לרשות ערב הסעודית עומדות 2 פצצות, או 2 ראשי חץ גרעיניים פקיסטנים

לרשות ערב הסעודית עומדות 2 פצצות, או 2 ראשי חץ גרעיניים פקיסטנים המונחים על מדפי המאגרים הגרעיניים הפקיסטנים, בבסיס האווירי הגרעיני הפקיסטני קאמרה Kamra שבמחוז אטוק Attock שבצפון פקיסטן. טילי קרקע-קרקע פקיסטנים מדגם Ghauri-II שהטווח שלהם הוא 2300 ק''מ, המסוגלים לשאת את ראשי החץ הגרעיניים האלה כבר מוצבים בעיר התת-קרקעית הגרעינית הסעודית אל-סולאייאיל Al-Sulaiyil הנמצאת דרומית לריאד, כך אומרים מקורות צבאיים ומודיעיניים במפרץ הפרסי.
המקורות האלה גם מציינים, כי לפחות 2 מטוסי תובלה צבאיים סעודיים, הצבועים בצבעים אזרחיים ללא סימון, חונים דרך קבע בבסיס הגרעיני קאמרה Kamra, וכי במקום נמצאת יחידה סעודית אשר עליה הוטל להביא את הפצצות, או את ראשי החץ הגרעיניים לסעודיה ברגע שהם יקבלו את האות הסודי לכך משני האישיים הסעודיים הבאים. המלך הסעודי, עבדאללה, וראש שירותי המודיעין הסעודיים הנסיך מוקרים Muqrin bin Abd al-Aziz. אות שישלח רק על ידי אחד משני האישים איננו מספיק.
המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מוסרים, כי הסידורים והטכניקה כיצד אנשי היחידה הסעודית הזו יקבלו את הפצצות וראשי החץ הגרעינים האלה מידי הפקיסטנים ויעלו אותם למטוסים הסעודיים איננה ברורה, ונראה כי המקורות במפרץ הפרסי שמוסרים את הידיעה, אינם יודעים עליהם דבר.
לא ברור באם הצמרת הצבאית והמודיעינית הסעודית בריאד צריכה לפנות אל ראשי הצבא בפקיסטן ולהודיע להם כי ריאד החליטה להעביר את מה שמכונה 'הנשק שלה', או שבידי הסעודים ישנם הקודים הפקיסטנים הסודיים המאפשרים גישה למאגרי הנשק הגרעיני בבסיס האווירי. הפרט היחיד הידוע למקורות במפרץ הוא כי הנשק הגרעיני הסעודי מונח במחסנים מוגנים נפרדים, משאר מחסני הנשק הגרעיני הפקיסטני, וכי יש להם קודים נפרדים מאלו שיש לראשי החץ הפקיסטנים.
עוד מוסרים המקורות שלנו, כי לא רק המקורות הצבאיים במפרץ מוסרים מידע זה, אלא גם אישים סעודיים המקורבים לממסד המודיעיני הסעודי אשר הופיעו בשבועות האחרונים בפורומים ביטחוניים במערב העלו את הנקודה כי סעודיה איננה זקוקה לגשת לייצר מייד נשק גרעיני, בעיקר משום שאם היה תזדקק לנשק כזה, הוא כבר נמצא בידיה. שום אישיות סעודית בכירה, או נמוכה, לא הייתה מדברת על נושא עדין כזה בפומבי, בוודאי לא לאוזניים מערביות, באם לא היו מקבלים לכך אישור מהדרגים הגבוהים ביותר בריאד.
המקורות שלנו מציינים כי נראה שההחלטה הסעודית להפיץ את המידע הזה בפרופיל נמוך, היא רק אחד הצעדים שננקטו בימים האחרונים בריאד כדי להדגיש את העובדה כי לא רק המאבק הפנימי בבית המלוכה לא רק על סדר הירושה נסתיים אלא גם הסתיים המאבק על הדרך המדינית והצבאית שבה סעודיה תתנהל מעכשיו, וכי ידם של תומכיו של הקו הניצי-ביטחוני בית המלוכה- קרי המשפחה הסודיירית הוא על העליונה.
 

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות