לקראת ההכרעות בנושאי צפון קוריאה ואיראן, החליט נשיא ארה"ב דונלד טראמפ לדחות למועד בלתי ידוע את יוזמת השלום בין ישראל לפלסטינים

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ החליט לדחות למועד בלתי ידוע את יוזמת השלום האמריקנית בין ישראל לפלסטינים. המדובר בדחייה של לפחות עד שנה הבאה 2019, או אפילו 2020.
המקורות של תיקדבקה מוסרים בלעדית, כי זה היה המסר העיקרי שהעביר, ביום ג' 13.3,  שליחו המיוחד של נשיא ארה"ב למזרח התיכון ג'ייסון גרינבלט Jason Greenblatt, לשורה של נציגי מדינות מזרח תיכוניות שהגיעו לבית הלבן להשתתף בכינוס מיוחד על רצועת עזה. 
המסר לא נמסר באורח רשמי בעת הכינוס, אלא בשיחות שניהל גרינבלט עם נציגים ישראליים וערבים במסדרונות הבית הלבן מחוץ לאולם הוועידה.
כאשר גרינבלט נשאל מה יהיה אורך הדחייה, ומתי הנשיא ישקול שוב באם להעלות את התוכנית על סדר היום המדיני המזרח תיכוני, הוא השיב 'מדובר בדחייה שלפחות של שנה אם לא יותר'.
המקורות שלנו מוסרים, כי גרינבלט דיבר על הדחייה הזו עם הנציגים הישראליים שהגיעו לבית הלבן, ועם הנציגים הסעודים, המצרים, ומאיחוד נסיכויות הנפט ה-UAE.
בדבריו הדגיש גרינבלט, כי הכנת תכנית השלום האמריקנית כמעט הושלמה, והיא כוללת מספר פרקים ונספחים העוסקים בכל הנושאים בהם הישראלים והפלסטינים היו רוצים לדון ביניהם. אולם, לדבריו, נשיא ארצות הברית טראמפ החליט שזה לא הזמן המתאים לפרסם את התוכנית וזה גם לא הזמן המתאים להתחיל לדון בפרטיה.
גרינבלט הבהיר, כי אין שינוי בעמדה האמריקנית בנושא העברת השגרירות האמריקנית מתל-אביב לירושלים, וכי ההעברה זו תתבצע כמתוכנן ב-14 למאי.
המקורות של תיקדבקה מציינים, כי החלטת הנשיא טראמפ לדחות את הדיוניים בתוכנית השלום הישראלית-פלסטינית, באה כמה ימים ספורים בלבד לפני הגעתו של יורש העצר הסעודי הנסיך מוחמד בין סאלמן MbS, ב-19 למרץ, לפגישה עם הנשיא טראמפ.
בכך הוריד את הממשל את הנושא הישראלי-פלסטיני מסדר היום של שיחותיו עם הסעודים.  כמו כן נראה, כי טראמפ קיבל את ההחלטה הזו לאור ההחלטות המכריעות שהוא עומד לקבל בשבועות הקרובים בנושאי הגרעין והטילים הבליסטיים הצפון קוריאנים והאיראנים.

Print Friendly, PDF & Email

3 תגובות עבור “לקראת ההכרעות בנושאי צפון קוריאה ואיראן, החליט נשיא ארה"ב דונלד טראמפ לדחות למועד בלתי ידוע את יוזמת השלום בין ישראל לפלסטינים

 • מרץ 15, 2018 @ 14:28 at 14:28
  Permalink

  ברוך השם

 • מרץ 15, 2018 @ 19:03 at 19:03
  Permalink

  לדעתי בלבד יש סיכוי למלחמה עם הפלסטינים בקרוב מאוד בגלל סיבה פשוטה מאוד!!!!
  הטורקים יעשו לכורדים באפרין רצח עם ופשעי מלחמה כמו שעשו ל 1.5 מיליון ארמנים ו 750000 אשורים לפני 100 שנה, ולכן הם צריכים שקט תעשייתי, בשביל זה יש להם את הפלסטינים הם יגרמו למלחמה גדולה בין ישראל לפלסטינים וכל העולם בהתנדבות יתעלם מהשואה של הכורדים!!!!
  כמובן כל מה שכתבתי זה ניחוש בלבד!!!!

 • מרץ 17, 2018 @ 20:26 at 20:26
  Permalink

  ולמה לא אומרים שטראמפ פשוט מחכה שאבו מאזן יתפגר ? הוא הבין כבר עם אבו מאזן לא יקרה כלום. אבו מאזן לא יפרוש עם סמל של בוגד סביב ראשו.

Comments are closed.