר שנערכו אי פעם על ידי אל קעידה ביום אחד

המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה: שיטה חדשה של פעולות טרור, הכוללת הפעלת יחידות פשיטה שנעו במכוניות מהירות, וחיסול חיילים, שוטרים, ואנשי ביטחון עיראקיים באמצעות כלי נשק אוטומטיים שצוידו במשתיקי קול, הופעלה בפעם הראשונה על ידי אלקעידה בעיראק, ביום ב' 20 באפריל בגדאד. ההתקפות בבירה העיראקית, היא רק חלק משורה של התקפות טרור שנערכו במשך היום ב-8 ערים ברחבי עיראק.
המקורות הצבאיים וללוחמת טרור של תיקדבקה מדווחים, כי יחידות הפשיטה המהירות הופיעו בעת ובעונה אחת עם עלות השחר ברוב הרבעים של בגדאד, כשהם מתקרבים אל מחסומי הצבא והמשטרה, וכאשר חלונות הרכב נפתחו לבדיקת תעודות הנוסעים, נורתה מהמכונית אש אוטומטית שלא נשמעה. ממכוניות אחרות יצאו תוקפים וירו למוות או פצעו, באותה שיטה, בשאר אנשי הביטחון שאיישו את המחסומים.
מאוחר יותר בבוקר התפוצצו שתי פצצות גדולות ליד תחנות משטרה מרכזיות בבירה העיראקית. התקפות על תחנות משטרה או מטרות ששייכות לשוטרים, כולל בתיהם הפרטיים, היו בערים פאלוג'ה, מערב לבגדאד, מוסול בצפון עיראק, סוואיירה Suwayra , מדרום לבגדאד, ובהילה Hilla במרכז עיראק שם התפוצצו 2 מכונית תופת שהופעלו בשלט רחוק, ומיד כאשר הגיעו למקום יחידות הצלה והתאסף במקום קהל, פוצץ את עצמו מחבל מתאבד בתוכם. התקפות טרור נוספות התרחשו בערים, באלאד Balad, תארמייה Tarmiya, ואיסכנדרייה Iskandriya.
פעולות הטרור באו כתגובה לחיסולם ב- 18 באפריל של שני ראשי אלקעידה בעיראק אבו עמר אלבגדאדי ואבו איוב אלמצרי.
השניים נהרגו במסגרת מבצע משותף של כוחות אמריקאיים וכוחות הביטחון העיראקיים מירי טילים בעת ששהו במבנה בעיר ת'רת'אר, צפונית-מזרחית לבגדאד. גם עוזרו של אבו איוב אלמצרי ובנו של אבו עמר אלבגדאדי נהרגו באותו האירוע.
המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה מציינים, כי עצם העובדה שלקח לאלקעידה בעיראק רק 3 שבועות (22 יום), כדי להתאושש מחיסול מפקדיהם, וכדי לתכנן ולהוציא לפועל התקפה בהיקף כזה, מראה כי האיום של ארגון הטרור הזה בעיראק חזר להיות ממשי.

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות