לפחות 16 בני אדם נפצעו שמונה מהם מירי, 5 מהם פצועים אנוש, בקרון של הרכבת התחתית בניו יורק. מצוד אחר היורה שנמלט

לפחות 16 בני אדם נפצעו, ביום ג' 12.4, שמונה מהם מירי, בתחנה של הרכבת התחתית בניו יורק.
כלי התקשורת המקומיים מדווחים כי האירוע התרחש בתחנה ברחוב ה-36 בשכונת סנסט פארק בשעה 08:30 לפי השעון המקומי (15:30 שעון ישראל). חשוד שפתח בירי היה לבוש בבגדים של פועל בניין או תחזוקה, הדומים לאלה המשמשים את עובדי רשות התחבורה המטרופוליטנית של ניו יורק MTA . אחרי הירי הוא נמלט. לפי עדי ראייה הוא חבש מסכת גז ונשא תרמיל. המשטרה מנהלת מצוד אחריו, וגם יחידות לוחמה בטרור מעורבות בו.
בתמונות שהגיעו מזירת הפיגוע נראו עשן בוקע מאחד הקרונות וכן כתמי דם על הרציף. פצועים נראו שהם מקבלים טיפול מעוברי אורח. רשתות התקשורת המקומיות מדווחות כי תנועת הרכבות באזור נעצרה, וצוות לנטרול פצצות של משטרת ניו יורק הגיע לזירת האירוע. המשטרה קראה לציבור להתרחק מזירת האירוע. עוצר הוטל בבתי ספר סמוכים.
קלייר, שנסעה ברכבת שהותקפה בדרכה למנהטן והייתה עדה לאירוע, סיפרה ל'ניו יורק פוסט': 'שמעתי כל כך הרבה יריות שאיבדתי את הספירה, אני לא יודעת כמה היו. היו הרבה'. היא העידה שראתה את היורה, ותיארה אותו כגבר שחור, בערך בגובה 165 ס"מ, שלבש אפוד כתום וחבש מסכת גז. קלייר ראתה אותו זורק מיכל כלשהו שהיה מוצת בחלקו העליון:
ג'וליאנה פונדה, שעובדת בתחנת הרדיו המקומית WNYC, שהייתה ברכבת בזמן האירוע, והיא סיפרה ששמעה את היריות בוקעות מהקרון הסמוך. 'התגובה של הנוסעים הייתה מעוררת בהלה, כי הם ניסו לברוח אל הקרון שלנו ממשהו שקרה בחלק האחורי של הרכבת. אף אחד מאתנו, בחלק הקדמי, לא ידע מה קורה, אבל אנשים ברחו תוך שהם מסתכלים אחורה, מנסים להידחס קדימה. היו הרבה קולות נפץ, ועשן בקע מקרון אחר'.
לדברי החוקרים, נראה שהתוקף הפעיל מטען כלשהו שגרם לעשן להתפזר ברכבת – ורק אז פתח בירי. ייתכן שמטרתו הייתה להסיח את דעת הנוסעים ולהקשות עליהם לברוח באמצעות העשן. לפי שעה הרקע למעשה עדיין אינו ידוע.

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות