לפחות 35 הרוגים בהתפוצצות מחבל מתאבד בנמל התעופה המרכזי של מוסקבה דומודאדובו

פיגוע טרור ביום ב' 24.1 אחה''צ בשעה 3:45 בשדה התעופה המרכזי של מוסקבה דומודאדובו Domodedovo, שם פועלות רוב החברות התעופה הזרות, כולל האירופאיות והאמריקנית המקיימות טיסות למוסקבה וממנה. מחבל מתאבד התפוצץ ליד מסוע קבלת המזוודות באולם הנוסעים של הטיסות הבינלאומיות. יש לפחות 35 הרוגים, ו-130 פצועים. אין עדיין מידע האם המחבל המתאבד הגיע באחד המטוסים, או שהצליח להיכנס לאולם הנוסעים ולהתפוצץ לידם. אחת ההשערות היא כי מדובר בעובד של נמל התעופה שביצע את הפיגוע. המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה מציינים כי זו פעם ראשונה שאנשי טרור, כנראה מצפון הקווקז, מבצעים פיגוע באזרחים זרים ברוסיה.
תחילה אמר דובר שירותי הביטחון הרוסיים כי 'מקור הפיצוץ איננו ידוע', אולם לאחר זמן קצר הודיע הדובר כי באזור הפיצוץ נמצאו רסיסים וכדוריות ברזל המעידים על פיגוע התאבדות. נשיא רוסיה דימטרי מדבדב, אמר בשידור טלוויזיה כי ההתקפה ההתאבדות הייתה מעשה טרור.
ביום ב' בערב פרסמו שלטונות הביטחון הרוסיים קלסתרונים של 4 מתאבדים נוספים, ביניהם אישה אחת, אחריהם נערך מצוד באזור מוסקבה. השלושה הגיעו לבירה הרוסית מהקווקז. לפי הידיעה המצוד אחר המתאבדים נמשך מיום א' 23 בלילה.
פיגוע ההתאבדות האחרון במוסקבה היה במרס 2010, כאשר שתי נשים דגאסטאן Dagestan, פוצצו עצמן בשתי תחנות מרכזיות של הרכבת התחתית במוסקבה. בפיגוע בשנה שעברה נהרגו 40 איש. מיד לאחר הפיגוע בדומודאדובו Domodedovo, הוכרז מצב הכן בכל שדות התעופה ותחנות הרכבת התחתית בבירה הרוסית.
במקביל, נמסר ביום ב' אחה''צ בלונדון, כי מטוס נוסעים שלא זוהה נחת בנמל התעופה סטנדסטד Stansted כשהוא מלווה במטוסי קרב בריטיים. במטוס, שהיה צריך לנחות בנמל היתרו בלונדון אירע אירוע ביטחוני עליו לא נמסרו פרטים. הפרט היחיד שנמסר היה כי הטייסים חשו עצמם מאוימים על יד אזרח בריטי. כוחות משטרה שעלו על המטוס עצרו לפחות אדם אחד.
 


 

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות