לפחות 60 הרוגים, ולמעלה מ-250 פצועים בפיגוע של הטאליבן באיסלמאבאד.

תיקדבקה:מקורות מודיעין פקיסטנים: הפיגוע במלון 'מריוט' באיסלמאבאד, נועד לפגוע בנשיא וראש ממשלת פקיסטן שעמדו להגיע למלון, ובקבוצת קצינים של סוכנות הביון המרכזית האמריקנית ה-CIA, שהתאכסנה במלון. לפחות 60 הרוגים, ולמעלה מ-250 פצועים. הטאליבן לקח אחריות.
פיגוע התאבדות באמצעות מכונית תופת, כנראה הגדולה ביותר שפוצצה אי פעם בפקיסטן, גרמה בשבת 20.9, להתפוצצויות גדולות בתוך מלון 'מריוט' במרכז איסלמאבאד, בירת פקיסטן. בבית המלון פרצו דליקות שהתפשטו לכל 4 קומות המלון. השלטונות הפקיסטנים: אנשים רבים נוספים לכודים בקומות העולות באש.
באולם היכן שנשיא וראש ממשלת פקיסטן היו צריכים להגיע כדי להשתתף בסעודת שבירת צום הרמאדאן, התקרה התמוטטה, מעוצמת ההתפוצצות, ומאות אנשים נלכדו, או נפגעו.
הפיגוע בא מספר שעות לאחר שהנשיא החדש של פקיסטן אסיף עלי זרדארי Asif Ali Zardari, בעלה של בנזיר בוטו שנרצחה במרס השנה, נשא נאום לאומה, בה הזהיר כוחות זרים מפני פגיעה בריבונות ארצו, והבטיח להלחם בטרור.
המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה מציינים, כי משפחת בוטו נחשבת בעיני אל קעידה והטאליבן, אויב מרכזי שיש להיפטר ממנו, וכי הם לקחו את האחריות גם על רציחתה של בנזיר בוטו.
אולם זו לא הבעיה היחידה העומדת בפני הנשיא החדש אסיף עלי זרדארי.
ההתקפות האמריקניות ההולכות ומתגברות על ריכוזי אל קעידה והטאליבן, הנמצאים בתוך פקיסטן באזורי הגבול שלה עם אפגניסטן, מביאים גורמים רבים בפקיסטן להזדהות עם אל קעידה והטאליבן, ולהצטרף ללחימתם באמריקנים, ובגורמים הפקיסטנים התומכים במערב. פקיסטנים רבים שואלים את עצמם, האם אנו נמצאים במלחמת אזרחים פקיסטנית, או במלחמה אמריקנית?
המקורות המודיעיניים שלנו מדווחים כי סיבוך נוסף הוא התמיכה החשאית של אלמנטים בתוך המודיעין הצבאי הפקיסטני ה-SIS באל קעידה והטאליבן.
רק בשבוע שעבר ביקר באיסלמאבאד ראש המטות המזוינים האמריקנים האדמירל מייק מולן, ביקור 5 במספר תוך השנה האחרונה, כדי לדון בשיתוף הפעולה האמריקני-פקיסטני במלחמה בטרור. מולן סיכם עם ראשי השלטון והצבא הפקיסטני כי עשרות מדריכים אמריקנים ללוחמה בטרור, יגיעו בקרוב לפקיסטן, כדי לאמן את הכוחות הפקיסטנים. הפיגוע בשבת במלון 'מריוט' הייתה התשובה של אל קעידה, והטאליבן, להגדלת הנוכחות הצבאית האמריקנית באיסלמאבאד.

Print Friendly, PDF & Email