לפחות 11 הרוגים ו-6 פצועים כאשר חמוש פתח באש בבית הכנסת עץ החיים בפיטסבורג פנסילבניה. החמוש צעק: 'כל היהודים חייבים למות'

חמוש פתח, בשבת 27.10, באש בבית כנסת 'עץ החיים'  Tree of Life Congregation synagogue בפיטסבורג פנסילבניה בשעה שנערכה בו תפילת שבת. מספר מקורות מדווחים, כי יש 11 הרוגים ולפחות 6 פצועים מבין המתפללים. שלושה פצועים נוספים הם קציני משטרה שניסו לעצור את החומש כאשר הוא פתח עליהם באש. מכמה חלקים של הבניין נראו אנשי ביטחון כשהם מוציאים מתפללים מהבניין.
החמוש התבצר בקומה השלישית של בית הכנסת, וכי משם נשמעות יריות. החמוש פרץ לבית הכנסת הנמצא באזור סקווירל היל Squirrel Hill   כשהוא צועק 'כל היהודים חייבם למות' All Jews Must die.
החמוש זוהה כרוברט באוור Robert Bowers, תושב פיטסבורג בן 46, נמצא עתה בחקירה של כוחות הביטחון האמריקנים.
החשוד בהתקפה וברצח היה מצויד ברובה חצי-אוטומטי 
semi-automatic rifle, ושלושה אקדחים.  
נשיא לשעבר של בית הכנסת מייקל אייזנברג אמר, כי בשבתות אין שמירה בכניסה לבית הכנסת וכל אחד יכול להיכנס למקום בצורה חופשית. שמירה  משטרתית מוצבת  במקום רק בתקופת חגי ראש השנה.
לדבריו, החמוש נכנס לחדר בו נערכה תפילה בה השתתפו בין 30 ל-40 מתפללים.
בית הכנסת 'עץ החיים' הוא בית הכנסת הקונסרבטיבי הגדול ביותר באזור והוא פועל כבר 150 שנה.
משטרת ניו יורק: כל היחידות המיוחדות של כוחות הביטחון בעיר הועמדו במצב כוננות ומקיפות את כל בתי הכנסת והמוסדות היהודיים בעיר
בעקבות הירי  בבית כנסת 'עץ החיים'  הודיעה משטרת ניו יורק, כי הכריזה על כוננות בכל היחידות המיוחדות של כוחות הביטחון בעיר. ההודעה אומרת, כי הכוחות נשלחו לכל בתי הכנסת והמוסדות היהודים בעיר במטרה להגן עליהם מפני התקפות אפשריות.
נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ אמר, כי יכול להיות שהאסון היה נמנע באם בכניסה לבית הכנסת הייתה מוצבת שמירה. הנשיא הוסיף ואמר, כי כל מי שביצע את הפשע הזה ישלם את מלוא המחיר עבורו.
גם נשיא המדינה ראובן ריבלין התייחס לאירוע הירי ואמר, כי 'תפילותינו ודאגתנו העמוקה נתונים למתרחש בפיטסבורג. ליבנו ומחשבותינו עם משפחות הנרצחים ואנו מתפללים להחלמתם המהירה של הפצועים. אני סמוך ובטוח כי כוחות הביטחון ורשויות החוק בארצות הברית יחקרו את האירוע המחריד ביסודיות וימצו את הדין עם הרוצח הנפשע'.

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות