לקראת חג הפסח, והאפשרות כי ישראל תתקוף את מתקני הגרעין האיראנים, הכינה משטרת ניו יורק NYPD, תוכנית חירום וכוחות תגובה מיוחדים למקרה של התקפת טרור של גורמים מוסלמיים, ביניהם חיזבאללה, על מטרות יהודיות וישראליות בעיר.

תיקדבקה: לקראת חג הפסח, והאפשרות כי ישראל תתקוף את מתקני הגרעין האיראנים, הכינה משטרת ניו יורק NYPD, תוכנית חירום וכוחות תגובה מיוחדים למקרה של התקפת טרור של גורמים מוסלמיים, ביניהם חיזבאללה, על מטרות יהודיות וישראליות בעיר.
מקורות במשטרת ניו יורק מוסרים כי תוכנית זו הופעלה בעיר בפעם הראשונה כבר בפברואר 2008, מיד לאחר חיסולו של עימד מורנייה בדמשק. כן מסרו מקורות ב-NYPD, כי הם מודעים לכך שגורמים מוסלמיים קיצונים עורכים תצפיות על מוסדות יהודיים וישראליים במטרה להכשיר את הקרקע לפיגועי טרור.
את הפרטים האלה, מסר ביום ו' 3.4, מיטץ' סילבר Mitch Silber, איש מודיעין בכיר של משטרת ניו-יורק. סילבר אמר: במקרה של איזה שהיא פעולת תגמול (מצד האיראנים או גורמים מוסלמיים), יש לנו (ל-NYPD) תוכנית שיושמה תוך שעות מאז שנודע כי הוא (עימד מורנייה,) נפגע.'ציטוט המקור: Just in case there was some kind of retaliation in New York, we had an operational plan that was implemented within hours of knowing he was hit.
הדברים נאמרו בעת תדריך שניתן לכתבי משטרה בעיר לקראת שבוע חג הפסח.
מקורות משטרת ניו יורק אמרו,כי אין התרעות ממוקדמות על פיגועים אפשריים בתקופת החג בניו יורק, אולם המשטרה עוקבת אחר כל סימן כי קבוצות קיצוניות, כמו חיזבאללה, יכולות לתקוף את האוכלוסייה היהודית של העיר, שהיא הריכוז הגדול ביותר של יהודים מחוץ לישראל. ציטוט המקור: the NYPD… has kept a constant eye on militant groups like Hezbollah for signs they might attack the largest Jewish population outside of Israel.
מיטץ' סילבר אמר לעיתונאים, כי המתיחות בין ישראל לאיראן הביאה את ה-NYPD, 'להתכונן לכל פעולת תגמול (איראנית) שיכולה להתרחש במערב, אבל במיוחד בניו יורק'. ציטוט המקור:
The tension has prompted the NYPD to prepare for any retaliation that might happen within the region but more specifically in the West, and more specifically New York City, Silber said.
ראש משטרת ניו יורק ריימונד קליי Raymond Kelly, אמר בתדרוך לקראת שבוע הפסח, 'כי 7 שנים לאחר פיגועי 9/11, אנחנו יודעים, כי לוחמה נגד טרור היא עתה חלק בלתי נפרד מהמשימות שלנו'.
משטרת ניו יורק תציב כוחות מיוחדים, כולל 'צוותי הרקולס' Hercules Teamsחמושים, שהם יחידת העילית של ה-NYPD למלחמה בטרור, ליד בתי כנסת, מרכזים קהילתיים יהודיים, ומשרדים דיפלומטיים ישראליים. ציטוט המקור:
the NYPD to put together a response plan that includes deploying extra officers, including heavily armed Hercules Teams, to synagogues, Jewish community centers and Israeli diplomatic offices.

Print Friendly, PDF & Email