לפחות 8 פצועים ממטחים של טילי 'גראד' וקסאם על ערי הדרום והשפלה. 12 פלסטינים הרוגים מתקיפות צה"ל ברצועה


כ-80 טילי 'גראד' וקסאם התפוצצו בערי ויישובי דרום ישראל, בליל שבת ובשבת לפנות בוקר 10.3, בתגובה  על שצה''ל חיסל את  מזכ"ל ועדות ההתנגדות העממית, זוהיר אל-קייסי שהיה ממתכנני הפיגוע בכביש מס' 12 באוגוסט 2011, בו נהרגו 8 ישראלים, ואת מוחמד אחמד אל-חנני, ששוחרר בעסקת שליט.
מהירי נפצעו 8 אנשים.
פועל תאילנדי נפצע קשה, ושני פועלים  נוספים בינוני וקל, נפצעו בחבל אשכול מטיל קסאם.  שני אנשים נפצעו קל בתאונת שרשרת באשדוד שנגרמה עקב נפילת טיל 'גראד', ועוד שלושה נפצעו קל לאחר שמעדו בזמן שניסו להגיע למרחבים מוגנים.
טילים התפוצצו, בבאר שבע, אשקלון, קריית מלאכי, נתיבות, אופקים, אשדוד, גן יבנה, נתיבות, כפר עזה, יישובי חבל אשכול, ושער הנגב. צה''ל ניסה לבלום את ירי הטילים בשני אמצעים, מערכת היירוט 'כיפת ברזל', ותקיפות של חיל האוויר על חוליות שיגור, בהן נהרגו לפחות שמונה מחבלים, כולם אנשי הג'יהאד האיסלמי. ביחד עם שני המחבלים שחוסלו, מגיע מספר ההרוגים הפלסטינים לעשרה.
מערכות 'כיפת ברזל' יירטו כ-15 טילי 'גראד',  מעל באר שבע ומעל אשדוד. בסה''כ יירטו מערכות 'כיפת ברזל'  כ-20 אחוז מהטילים שנורו. צה''ל לא מסר הסבר לשיעור הנמוך של היירוט.
הג'יהאד האיסלמי,
אשר לקח על עצמו את התפקיד להגיב ולהבעיר את השטח, למרות שאנשיו לא הותקפו או נפגעו בתחילת סבב ההתנגשות הצבאית הנוכחית, הודיע כי 'הרגיעה מתה', וכי התקפת והפגזת היישוביים הישראליים תימשך. ארגון הוועדות העממיות, הודיע כי  יגיב באופן ש'יזעזע את האויב הציוני'. דובר החמס ברצועה, איסמעיל רדואן, אמר בתגובה לחיסול כי זכותו של העם הפלסטיני להגן על עצמו, אולם עד שבת לפנות בוקר, החמס נמנע מלקחת חלק בירי, אם כי נראה כי חלק מהטילים שנורו הוצאו ממאגרי הטילים שלו.
הצפי בצה''ל היא להתגברות הירי בשבת 10.3,
וזו הסיבה מדוע  התושבים ביישובי עוטף עזה נתבקשו להישאר בלילה  במרחבים המוגנים. תושבי הערים נתבקשו להימצא ליד המרחבים המוגנים. כל אירועי פורים שעמדו להערך בשבת באזור בו מתגוררים כ-1 מיליון ישראליים  בוטלו. פיקוד העורף הודיע כי מותר לקיים אירועים מצומצמים בהם ישתתפו מבוגרים רק במקומות סגורים. אסור לקיים אירועים בהשתתפות ילדים.  כביש מס' 12 לא ייפתח  היום לתנועה ויישאר סגור מחשש לפיגועי תגובה שיבואו מרצועת עזה, דרך צפון חצי האי סיני.
 

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות