לראש צוות הפיקוד והנקמה של אל קעידה, סייף אל עדאל, קשרים הדוקים עם המודיעין האיראני

חוגים המקורבים לאל קעידה הודיעו ביום ד' 18.5, כי עד אשר ייבחר יורש קבוע לאוסמה בן לאדן, מונה קצין המבצעים הראשי של הארגון הטרור, סייף אל עדאל, 'חרב הצדק' בן ה-55-50, למלא את מקומו. המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה מציינים, כי מינוי זה נועד לאותת כי אל קעידה תתרכז עכשיו בביצוע פיגועי נקמה, שהם המומחיות המבצעית של סייף אל עדאל. עוד מוסרים המקורות שלנו כי סייף אל עדאל הועמד על  ידי מועצת השורא של אל קעידה בראש מטה של שלושת אנשי המבצעים המרכזיים של אל קעידה עליהם הוטל לנקום את חיסולו של בן לאדן על ידי האמריקנים ב-2.5 בפקיסטן. יתר שני חברי המטה, אתם לסייף אל עדאל קשרים מבצעיים הם: מוחמד אליאס קשמירי Mohammad Ilyas Kashmiri, ועדנאן אל שוקריג'ומעה Adnan G. El Shukrijumah. קשמירי הוא המפקד של בריגאדה מס' Brigade 313, שהיא הזרוע המבצעית של אל קעידה בקשמיר ובהודו. ואילו שוקריג'ומעה הוא הנושא היום את התואר קצין המבצעים הראשי של אל קעידה, והוא נחשב המומחה של ארגון הטרור לפצצות מלוכלכות-רדיו-אקטיביות.
עוד מציינים המקורות שלנו כי בניגוד לבן לאדן, סייף אל עדאל איננו איש המסוגל לתכנן מגה-פיגועים כמו פיגועי 9/11 במגדלי התאומים בניו יורק ובפטנגון בוושינגטון. לעומת זאת הוא מעדיף לתכנן שרשרת של פיגועים במספר מטרות המתרחשים זה אחר זה בפרקי זמן קצרים יחסית.
המקורות ללוחמת טרור מדווחים, כי גם אם איש באל קעידה לא נתן אף פעם לסייף אל עדאל, מלבד כמה גורמים במערב, את התואר קצין מבצעים ראשי של קעידה, הוא נחשב כזה גם בתוך ארגון הטרור וגם בקרב ארגוני ביון במערב ובעולם הערבי. אל עדאל שהוא ממוצא מצרי, נחשב כאיש מבצעים האלגנטי והחריף ביותר של ארגון אל קעידה. כמעט ולא היה פיגוע גדול אחד של אל קעידה, כולל פיגועי 9/11, שהוא לא השתתף בהכנתם בצורה זו או אחרת.
ב-2001 עם הפלישה האמריקנית לאפגניסטן הוא ברח לאיראן שם הוחזק במשך 9 שנים במעצר בית תחת הגנתם של גדודי אל קודס האיראנים, שהם זרוע המודיעין והטרור של משמרות המהפכה האיראנים.
בשנים 2004-2003 כאשר האיראנים החליטו להפעיל את אנשי אל קעידה הנמצאים אצלם במעצר לצורך פיגועים בערב הסעודית, הם הציבו את סייף אל עדאל להיות ראש רשתות הטרור שיבצעו את המשימה הזו. אל עדאל ביצע אז שורה של פיגועים במטרות אמריקניות ומטרות הקשורות ישירות לבית המלוכה הסעודי בתוך ריאד בירת סעודיה.
בספטמבר 2010, כתגובה למדיניות של ממשל אובמה להגביר את הסנקציות האמריקניות על איראן, החליטה הצמרת האיראנית לשחרר אותו ולאפשר לו להגיע בעזרתם של סוכני מודיעין איראניים לצפון ווזיריסטאן שם הוא פועל נגד מטרות אמריקניות ביחד עם הטאליבן, כאשר הוא עומד משם בקשר עם אל קשמירי, ועם שוקריג'ומעה.
עוד מציינים המקורות שלנו כי קשריו המצוינים של סייף אל עדאל עם מערך המודיעין האיראני ברחבי העולם, נותן בידיו יתרון על פני כל מפקדי אל קעידה האחרים בבחירת מטרות לפיגוע, בייחוד מטרות אמריקניות.


 

Print Friendly, PDF & Email