לפחות 16 חיילי קומנדו מצריים הרוגים, בהתקפה משולבת של סלפים על מוצב מצרי ועל כרם שלום. סלפים פרצו לתוך ישראל בנגמ"ש וחוסלו

חיל האוויר הישראלי תקף ביום א' 5.8 שני נגמ''שים שהיו בהם לוחמים סלפים מסיני, פוצץ אותם והרג את הנמצאים בהם, לאחר שהם דהרו לתוך שטח ישראל באזור כרם שלום. נגמ'' אחד ובו לוחמים סלפים כבר חדר לשטח ישראל, כאשר הוא הותקף והושמד על ידי חיל האוויר. צה''ל הפעיל בתקרית גם טנקים וארטילריה.
הלוחמים הסלפים, שחלקם תושבי סיני ופלסטינים, תקפו קודם לכן את מוצב 'כיכר תחריר' של הקומנדו  המצרי מול כרם שלום. בהתקפה נהרגו לפחות 15 חיילי קומנדו  מצרים, ורבים נפצעו. החמושים הסלפים חדרו למוצב כאשר הם מפוצצים בתוכו מכונית תופת. הם השתלטו על נגמש''ים ונשק כבד מצרי שהיה במקום, ולקחו אתם בנסיגתם מספר לא ידוע של חיילי קומנדו חטופים. לאחר מכן הפנו שניים מהנגמ''שים לעבר גבול ישראל.
המקורות ללוחמת הטרור של תיקדבקה: זו הפעם הראשונה שמספר גדול כל כך של חיילים מצרים נהרג בהתקפה של אל קעידה בסיני. זו גם הפעם הראשונה בה קבוצות  הסלפים, ביניהם אנשי אל קעידה בסיני, החליטו להגיב בפעם הראשונה על פעולה צבאית ישראלית ברצועת עזה, בתקיפה של מטרות צבאיות מצריות לאורך גבול ישראל-מצרים מתוך מטרה לערער, את אחיזתם של צבא וכוחות הביטחון המצריים, וגם של צה''ל באזור הגבול שבין שתי המדינות.
זמן קצר לפני כן, נמסר על ירי  מסיבי של עשרות טילים ופצצות מרגמה בלילה, לעבר אזור שטח המועצה האזורית אשכול. תושבים המתגוררים באזור הונחו לא לעזוב את בתיהם. אין נפגעים. טנקים של צה''ל השיבו אש לעבר מקורות האש הפלסטינית. הירי הזה בא לאחר שכלי טיס של חיל האוויר תקף ביום א' בצהרים, שני רוכבי אופנוע ברפיח. לפחות פלסטיני אחד, פעיל וועדות ההתנגדות העממית נהרג.  צה''ל: השניים תכננו פיגוע בגבול ישראל מצרים.  הפלסטיני השני שנפצע השתתף בתכנון וביצוע הפיגוע בגבול ישראל-מצרים  בעובדי קבלן ישראליים בגדר המערכת ב-18 ביוני, בו נהרג ישראלי אחד.  בשעות הערב התפוצץ טיל קסאם שנורה מהרצועה ליד קיבוץ בשער הנגב. אין נפגעים

 

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות