לפחות 2 הרוגים ופצועים בפיגוע ירי ורימוני יד ביום הכיפורים ליד בית הכנסת בעיר האלה Halle בגרמניה, חמושים נכשלו מלפרוץ לבית הכנסת

לפחות שני הרוגים וכמה פצועים בפיגוע ירי  ורימון יד ביום הכיפורים  ליד בית הכנסת בעיר האלה Halle במזרח גרמניה.  עדיין לא ברור באם הנפגעים  הם מתפללים יהודים שבאו לבית הכנסת ביום הכיפור.
לפי כמה ידיעות לפחות שני חמושים פתחו באש על הכניסה לבית הכנסת בזמן שהתגודדו שם מתפללים, וזרקו רימוני יד לעבר בית הכנסת. כמה ידיעות מוסרות כי הרימון נזרק על בית קברות יהודי הנמצא בקרבת המקום. ידיעות אחרות מוסרות, כי הרימון נזרק מתוך בית הקברות, אולם הוא לא התפוצץ.
ראש הקהילה היהודית בעיר מקס פריבורטצקי  Max Privorotzki אמר, כי החמושים ניסו להתפרץ לבית הכנסת אולם הונסו מהמקום על ידי השומרים.
לפי ידיעות אחרות, החמושים פתחו באש, כנראה לאחר שנכשלו להיכנס לבית הכנסת  לעבר בר קבב הנמצא מול בית הכנסת. אחד מהאנשים שהיו בבר נהרג. לפי הדיווחים האלה החמושים ניסו להשתלט על מונית ולברוח באמצעותה אולם נהג המונית ואשתו ניסו להבריח אותם. המתנקשים פתחו באש ופגעו באשת הנהג.
המתנקשים נמלטו במכונית לעבר העיר הסמוכה לייפציג Leipzig, וכחות הביטחון הגרמניים פתחו במצוד גדול אחריהם.
עדי ראייה לפיגוע מוסרים, כי מדובר לפחות בשני חמושים שחבשו כובעי פלדה שהיו לבושים מדי הסוואה צבאיים ונשאו אתם כמה כלי נשק.
כוחות ביטחון גרמניים רבים חשו לאזור בית הכנסת והאזור כולו נחסם לתנועה. תושבים באזור נצטוו שלא לצאת עד להודעה חדשה מבתיהם. השלטונות גם סגרו את תחנת הרכבת המרכזית בעיר ותנועת הרכבות מהעיר ואליה נפסקה.
מאוחר יותר נמסר, כי בידי המשטרה הגרמנית מצוי עצור אחד, אולם לא נמסר באם הוא קשור לפיגוע הירי.
במקביל, נמסר גם על חילופי יריות בעיר לאנדסברג Landsberg  המרוחקת כ-15 ק"מ מהאלה. עדיין לא ברור אם מדובר באירוע ירי נוסף, או בחילופי אש שהיו בין כוחות הביטחון הגרמניים והמתנקשים שנמלטו  מאזור בית הכנסת.    


Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות