לפי המדגמים: ניצחון לנתניהו ול'ליכוד': קיבלו 36 מושבים. גנץ ו'כחול לבן' קיבלו 33 מושבים. גוש הימין 59 מושבים. גוש מרכז שמאל: 54 מושבים

אם תוצאות המדגמים בסיבוב הבחירות לכנסת מס' 3, שנערכו ביום שני 2.3 נכונות, מדובר בניצחון גדול של ראש הממשלה בנימין נתניהו ושל 'הליכוד'. לפי המדגמים ל'ליכוד' יהיו לפחות 36 מושבים בכנסת. מפלגת 'כחול לבן' השיגה רק 32 מושבים.
'הרשימה המשותפת' קיבלה 14 מושבים, ש"ס 10, ישראל ביתנו 8, מר"צ-העבודה 8 מושבים,  ימינה 7 מושבים. לפי התוצאות האלה גוש הימין בראשות נתניהו קיבל 59 מושבים, ואילו גוש מרכז-שמאל קיבל רק 54 מושבים.
שלוש מערכות בחירות במשך שנה אחת הביאו לבסוף את הבוחר הישראלי לידי הכרעה ברורה.
אם תוצאות אלו תשארנה עד לסיום ספירת הקולות, כולל קולות החיילים, הרי שבנימין נתניהו יוכל להרכיב ממשלה חדשה ולעמוד בראשה.
בהתחשב בכך כי נתניהו התחיל את מערכת הבחירות במצב של נחיתות כאשר כל המשאלים מנבאים לו כישלון, כאשר חלק מחברי מפלגתו-הליכוד ובראשם ח"כ גדעון סער מסבירים כי אין לו כל סיכוי להרכיב ממשלה-אפילו אם הוא ינצח בבחירות כלליות, ומול תקשורת עוינת, ושלושה כתבי אישום באשמת שוחד והפרת אמונים תלויים נגדו, הצליח נתניהו עוד פעם נוספת לחולל מהפך אישי-פוליטי. אין ספק כי מדובר בהישג חסר תקדים.
נתניהו הצליח לעורר כרבע מיליון ישראליים שלא הלכו להצביע בשני סיבובי הבחירות הראשונים לצאת מאדישותם ולבוא להצביע עבורו ועבור הליכוד. לעומתו, בכל סיבוב בחירות נוסף בני גנץ והנהגת 'כחול לבן' הפסידה חלק מקולות שניתנו לה כאשר היא נכשלת בלהעביר קולות של בוחרים חדשים שייבחרו בה.
גם היומרה של מנהיג ישראל ביתנו אביגדור ליברמן כי הוא יהיה הגורם המכריע בהקמת ממשלה חדה התבררה כריקה מתוכן. נתניהו יכול במצב כזה להרכיב ממשלת ימין ללא תמיכה שלו.   

Print Friendly, PDF & Email