לפנות בוקר הותר לפרסום, כי בקרבות ביום ד` בעיטא א- שעב, נהרג חייל צה"ל סמל עדי כהן, בן 20 מחדרה, ו-5 חיילים נפצעו מהם שניים קשה. ביום ג` נהרגו בקרבות שהתחוללו במקום 3 חיילי צה"ל ו-25 נפצעו. אחר הצהרים ב-16:30 הפסיקה הטלוויזיה של חיזבאללה `אל מנאר` את שידוריה והודיעה כי בעוד כמה דקות עפולה תופגז בטילים. 10 דקות לאחר מכן ב-16:40 הופגזה עפולה ב-7 טילים ארוכי טווח. כמה דקות לאחר מכן ב-16:44 המשגרים שירו את הטילים הושמדו על ידי חיל האוויר הישראלי. הטילים התפוצצו בכניסה הצפונית לעיר. כתוצאה מההפגזה הודיע פיקוד העורף לתושבי עפולה, נצרת, נצרת עילית, ועמק יזרעאל, לשהות מעכשיו במקלטים ובמקומות מוגנים. הרוג ישראלי בקיבוץ סער ליד נהריה, ממטח הטילים הכבד ביותר שחיזבאללה ירה מאז התחלת המלחמה. יש למעלה מ-120 פצועים לפחות אחד מהם במצב קשה, 5 במצב בינוני. עד אחה"צ נורו כ-200 טילים. טילים של חיזבאללה התפוצצו בפעם הראשונה במלחמה באזורי הגלבוע וג`נין בגדה מערבית. נורו 3 טילים פאג`ר 5 או 302 מ"מ. חיזבאללה: הטיל שנורה לעבר הגדה המערבית הוא מסוג `חייבר` 1. חיזבאללה הפגיז גם את רמת הגולן. כל אזור צפון המדינה בקו מעכו שלחוף הים התיכון ועד בית שאן דרומית לכינרת, נראה כמו שדה קרב גדול. בתים בוערים או פגועים קשה. שטחים בתוך היישוביים ומחוצה להם עולים באש. שכונות ורחובות הרוסים.

בלעדי ומיוחד למקורות הצבאיים של תיקדבקה: קצינים בכירים בצה"ל: פעולת פשיטה אחת של כוחות מיוחדים שתהייה מוצלחת ככל שתהייה, כמו הפעולה ביום ג` בלילה בבעל בק, איננה יכולה לשנות את המצב הבסיסי בשדה הקרב. `שרשרת של פעולות כאלה היו צריכות להעשות בשלושת הימים הראשונים של המלחמה, במטרה להוציא את חיזבאללה משווי משקלו, ולא לאחר 21 של לחימה שבינתיים לא השיגה את מטרותיה`. גוברת הביקורת בצה"ל על צורת ניהול המלחמה על ידי פיקוד צפון. הרמטכ"ל רב אלוף דן חלוץ: מטרת הפעולה בבעל בק היה לאותת לחיזבאללה כי צה"ל מסוגל לפעול בכל חלקי לבנון. בעתיד תבדק האפשרות לפעול בעומק של ביירות. המקורות הצבאיים שלנו מדווחים, כי צבא סוריה עבר ביום ג` ממצב של כוננות עליונה, למצב של גיוס כללי, ותגבור הקווים הסוריים מול רמת הגולן, ולבנון. בשעות האחרונות החלו הסורים להעביר תגבורות של יחידות, טנקים וטילים נוספים ממרכז סוריה אל עבר רמת הגולן.
קודם לכן דיווחנו: כוחות מיוחדים גדולים של צה"ל הונחתו בלילה בעיירה השיעיית שרייפה מערבית לבעל בק. הכוחות נעו בחסות החשיכה אל בנין בית חולים הנקרא `דאר אל חיכמה`. מסביב לבית החולים ניטשו בלילה קרבות עזים.
מקורות לבנונים מוסרים כי בבית החולים נמצאו אותה שעה כמה מפקדים בכירים של חיזבאללה שבאו מביירות והפכו את בית החולים למפקדה שלהם. מקורות אחרים מוסרים כי בבית החולים היה בעת ההתקפה מפקד כוחות חיזבאללה בבקעה מוחמד יאזבק , וכל אנשי המטה שלו. הכוח המיוחד לכד כמה מאנשי חיזבאללה והעביר אותם במסוקים לישראל. מצה"ל נמסר כי הכוח הרג כמה מאנשי חיזבאללה, והעביר כמה מהם ארצה. הפעולה בוצעה ללא נפגעים ישראליים.
קודם לכן דיווחנו:
כוח הצנחנים שנכנס ביום שני בלילה לכפר עיתא אל-שעב בגזרה המערבית, מצא את עצמו לכוד באותו סוג של מארב שהושם בשלבים קודמים של המלחמה לכוחות צה"ל במארון א-ראס ובבנת ג`בייל. ביום שלישי בבוקר פתח כוח של חיזבאללה שהתבצר בבית הספר המקומי לעבר הצנחנים בירי טילים ורקטות. קצין ושני לוחמי צה"ל נהרגו, 25 נפצעו. המקורות הצבאיים שלנו מוסרים למרות התוצאות הקשות של הקרב בעיתא אל-שעב, ולאחר 21 ימי לחימה, מתכונן צה"ל בלילה ולפנות בוקר לפתוח במתקפה גדולה על כוחות חיזבאללה בחלקים שונים של לבנון ועל מערך הטילים שלהם. לקראת חצות החלו להגיע ידיעות ראשונות על הנחתת כוחות של צה"ל מהאוויר באזור בעל בק, על התגברות התקפות חיל האוויר על מטרות חיזבאללה במזרח לבנון, ועל הפגזות כבדות של ספינות חיל הים. חוגים צבאיים בכירי מתארים מתקפה זו גדולה ביותר `וכניסיון האחרון של צה"ל ליצור את התנאים המתאימים להצבתו של כוח רב-לאומי בדרום לבנון`.

Print Friendly, PDF & Email